Author Topic: BOKS  (Read 1984 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adnan

• Super clan
  • Volim Inter do kraja zivota
    • View Profile
BOKS
« on: Listopad 30, 2009, 15:37:59 pm »
Evo ja cu krernuti sa najvecim svih vremena Muhamed Ali ne sjecam ga se ali mi je drag nekad pogledam neki mec na ESPN clasic sama rjec kad u karijeri imas 5 poraza mnogo govori smatra se najvecim svih vremena Meni osobno Tyson isto drag al eto Muhamed Ali je ikona veci bokser Za pocetak evo biografija ako nadjem koji klip stavit cu tako mozete i vi al boks iskljucivo ..........ako tema nije pogodna neka se brise ...

Muhammad Ali pravim imenom Cassius Marcellus Clay, Jr., (Louisville, 17. sije?nja 1942.), ameri?ki boksa?, prema mnogim ocjenama najve?i boksa? 20-og stolje?a.
Po?eci karijere
Ali je od samih po?etaka karijere pokazivao izniman talent za boks. Ve? od ranih dana je prakticirao netipi?an na?in borbe, sa spuštenim gardom i brzim kretanjem po ringu. Ta je taktika ?esto opisivana kao 'letim oko protivnika kao leptir, a bodem kao osa'. U amaterskom boksu je karijeru završio osvajanjem zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Rimu 1960 u lako-teškoj kategoriji. Prvu borbu za naslov prvaka u profesionalnom boksu je imao ve? 1962. kada je u kontroverznom me?u pobijedio Sonny Listona, koji je u sedmoj rundi odbio iza?i u ring tvrde?i da ima ozljedu ramena. I uzvratni me? je bio prepun kontroverzi, jer je Liston pao nakon udarca u prvoj rundi za kojeg mnogi danas tvrde da nije bio tako opasan, te da je Liston namjerno pao. Te optužbe nikad nisu bile dokazane.Tako?er je 1962. porazio legenardnog Archie Moorea.

Promjena imena i Vijetnamski rat

Neposredno nakon osvajanja titule Ali je skrenuo pažnju na sebe i javnim prihva?anjem Islama, te pod utjecajem sekte Nacija Islama uzima ime Cassius X, po ugledu na drugog poznatog ?lana te sekte Malcolm X-a. Sekta je bila simbol borbe crna?kog stanovništva SAD-a protiv ropstva i ugnjetavanja. Vo?a sekte uskoro daje Cassiusu njegovo 'pravo ro?eno ime' Muhammad Ali.

U to vrijeme Ali ulazi i u sukobe se vladom SAD-a, odbijaju?i regrutaciju za vrijeme Vijetnamskog rata za što je bio osu?en. Istovremeno mu i boksa?ke federacije brane nastupe i oduzimaju osvojenu titulu koju je do tada uspješno branio više puta. Prekid službene karijere je trajao oko 3 godine. Danas mnogi žale zbog tog prekida u karijeri, jer je ostalo pitanje kakav bi još napredak ostvario Ali u boksa?kom smislu da nije bilo tog prisilnog odmora.
Nastavak karijere
1970. godine Ali je kona?no ponovno dobio licencu za nastupe, a 1971. je ukinuta presuda na Vrhovnom sudu kojom je bio osu?en zbog odbijanja vojne službe. Nije se dugo ?ekalo do ponovnog napada na titulu, i to u borbi protiv Joe Fraziera, ?esto opisivanoj kao 'borba stolje?a'. Ali je tu doživio jedan od rijetkih poraza, ali se Frazieru revanširao u me?u 1974. godine. Ta mu je borba donijela mogu?nost novog napada na titulu protiv George Foremana koja se održala 1974. godine u Zairu, a postala je poznata kao 'The Rumble in the Jungle' (grmljavina u džungli). Ali je pobijedio te osvojio titulu po drugi put, a kasnije je uspješno branio protiv Fraziera i drugih boksa?a, ponekad dominantno ali ponekad i uz pomo? jakog ugleda me?u sucima. Tre?i put je titulu Ali osvojio protiv Leon Spinksa 1979. godine, od boksa?a od kojeg ju je i izgubio godinu dana ranije, te se nakon toga povukao neporažen. Pokušao je Ali ostvariti i ?etvrti povratak, ali je taj pokušaj završio neslavnim porazom od Larry Holmesa.
Godine nakon boksa
Kroz sve svoje godine boksa?ke karijere Ali se osim neporecivim iznimnim boksa?kim talentom isticao i brojnim kontroverznim izjava i ponašanjem. Prelaz na Islam, vješto korištenje medijske pozornosti, specifi?an na?in verbalnog i neverbalnog provociranja protivnika prije, za vrijeme i nakon borbe ?ine Alija svakako najprepoznatljivijom ikonom boksa. Smatra se da je Ali prva i najve?a medijska sportska zvijezda 20. stolje?a.

Što se samog boksa ti?e, iako je njegova vještina i snaga bila neupitna, poneku mrlju na karijeru bacile su sumnjive borbe s Listonom, te nekoliko sumnjivih suda?kih odluka u režiji mo?nog promotora Don Kinga. Ipak, ne mali broj stru?njaka ?e se složiti da je Ali možda i najbolji boksa? svih vremena, što je on sam za sebe ?esto neskromno isticao u svakoj prilici.

Nažalost, Ali je vrlo brzo nakon prestanka karijere obolio od Parkinsonove bolesti, koja je zadnjih godina uvelike oštetila njegov živ?ani sustav. Nije poznato koliko je dugogodišnje bavljenje boksom i veliki broj primljenih udaraca pomogao razvoju bolesti.

Usprkos svemu, Ali kao sportaš i osoba i danas uživa veliki ugled u sportskim i društvenim krugovima SAD-a.
Statistika nastupa
Ali je u karijeri imao ukupno 61 profesionalni me?. Od toga je pobijedio u 56 nastupa, uz 37 pobjeda nokautom. Nije imao niti jednu neriješenu borbu, te je zabilježio 5 poraza.
Zanimljivosti
Alijeva borba s relativno anonimnim boksa?em Chuck Wepnerom, u kojoj je pobijedio u 15-toj rundi tehni?kim nokautom, inspirirala je Sylvester Stallonea prilikom pisanja scenarija za film "Rocky", koji je kasnije bio nagra?en nagradom Oscar. Ironija je da je upravo Alijev protivnik a ne sam Ali bio inspiracija kao tema za glavnog junaka filma, Rocky Balbou, koji kao nepoznati boksa? dobija priliku boksati s prvakom i pri tome izdržava svih 15 rundi usprkos svim o?ekivanjima o lakoj pobjedi favoriziranog prvaka.
« Last Edit: Listopad 30, 2009, 15:40:51 pm by Adnan »

Offline Il Trattore

• Super clan
  • FUCK ME I AM NOT FAMOUS :)
    • View Profile
Odg: BOKS
« Reply #1 on: Studeni 09, 2009, 11:38:41 am »
valujev napokon izgubio a onaj haye slomio ruku kad ga je udario  :D

SEMPER FIDELIS

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #2 on: Studeni 12, 2009, 01:31:51 am »
valujev napokon izgubio a onaj haye slomio ruku kad ga je udario  :D
imas mozda klip hvala  :interflag: :interflag:

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #3 on: Studeni 12, 2009, 21:06:16 pm »
http://www.sport.ba/tekst/6/7693
Tyson priveden zbog napada na fotografa

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #4 on: Ožujak 14, 2011, 23:05:49 pm »
http://www.sport.ba/tekst/6/40150
Kli?ko: U životnoj sam formi, Solis ne?e do?ekati 12. rundu

OVAJ KLICKO JE STVARNO RESPECT mozda jedan od najbveci kojeg sam gledao tesko mu prici velik cojk ravnopravan i sa tezim od sebe jer nekad tezina ne igra veliku ulogu u boksu Moj favorit je Klicko sretno

Offline Il Trattore

• Super clan
  • FUCK ME I AM NOT FAMOUS :)
    • View Profile
« Reply #5 on: Ožujak 15, 2011, 11:37:58 am »
http://www.sport.ba/tekst/6/40150
Kli?ko: U životnoj sam formi, Solis ne?e do?ekati 12. rundu

OVAJ KLICKO JE STVARNO RESPECT mozda jedan od najbveci kojeg sam gledao tesko mu prici velik cojk ravnopravan i sa tezim od sebe jer nekad tezina ne igra veliku ulogu u boksu Moj favorit je Klicko sretno
haha ma njega bi tyson za dorucak pojeo

SEMPER FIDELIS

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #6 on: Ožujak 15, 2011, 12:21:49 pm »
Slazem se i Tyson je dobar jos ko mali sam gledo s Dajdzom Tysona posto on volio boks a ja ko klinjo uvjek uz njega tako da sam zavolio Tysona i drag mi je bio do one scene dok Lenoxu nije odgrizo uho tu e pokazo svu svoju nemoc  :D a titulu da spada medju mozda 5 najveci boksera u super teskokj kategoriji mu ne moze niko oduzet Tyson je legenda Boksa i definitivno je ostavio dubok trag Dok Klicko to zadnji godina drzi isto kao jedan od najveci boraca uglavnom dva velika borca i kad bi bilo sasne kad bi se borili opet bi jbg navijo za Tysona  ;D a Klicku sretno

Offline Augment

• Super clan
    • View Profile
« Reply #7 on: Ožujak 15, 2011, 14:15:04 pm »
nije lenoxu nego evanderu holifieldu odgrizao komadic uha..gledao sam prenos 96. ili 97. i meni je scena bila cool  :boobshake:
"Navijaci su se zaletavali u njihove štitove, gadjali ih bocama a potom bježali. Nije bilo bitno je li muškarac ili žena, svi su gadjali policiju, a navijacice su se bacale po policajcima i grizle ih. :D :D

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #8 on: Ožujak 17, 2011, 22:51:14 pm »
Hvala druze na ispravci tek kad sam kasnije vidio vidio sam da sam pogrjesio bio sam zadivljen previse Tysonom  ;D jer uvjek mi naumpadne kad sam jednu emisiju gledao na ESPN clasic i sad ono mjere jacinu udarca dernu Tyson tu spravu jacina bila tona to znaci da te derne tona kad tyson puca  ;D tako da sam ja malo pogrjesio izvinjavam se hehe velika hvala ..pozz

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #9 on: Svibanj 19, 2011, 18:56:56 pm »

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #10 on: Svibanj 20, 2011, 15:36:33 pm »
Ode svjet u PM svaki dan procita se i vidi se neko lose djelo jednostavno nemam rjeci Ja da sam zakon takve ljude koji zlostavljaju djecu ***** * **** to je jedino rjesenje a i metak je skup .

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #11 on: Srpanj 07, 2012, 23:36:33 pm »
Ev gledam na Nova TV Klicko sad ne znam koji je uglavnom oba su superriorna mocna jbt kad vidis coka kolki je kolko je tezak pa i s pistoljem ga zajebano napast da skratim dozivljaj doso sam do zakljucka al too je moj zakljucak da zadnji 15 god nema covjeka da ce prekinut dominaciju brace Klicko ..Ev gledam ovog Crnca pa kako ga nije stid ocigledno mu uzfalilo da vrati ratu kredita pa izazvo je Klicka izazvo je smrt samog sebe Jer komentari su suvisni Braca Klicko su kraljevi boksa  :clap: :kralj: i nema za sad konkurencije tako ce i otici u mirovinu .Najbolji su i naj jaci su RESPECT za bracu Klicko  :kralj: :kralj: :clap: :bowdown:

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #12 on: Ožujak 27, 2013, 14:53:48 pm »

Vladimir Kliçko
KLITSCHKO POWER - too fast for the camera!
Trenutno najbolji borac danasnjice ko misli da je faca nek napane ovog ciku  :D :D

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #13 on: Svibanj 03, 2015, 07:15:01 am »
Kao ovo od prije pola sata trebala je biti borba stoljeća, koja sprdačina  :rrooffllmmaaoo: :rrooffllmmaaoo: :rrooffllmmaaoo:  ,kao prvo jebo box sa boxačima od 60 i nešto kila  :awerjjfe: ,dodijeliše Floydu pobjedu koju su samo tri američka suca vidjela,mali Manny mi je ostavio bolji dojam, i po meni ili tijesna pobjeda Mannya (to je navijački  :D )iako bi bilo najpravednije da je meč proglašen izjednačenim,ali kako je tako je  :awerjjfe: , ni prvi ni zadnji put da suci pokradu nekog,a lakše je to napravit' Filipincu ...
« Last Edit: Svibanj 03, 2015, 07:24:52 am by EL CUCHU 19 »

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #14 on: Svibanj 03, 2015, 11:22:19 am »
Ja nisam ni gledo tu djecicu do 60 kg  :D :D

Offline herrera

• Super clan
    • View Profile
« Reply #15 on: Svibanj 03, 2015, 11:48:55 am »
Drazi mi je Filipinac, borbu nisam gledo, a ne sumnjam u navlacenje sudija  :)

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile

Offline Epid Aurus

• Super clan
  • ANTI JUVE !
    • View Profile
« Reply #17 on: Svibanj 03, 2015, 18:20:25 pm »
ne mogu se oteti dojmu da su ameri frustrirani jer nemaju teškaša šampiona, pa od nekakvog meča kepeca rade meč stoljeća ;D
La Capolista Vola  !

Offline herrera

• Super clan
    • View Profile

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #19 on: Studeni 29, 2015, 07:34:43 am »

TYSON FURY ŠOKIRAO JE SVIJET! Senazcionalni Irac nakon devet i pol godina srušio s trona Vladimira Klička!

Od Klička nismo vidjeli ništa sve od zadnje dvije minute borbe kada je to bilo premalo i preaksno za naslov

Nakon devet i pol godine završila je impresivna vladavina Vladimira Klička na tronu teške kategorije. Tyson Fury ispunio je svoje obećanje, šokirao svijet i postao novi svjetski prvak u teškoj kategoriji po verzijama WBA, WBO, IBF i IBO. Jednoglasnom odlukom sudaca (116-111 i dvaput po 115-112) Fury je pobijedio Klička poslije 12 rundi u kojima Ukrajinac nije znao kako se nositi s fizički većim te, ironično, bržim borcem od sebe.

Nakon što je Irac ušao u ring s tek 112 kilograma, što je bilo najniže u zadnje četiri godine njegove karijere, mnogi su, uključujući autora ovih redaka, mislili da se pretrenirao i da će time tek izgubiti na snazi, a ne dobiti na brzini.

Nismo mogli biti više u krivu. Fury je cijeli meč bio brži, spretniji i aktivniji boksač te je potpuno zatvorio Klička u prvih sedam, osam rundi, da bi ga u zadnje četiri i pošteno izudarao, s očitom željom da nokautira i ponizi Ukrajinca. S druge strane, od Klička nismo vidjeli ništa sve od zadnje dvije minute borbe kada je to bilo premalo i prekasno za makar pomisao na obranu naslova.

Nije to bio pamtljiv meč, nije bio čak ni dobar, ali lakonogi irski div prizvao je hrabrim i drskim stilom sjećanje na svoje romsko podrijetlo - većinu je vremena okretno plesao oko Klička, gnjavio ga direktima, ali se i neustrašivo zalijetao po nokaut kada je time samo mogao izgubiti borbu od nekog sretnog udarca. Na kraju je potpuno zasluženo slavio i svojoj tituli "Kralja Roma" dodao i onu koju je toliko želio - legitimnog prvaka svijeta.

Nakon meča Irac je kroz suze zahvalio Bogu, zahvalio ocu i napomenuo kako je došao do naslova u inat svima koji to nisu vjerovali. U velikodušnoj maniri zahvalio je Kličku na prilici i ispričao se zbog svih provokacija u uvodu meča, a zatim publiku počastio izvedbom balade Aerosmitha "I Don't wanna miss a thing". Ako se Klička smatralo dosadnim prvakom, ovaj je sušta suprotnost. Čovjek kojeg smo držali ludom s trona je skinuo kralja.

Meč je od početka krenuo neočekivano. Fury je imao inicijativu tijekom prve tri runde i većim rasponom ruku kontrolirao distancu. Spuštao je ruke u obrani i od samog početka meča provocirao Klička koji prvi put u našem sjećanju nije bio u stanju ni dosegnuti suparnika direktom, a kamoli pogoditi.

U petoj rundi do tada izrazito dosadnog meča napokon smo vijdeli malo akcije. Kličko je par puta uspio pogoditi Furyja desnicom, ali ni brljbavi Irac nije mu ostao dužan. Štoviše, lijevi direkti i dalje su sijevali, on je i dalje plesao oko Klička i svakim novim promašenim Kličkovim direktom skupljao samopouzdanje.

Prije sedme runde postao je jeasno da će Kličko za obranu morati napraviti nešto što nikad ne radi - ozbiljno se potući u ringu. No, to se nije dogodilo, a Fury je bio taj koji je forsirao tučnjavu i nokaut iako mu nije trebao za pobjedu. Ozbiljno je uzdrmao Klička u devetoj rundi lijevim krošeom i aperkatom da bi u zadnje tri runde, usprkos evidentnom umoru, pritiskao i sigurno došao do pobjede.

Kličko je, nažalost, zakazao. Njegov dirket, do jučer najbolji u cijelom boksu, večeras nije postojao. Opaka desnica sjela je dvaput u meču i to jedva napola. Najgore od svega, bivši i veliki prvak ispao je plašljivi borac koji nije skupio hrabrosti da krene po nokaut, da se usudi ući u jaču izmjenu, da preokrene meč u svoju korist - umjesto da ga iznesu na štitu, Kličko je pognute glave i jedva ozlijeđen napustio boksačko bojno polje.

P.S.

Eto ,i to se desilo Irac ,a uz to i Rom  :D  skinuo Klička ,potpuno zasluženo  :awerjjfe:

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #20 on: Studeni 29, 2015, 07:38:40 am »
Našao sam na youtube filmić od prije 6 godina u kojem je  Tyson Fury umalo sam sebe nokautirao  ;D ;D ;D

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #21 on: Studeni 29, 2015, 07:47:46 am »

Najsmješniji boksački filmić svih vremena

Kenny Rainford vs Brian Sutherland  :kralj:

Borba titana  ;D ;D ;D

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #22 on: Studeni 30, 2015, 22:09:55 pm »
Nisam verovao al jbg desilo se i to neka malo i novi lica Naviao sam za Klicka al je  u ovom mecu bio kao  picka Ovaj borac je Tyson dobar zasluzio je kao sto je vec Denis napisao ..Dakle zakljucak je sljedeci skino je Klicka nakon 10 god  provocirao ga tokom meca sa svojim potezima i na kraju zapjevo veliki hit od  Aerosmitha  I Don t Want to Miss a thing  :D :D

U budcnosti mozemo ocekivati revans jer ce ga Klicko sigurno  trazit .....

A ovaj  video koji je stavio Denis  humor zesci  ;D :thumbup:

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #24 on: Veljača 27, 2016, 22:36:45 pm »