Author Topic: Valentino Rossi  (Read 2722 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adnan

• Super clan
  • Volim Inter do kraja zivota
    • View Profile
Valentino Rossi
« on: Listopad 26, 2008, 00:01:52 am »
Vidim da ima o raznim sportovima ovdje a vidim da se niko nije sjetio da stavi sta jednom od najveci vozaca u MOTO GP takav se covjek ja mislim nece vise rodit pa ovdje mozemo stavit informaciju vise o njemu jer ipak je Rossi to zasluzio on je veliki navijac Intera A ako tema je losa slobodno neka se brise ,,,FORZA INTER  FORZA VALENTINO ROSSI  :interflag: :interflag: 8 puta prvak svjeta a ima sansu da dodje do 10 a kako vozi ne bi me ni iznenadilo!!

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
Odg: Valentino Rossi
« Reply #1 on: Listopad 26, 2008, 00:06:47 am »

Valentino Rossi, ro?en 16. velja?e 1979. godine u Urbinu u Italiji, svoj debi imao je 1993. godine u talijanskom prvenstvu s motorom Cagiva u klasi 125 ccm, da bi ve? sezonu kasnije došao do prve titule prvaka.

Takav talent nije mogao pro?i nezamije?en te ga je Aprilla angažirala za Europsko prvenstvo u klasi 125 ccm. Svoju debitantsku sezonu Rossi je završio na odli?nom tre?em mjestu, da bi te iste sezone ponovno bio prvak Italije.

Godina 1996. ozna?avala je prvu Rossijevu sezonu u Svjetskom prvenstvu gdje je vozio Aprillu za mom?ad Scuderia AGV. Sezonu je završio na 11. mjestu, a osvojio je i prvu utrku u ?eškoj.

Prva sezona za Rossija je bila ?isto privikavanje na motor i utrke, a ve? sljede?e dolazi do prvog naslova prvaka s mom?adi Nastro Azzurro Aprilia te tako postaje najmla?i prvak u povijesti s impresivnih 11 pobjeda.

Takav uspjeh Rossiju je omogu?io da napreduje i idu?e sezone nastupi na motorima ja?ine 250 kubika, što je iskoristio da svima dokaže koliki je talent ostvarivši pet pobjeda te je sezonu završio na drugom mjestu.

Ponovno je jedna sezona bila dovoljna Valentinu da se privikne na novu klasu. Ovog puta je doslovno pomeo konkurenciju s devet pobjeda i nedostižnih 309 bodova za novi naslov prvaka.

Ulaskom u novi milenij, 2000. godine, Rossi opet radi korak naprijed i prelazi u klasu - 500 ccm. S mom?adi Nastro Azzurro prelazi na Hondu te je njegova strategija - jedna sezona za privikavanje, druga za osvajanje naslova - ponovno upalila.

Prvu sezonu završio je na drugoj poziciji s dvije pobjede i 209 bodova dok je u drugoj (2001) sa 11 pobjeda došao do naslova prvaka. Ve? tada je bilo
Po?etkom 2002. napravljena je mala revolucija u najja?oj konkurenciji predstavljanjem motora od 990 kubika koji su se utrkivali zajedno s motorima od 500 kubika. Prve sezone Rossi je protutnjao prvenstvom na Hondi RC211V i tako postao prvi prvak u MotoGP klasi, da bi sljede?e sezone ponovio uspjeh osvojivši drugu MotoGP titulu.

Prije po?etka 2004. Rossi je iznenadio cijeli moto svijet prešavši iz superiorne Honde na Yamahu koja se do njegovog dolaska nije previše isticala. No njegov veliki talent pomogao je mom?adi da napravi konkurentan motor pomo?u kojeg je, unato? dobrim pokušajima velikog rivala Setea Gibernaua, došao do tre?eg, a sljede?e godine i do ?etvrtog naslova prvaka zaredom u MotoGP klasi.

Sezona 2006. bila je ?isti dokaz voza?ke veli?ine Valentina Rossija. Nakon problema prožetog prvog dijela u kojemu je za vode?im voza?em Nicky Haydenom zaostajao veliki 51 bod odli?nim je vožnjama sve okrenuo te se o naslovu odlu?ivalo na posljednjoj utrci sezone - Valencija.

Ovoga puta Rossi je bio taj koji je morao ?estitati boljemu. Talijan je u petom krugu izgubio ravnotežu i pao, s ?ime je naslov automatski otišao u ruke Haydenu. Novu priliku za najve?u nagradu Rossi ima ove godine ovoga puta na potpuno novim motociklima pogonjenim motorima od 800 kubika. Iako je ponovno sezonu zapo?eo slabije Talijana se nikada ne smije otpisati. Potvrdio je to šestom za redom pobjedom na doma?oj stazi u Mugellu i time najavio pohod na novi naslov.

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #2 on: Listopad 26, 2008, 00:08:07 am »
bravo Adnane, sigurno da zaslužuje i o?ekujem od tebe jedan kroki njegove karijere. Posebno je nama interistima drag jer je i on ?lan naše crno-plave obitelji. Veliki sportaš i stalno kolaju pri?e da ?e se okušati u F1 ali se nije realiziralo. Nešto je to sasvim drugo ali vjerujem da bi u jakoj mom?adi mogao biti u utrci za naslov.

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #3 on: Listopad 26, 2008, 00:12:02 am »
 e stvarno si legenda Adnane. Dok sam napisao svoj komentar i prozvao te ti ve? objavio. Svaka ti ?ast. Valentino Rossi pa odmah ti. :thummbup: :D

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #4 on: Listopad 26, 2008, 00:14:31 am »
nema na cemu prijatelju i vi ste legende bit ce jos valjda informacija o njemu FORZA INTER!

Offline ante

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u Srcu
« Reply #5 on: Listopad 26, 2008, 13:14:20 pm »
bio sam ga spomenuo u temi ostali sportovi, mislio sam otvarat temu al mi se nije dalo
ugl super da si ga se sjetio jer kada on pobijedi kao da je i inter!

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #6 on: Listopad 26, 2008, 20:48:16 pm »
I meni  je drag sjecam se  da je na jednoj utrci bas prosao krug sa dresom intera od Materazzia svog kolege jer su veoma dobri prijatelji para na paru uvjek je to bilo !!!! :interflag: :interflag: :interflag:

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #7 on: Studeni 03, 2008, 17:23:39 pm »

:interflag: :interflag: :interflag: :interflag: :interflag: :interflag: :interflag:

Offline Joža

• Nosim Inter u srcu
    • View Profile
    • nogometni klub ¨Bilo¨
« Reply #8 on: Studeni 03, 2008, 20:54:18 pm »
dobra dobra Adnane :interflag: :interflag:

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #9 on: Studeni 06, 2008, 00:00:41 am »
Hvala Joza ....

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #11 on: Rujan 13, 2009, 22:53:45 pm »
"Being Nerazzurri is like riding a motorbike: adrenaline and desire to win everything." - Valentino Rossi

njunja

• Guest
« Reply #12 on: Rujan 14, 2009, 01:49:02 am »
"Being Nerazzurri is like riding a motorbike: adrenaline and desire to win everything." - Valentino Rossi

:flag: :flag: :flag2: :flag2:

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #13 on: Listopad 04, 2009, 22:21:41 pm »

Offline ?udoredna velesila

• Super clan
    • View Profile
« Reply #14 on: Listopad 07, 2009, 15:27:39 pm »
Rossiu svaka ?ast na uspjesima u Motosportu, ali to što je Interist to je zna?ajnije(meni) nego sve njegove titule. Ne može Interist biti loš ?ovjek. ;D
Bolje crna nego crveno-crna(ili još gore bijelo crna).

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #15 on: Listopad 30, 2009, 15:43:48 pm »
Rossi opet prvak  cestitke ..Sto je Schumaher u formuli on je na Motoru stvarno dva istinska vozaca na 2 i 4 tocka  :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: SVAKA CAST ZA ROSSIJA

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #16 on: Listopad 31, 2009, 20:38:26 pm »
Rossi opet prvak  cestitke ..Sto je Schumaher u formuli on je na Motoru stvarno dva istinska vozaca na 2 i 4 tocka  :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: SVAKA CAST ZA ROSSIJA

?estitke velikom INTERISTI :interflag:

Offline ?udoredna velesila

• Super clan
    • View Profile
« Reply #17 on: Studeni 02, 2009, 17:32:07 pm »
Barvo Rossi. Želim ti bar još toliko titula.
Bolje crna nego crveno-crna(ili još gore bijelo crna).

Offline MiMo 10 FCI

• Nosim Inter u srcu
    • View Profile
« Reply #18 on: Prosinac 13, 2009, 18:57:41 pm »
Kad su igrali Bilan-INTER
Rekao ROSSI moj INTER ce da pobijedi   :interflag:
Nije hrabrost oti?i u Milan, popeti se na stadion San Siro i vikati: Ja sam milanista ! Hrabrost je si?i sa stadiona

Offline Adnan

• Super clan
    • View Profile
« Reply #19 on: Travanj 30, 2010, 14:26:37 pm »

ROSSI INTERISTA!!!!! Koji kralj!! ovo su nove slike iz Jereza, gde ?e biti druga MOTO GP utrka ove sezone...A on se sjetio da pohvali naše igra?e, ovom lijepom gestom....GRANDE VALENTINO!
http://www.sportmediaset.mediaset.it/motogp/photogallery/photogallery2645.shtml?10
Ostale slike

Offline Dexter

• Moderator
  • Super clan
    • View Profile
« Reply #20 on: Svibanj 01, 2010, 17:55:50 pm »
Rossijevu karijeru pratim od samog po?etka i nikad me niti jedan voza? nije toliko oduševio kao on (dobro, Randy Mamola i Tetsuya Harada tako?er zauzimaju posebno mjesto u mojim sje?anjima). Uza sve njegove pobjede i sjajne poteze na stazi meni ?e, kad se o njemu govori, paradoksalno, u sje?anju najviše ostati moja majka, odnosno jedna njena izjava. Gledaju?i skupa jednu od utrka, dok je Rossi još vozio u klasi do 250 ccm sa zanimanjem je promatrala njegove poteze, da bi mi se negdje pred kraj utrke obratila sa zaklju?kom: "Ivica, pa on se s njima igra!"
I uistinu, imala je pravo. Gledaju?i Rossija kako vozi ne može se ne ste?i dojam da se ponaša kao ma?ka kad ulovi miša, mrvicu ga "na?me", a onda ga stane puštati da skoro pobjegne samo da bi ga iznova ponovno lovila i tako sve dok se miš potpuno ne preda.
« Last Edit: Svibanj 01, 2010, 17:57:10 pm by Dexter »
Onome za koga igra Andrea Ranocchia ni pakao nece tesko pasti.

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #21 on: Svibanj 02, 2010, 13:20:13 pm »
Rossijevu karijeru pratim od samog po?etka i nikad me niti jedan voza? nije toliko oduševio kao on (dobro, Randy Mamola i Tetsuya Harada tako?er zauzimaju posebno mjesto u mojim sje?anjima). Uza sve njegove pobjede i sjajne poteze na stazi meni ?e, kad se o njemu govori, paradoksalno, u sje?anju najviše ostati moja majka, odnosno jedna njena izjava. Gledaju?i skupa jednu od utrka, dok je Rossi još vozio u klasi do 250 ccm sa zanimanjem je promatrala njegove poteze, da bi mi se negdje pred kraj utrke obratila sa zaklju?kom: "Ivica, pa on se s njima igra!"
I uistinu, imala je pravo. Gledaju?i Rossija kako vozi ne može se ne ste?i dojam da se ponaša kao ma?ka kad ulovi miša, mrvicu ga "na?me", a onda ga stane puštati da skoro pobjegne samo da bi ga iznova ponovno lovila i tako sve dok se miš potpuno ne preda.

Druže ,?udi me da se ne sje?aš  :think: velikog  Australca   :kralj: :pehar: Michaela Doohana...

Offline Dexter

• Moderator
  • Super clan
    • View Profile
« Reply #22 on: Svibanj 02, 2010, 15:39:30 pm »
Ma naravno da ga se sje?am. Sje?am se svih 5 njegovih naslova, ali svo to vrijeme mi taj lik nekako nije "mirisao".
Onome za koga igra Andrea Ranocchia ni pakao nece tesko pasti.

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #23 on: Svibanj 02, 2010, 16:00:27 pm »
naravno... kad nije interista.  ;)

Offline Il Trattore

• Super clan
  • FUCK ME I AM NOT FAMOUS :)
    • View Profile
« Reply #24 on: Lipanj 05, 2010, 18:36:36 pm »
Rossi teško stradao na treningu u Mugellu!

Obje potkoljeni?ne kosti desne noge slomio je svjetski prvak u motociklizmu, 31-godišnji Talijan Valentino Rossi, pri padu sa svoje Yamahe na drugome slobodnom treningu u Mugellu.

Veliku nagradu Italije, ?etvrtu utrku sezone u kraljevskoj MotoGP klasi, legendarni Talijan pred svojom publikom ne?e voziti, kao što ne?e niti sljede?ih barem šest utrka, s obzirom na ?injenicu da ga ?ekaju dva mjeseca oporavka.

Kontrolu nad motociklom deveterostruki je svjetski prvak izgubio 15 minuta prije završetka drugoga slobodnog treninga, te je žestoko pao na asfalt. Odmah je ljudima iz lije?ni?ke službe sugerirao da trpi nepodnošljive bolove. U lokalnome lije?ni?kom centru dijagnosticirali su mu lom tibije i fibule desne noge, te ga u Firenci ?eka hitna operacija.

Sretna je okolnost da, iako se radi o otvorenom prijelomu, nisu stradali živci potkoljenice. Ipak, Talijan ?e sa staza izostati dovoljno dugo da se, sasvim izvjesno, oprosti od borbe za novi naslov svjetskoga prvaka.

Do pada je Rossi imao tre?e najbrže vrijeme treninga, a završio ga je ?etvrtim. Najbrži je bio njegov timski kolega i vode?i u ukupnom poretku nakon tri odvožene utrke, Španjolac Jorge Lorenzo.

SEMPER FIDELIS