Author Topic: Olimpijske igre Rio 2016. 5-21.8 2016.  (Read 629 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
Olimpijske igre Rio 2016. 5-21.8 2016.
« on: Kolovoz 08, 2016, 06:19:02 am »

Olimpijske igre Rio 2016. održat će se u Riju (Brazil) od 5. do 21. kolovoza 2016. godine. Bit će to prve olimpijske igre u Južnoj Americi.  Na igrama će nastupiti oko 10.500 sportaša iz 205 zemalja tijekom 16 dana a natjecat će se u 33 sporta; atletika, badminton, biciklizam, boks, daljinsko plivanje, dizanje utega, gimnastika, golf, hokej, hrvanje, jedrenje, judo, kajak/kanu, konjički sport, košarka, mačevanje, moderni petoboj, nogomet, odbojka, odbojka na pijesku, plivanje, ragbi, rukomet, sinkronizirano plivanje, skokovi u vodu, stolni tenis, streličarstvo, streljaštvo, taekwondo, tenis, triatlon, vaterpolo i veslanje.

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
Odg: Olimpijske igre Rio 2016. 5-21.8 2016.
« Reply #1 on: Kolovoz 08, 2016, 06:25:01 am »
Rukometaši jučer popušiše od Katara,ali košarkaši razguliše Španjolce 72:70  uz

senzacionalnu blokadu Šarića  :bowdown:  nad Pau Gasol-om

E Gasol,moraš ti još puno žganaca izist , Šarić  :bowdown:

« Last Edit: Kolovoz 08, 2016, 06:31:21 am by EL CUCHU 19 »

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #2 on: Kolovoz 19, 2016, 06:16:53 am »

Hrvatska ima novo ZLATO na Igrama u Riju, već četvrto, koje su donijeli jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić, novi olimpijski pobjednici u klasi 470! Nakon što je zbog nedostatka vjetra jučer odgođen plov za medalje, danas je hrvatski dvojac obranio vodeću poziciju i osvojio zlatnu olimpijsku medalju, prvu u povijesti za hrvatsko jedrenje.

30-godišnjaci iz zadarskog kluba Sv. Krševan fantastično su odradili regatu u zaljevu Guanabara i do uspjeha karijere stigli sa 15 bodova ispred srebrnih Australaca Mathewa Belchera i Willa Ryana, odnosno brončanih Grka Panagiotisa Mantisa i Pavlosa Kagialisa.

Fantela i Marenić su na svojim trećim OI okrunili višegodišnji rad prvom olimpijskom medaljom, nakon devetog mjesta u Pekingu 2008. i šestog u Londonu 2012. Njih dvojica godinama su u samom svjetskom vrhu, imaju šest medalja sa svjetskih prvenstava uključujući i zlato iz 2009., dok su na posljednja dva SP bili srebrni, a u karijeri su i tri puta osvajali europska zlata.

Uoči plova za odličja Fantela i Marenić imali su 11 bodova prednosti u odnosu na Grke Panagiotisa Mantisa i Pavlosa Kagialisa, odnosno 13 bodova više od trećih Australaca Mathewa Belchera i Willa Ryana, te su se u završnom plovu stalno držali ispred tih jedinih konkurenata za zlato i mirno ušli u cilj kao osmi, dok su Australci završili kao deveti, a Grci 10.

Australska i grčka posada ustvari su se koncentrirale na međusobnu borbu za srebro pomireni kako ne mogu ugroziti zlato hrvatskog dvojca. U 11 plovova u Rio de Janeiru najslabiji ulaz Fantele i Marenića bio je osmo mjesto i stoga ne čudi velika razlika u odnosu na konkurenciju.

Ovo je sedma medalja za hrvatske sportaše u Riju, a peto zlato, nakon trijumfa Josipa Glasnovića u trapu, braće Martina i Valenta Sinkovića u dvojcu na pariće i Sandre Perković u disku,te sinoćnje Sare Kolak u koplju. Usto su još Damir Martin u veslačkom samcu i Tonči Stipanović u klasi Laser osvojili srebra, a medalje su osigurali i boksač Filip Hrgović u plasmanom u polufinale superteške kategorije, te vaterpolisti koji su ušli u finale.

2016 RIO DE JANEIRO hrvatske medalje

Zlato - Sara Kolak - koplje

Zlato - Šime Fantela i Igor Marenić - klasa 470

Zlato - Sandra Perković - disk

Zlato - Martin i Valent Sinković - dvojac na pariće

Zlato - Josip Glasnović - trap

Srebro - Tonči Stipanović - klasa laser

Srebro - Damir Martin - samac
« Last Edit: Kolovoz 19, 2016, 06:30:33 am by EL CUCHU 19 »

Offline EL CUCHU 19

• Super clan
    • View Profile
« Reply #3 on: Kolovoz 19, 2016, 06:23:37 am »
Preksinoć sam noć proveo uz televizor,propisno me iživciraše rukometaši ,pa potom košarkaši ,i naravno prespavao sam noćas  zlato 21.godišnje Ludbrežanke Sare Kolak u bacanju koplja sa novim hrvatskim rekordom od laganih 66.18 m.Bravo Sara  :bowdown:

NEVJEROJATNA SARA 'Moj trener plače više nego ikad u životu! Ja jedva čekam da čujem himnu'

Senzacionalna olimpijska pobjednica u bacanju koplja, Sara Kolak, oduševila je u ludom i povijesnom finalu cijeli svijet. 21-godišnja Hrvatica iz Ludbrega pomela je svih 11 konkurentica i to kao druga najmlađa finalistica, dva puta rušila hrvatski rekord i s dužinom 66.18 uzela zlatnu medalju.
"Ja još ne vjerujem. Jesam li zaslužila ovo? Pa zaslužila jesam, borila se jesam, htjela sam pokazati da sam sposobna za borbu, da se mogu boriti s najboljim atletičarima ovog svijeta. Mama, tata, zlato ide doma!", poručila je Kolak u kameru HTV-a nakon ludog raspleta u finalu koplja.

Jesi li očekivala medalju?

"Pa mislim, kad uđeš u finale bilo kojeg natjecanja cilj ti mora bit medalja, mora. Možda nećeš bacit' za medalju ove godine, ali to ti je cilj. Zato je nas 12 bilo tu, zato sva ta borba. Meni je iskreno cilj bio 65 metara, ali ovo..., ovo je jako daleko. Ovo nikad nisam bacila niti na treningu. Zapravo, uvijek na treningu bacam kraće nego na  natjecanju", rekla je 21-godišnja Ludbrežanka i zahvalila se svima koji su joj pomagali na putu do svjetskog uspjeha.

"Zahvalila bih se svome treneru koji sad plače više nego ikad u životu i svojoj sparing-partnerici Martini Ratej. Ona mi je velika podrška, prijateljica, bacam njena koplja..., pa Sandri, Edisu, košarkašima koji su me došli gledati. Hvala vam svima", rekla je emotivna Sara pa dodala još par riječi o najbližima:

"Martina je uvijek tu, vučemo jedna drugu, učimo zajedno, više ja od nje nego ona od mene...", počela je pa opet zastala: "Pa ja ne znam gdje sam. Jedva čekam da mi ju stave oko vrata. Rekli su mi prije natjecanja svi da samo uživam, da se prepustim osjećaju, govorili su 'to su ti prve olimpijske igre' i to sam i napravila".

Veliki uzor i podrška joj je dvostruka hrvatska zlatna olimpijka Sandra Perković, ali skromna Sara ne voli kad ju se uspoređuje s 'najvećom'.

"Jedna je Sandra Pekrović, bila i ostala. Ona je kraljica hrvatskog i svjetskog sporta. Ja još trebam puno radit'. Jesam, napravila sam veliku stvar, još nisam ni svjesna, ali svaka od nas ima nešto što nas čini dobrima. Jedna je Sandra, a ja sam Sara", rekla je simpatična Ludbrežanka i na kraju poslala dirljivu poruku domovini:

"Da nema mojih roditelja, ja ne bih uspjela. i puno drugih ljudi. Hvala vam svima, ja jedva čekam da čujem himnu".

« Last Edit: Kolovoz 19, 2016, 06:24:48 am by EL CUCHU 19 »

Offline Adnan

• Super clan
  • Volim Inter do kraja zivota
    • View Profile
« Reply #4 on: Kolovoz 22, 2016, 20:23:26 pm »
Cestitke Hrvatskoj na osvojeni 10 medalja  Srbiji na osvojeni 8 stvarno iskrene cestitke ...Bosnu necu ni komentarisat jer mi smo uvjek u svemu najbolji i vecina zna pametovat a nigdje nas nema Cestitke ....

Offline Epid Aurus

• Super clan
  • ANTI JUVE !
    • View Profile
« Reply #5 on: Kolovoz 23, 2016, 13:33:48 pm »
što bi s bosanskim atletičarem, neki trkač slovio za favorita ?
La Capolista Vola  !

Offline Augment

• Super clan
    • View Profile
« Reply #6 on: Kolovoz 23, 2016, 13:47:42 pm »
zar mislis da ne bi kokodakali mediji i nabijali svima na nos da je nesto uradio?
"Navijaci su se zaletavali u njihove štitove, gadjali ih bocama a potom bježali. Nije bilo bitno je li muškarac ili žena, svi su gadjali policiju, a navijacice su se bacale po policajcima i grizle ih. :D :D

Offline Epid Aurus

• Super clan
  • ANTI JUVE !
    • View Profile
« Reply #7 on: Kolovoz 23, 2016, 14:38:08 pm »
aha, našao sam. amel tuka. drvena medalja..

u biti ne, bio je četvrti u polufinalu, nije se plasirao..
« Last Edit: Kolovoz 23, 2016, 14:39:11 pm by Epid Aurus »
La Capolista Vola  !

Offline Adnan

• Super clan
  • Volim Inter do kraja zivota
    • View Profile
« Reply #8 on: Kolovoz 23, 2016, 20:49:10 pm »
što bi s bosanskim atletičarem, neki trkač slovio za favorita ?
Zna se samo da je ponjeo boziju knjigu tj Kuran sliko se za instagram i kao bog ce mu pomoci ... :awerjjfe:
nemam nista protiv stvarno al kao bog ce trcat za njega i sve takve koiji misle kao on nemam rjeci  Treba imat vjeru al ljudi pretjeruju a kao sto je Augment napisao vec bi to bilo u medijima svima ..
Cestitke isto i Makedoncima i svim zemljama bivse Yugoslavije koji  su donjeli medalje pa do bolji dana samo da je srece zdravlja rahatluka i da se ljudi postuju ..