Author Topic: Formula 1  (Read 11468 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ultras

• Super clan
    • View Profile
Formula 1
« on: Rujan 27, 2008, 12:37:08 pm »
Formula 1, skra?eno F1 se smatra najvišim rangom jednosjeda u utrkama motornih vozila. Temelji se na serijama utrka koje se održavaju na umjetno sagra?enim stazama (pistama) baš za tu svrhu ili na zatvorenim gradskim ulicama. Svake godine rezultati utrka odre?uju dvije ljestvice pobjednika, ljestvicu najboljih voza?a i ljestvicu najboljih konstruktora.Europa je Formulin tradicionalan centar i ostaje njeno vode?e tržište, iako se Velike nagrade održavaju širom svijeta, i neprestano se njihov broj pove?ava. Kao najskuplji sport na svijetu, ekonomski utjecaj Formule je tako?er zna?ajan tako da se mogu primjetiti njena politi?ka i financijska prevrtanja. Posljednjih godina je poznatija po glamuru.

Sam sport je reguliran od strane Me?unarodne automobilisti?ke federacije FIA i op?enito je pod pokroviteljstvom Bernieja Ecclestonea kroz mnoštvo korporacijskih tijela.

Formula 1 ima svoje korijene još u motornim utrkama na europskom tlu 1920. i 1930. Brojne Grand Prix organizacije su iznijele pravila za Svjetsko prvenstvo još prije drugog svjetskog rata, ali zbog malog broja utrka za vrijeme rata Svjetsko prvenstvo voza?a nije regulirano sve do 1947., a inaguracijska sezona bila je 1950. Prvenstvo za konstruktore uslijedilo je 1958.

Njen sportski naziv, Formula 1, ozna?ava onog sudionika utrke koji je najbrži i ima najviše natjecateljskog duha.

Samo ukratko o tome a mogao sam jos puuuno teksta dodati,ali vecinom znate...za pocetak,tko vam je nadrazi,tko mislite da ce osvojiti itd..

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
Odg: Formula 1
« Reply #1 on: Rujan 27, 2008, 13:03:43 pm »
Hamilton mi je najdraži otkad je otišao Montoya.

Offline Ultras

• Super clan
    • View Profile
« Reply #2 on: Rujan 27, 2008, 13:05:35 pm »
Meni je drag Kubica i Hamilton..ali ove sezone ce osvojiti Hamilton

Offline il Principe

• Super clan
    • View Profile
« Reply #3 on: Rujan 27, 2008, 15:29:03 pm »
meni formula je glup sport. :LOL: Nema uop?e sportskog duha,jer je formula danas došla da uop?e nije važan voza? nego bolid.Razlika izme?u boljih bolida i slabijih je ogromna.
Barichelo kad je vozija za ferrari nije nikad bia ispod tre?eg mista,a sad kad je priša u neku livu mom?ad nemože uvatit deseto misto kako to ???
formulu je jedino gušt gledat kada je kiša, kao što je ova utka u italiji prošli tjedan. Jer jedino tada autsajderi mogu nešto napravit,jer po kiši svi voze sli?nim brzinama.Jest li vidjeli na kojim su pole positionima bili favoriti 10,15,20 ;D
a zašto iz jednostavnog razloga jer nisu mogli stisnuti gas do kraja
i jeste primjetili kad se staza po?ela sušiti kako su ferrariji i mclareni po?eli pristizati autsajdere na ravnome. To nema nigdi oni prestignu bolid na ravnome u razmaku od deset metara. Možemo samo pretpostavit koliko ja?e bolide imaju i meni se od toga povra?a.
jedino mi je car bija sumacher jer je ima karizmu. FORMULA JE SME?E!!!!!!!!!!!!

Offline inter1908

• Super clan
  • Inter 4ever
    • View Profile
« Reply #4 on: Rujan 27, 2008, 16:50:14 pm »
Mclaren Mercedes je najbolji.

Offline Davor

• Moderator
  • Stalni clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #5 on: Rujan 27, 2008, 21:17:11 pm »
hamilton zasigurno najdrazi.sutra spektakl u singapuru pod reflektorima je utrka.u 14h po nasem vremenu moram to gledati.preporucam svima.hamilton pobjeduje!!! ;D ;D ;D
« Last Edit: Rujan 27, 2008, 21:39:26 pm by Davor »

Offline Ultras

• Super clan
    • View Profile
« Reply #6 on: Rujan 27, 2008, 21:19:30 pm »
Ako se ne varam prvu startnu poziciju je zauzeo Massa,onda ide Hamilton,Raikonnen,Kubica...

Offline inter1908

• Super clan
  • Inter 4ever
    • View Profile
« Reply #7 on: Rujan 28, 2008, 11:33:50 am »
Volio bi da Hamilton to dobije.

Offline Il Trattore

• Super clan
  • FUCK ME I AM NOT FAMOUS :)
    • View Profile
« Reply #8 on: Rujan 28, 2008, 13:10:51 pm »
navijam za massu iako je bilanista uvjek mi je ferrari bio najdrazi  al et nek danas donese malo srece bilanistima jer ce veceras dozivjeti potop na mezzi

SEMPER FIDELIS

hate

• Guest
« Reply #9 on: Rujan 28, 2008, 13:44:46 pm »
ma formulu obozavam...prosle godine sam bio u monzi i to se rijecima nemoze opisat koji je to osjecaj kad jure po stazi.!!!oduvijek navijam za mclaren!!hamilton danas dobiva

Offline inter1908

• Super clan
  • Inter 4ever
    • View Profile
« Reply #10 on: Rujan 28, 2008, 13:46:11 pm »
Tako je hate ove godine ?e napokon Mercedes osvojit naslov.

hate

• Guest
« Reply #11 on: Rujan 28, 2008, 13:54:42 pm »
Ma nadam se ali svake sezone na?u nesto da ih kazne uzimaju im bodove i tako te gluposti a mislim da je za to sve kriv Mark Mosley koji je otvoreno rekao da mrzi rona denisa i mclaren

Offline Davor

• Moderator
  • Stalni clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #12 on: Rujan 28, 2008, 18:47:53 pm »
to je dobro hamilton sedam bodova prednosti ispred masse!!! :valovi:

njunja

• Guest
« Reply #13 on: Rujan 28, 2008, 18:51:24 pm »
kako sam se smijao kad je massa u boxu odvukao lika za sobom koji je drzao crijevo od benzina...
ali mi je malo glupo da je dobio kaznu,sta nije dovoljna kazna sto je s prvog mjesta pao na zadnje
color]

Offline marda_pu

• Nosim Inter u srcu
    • View Profile
« Reply #14 on: Listopad 06, 2008, 17:46:17 pm »
Hamilton mi je najdraži otkad je otišao Montoya.
aj sjecam se dok je montoya vozio to mi je bio najdrazi vozac...ali sad mi ipak nema do KUBICE....jao kako bi bio sretan da zavrsi nakraj na tom odlicnom trecem mjestu ;D
ZA INTER JA DA BIH SVE NANANANANA

hate

• Guest
« Reply #15 on: Listopad 07, 2008, 11:06:49 am »
ma kubica je odlican i mislim da ce ostat na trecem jer raikkonenu se bas i neda vozit

Offline Ultras

• Super clan
    • View Profile
« Reply #16 on: Listopad 07, 2008, 11:08:24 am »
Montoya legenda,odlican,lud... ;D

Offline nerazzurro4ever

• Super clan
  • FC INTERNAZIONALE
    • View Profile
« Reply #17 on: Listopad 07, 2008, 11:16:29 am »
SVAKA ?AST SVAKOME ALI ZA MENE JE MIKA HAKINNEN JEDAN OD NAJDRAŽIH I NAJBOLJIH NARAVNO AKO IZUZMEMO SENNU JER IPAK JE ON VJE?NI KRALJ OVOGA SPORTA

Offline Dexter

• Moderator
  • Super clan
    • View Profile
« Reply #18 on: Listopad 07, 2008, 14:34:44 pm »
Vidim ja da se ovdje polako stvara nekakva McLarenovska jezgra, pa je meni kao uvjerenom Ferraristu bolje ovdje ne zalazit.
Onome za koga igra Andrea Ranocchia ni pakao nece tesko pasti.

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #19 on: Listopad 07, 2008, 15:13:03 pm »
moraš se boriti

Offline inter1908

• Super clan
  • Inter 4ever
    • View Profile
« Reply #20 on: Listopad 07, 2008, 15:19:23 pm »
Vidim ja da se ovdje polako stvara nekakva McLarenovska jezgra, pa je meni kao uvjerenom Ferraristu bolje ovdje ne zalazit.

:D :D :D :D tako je.

Offline Adnan

• Super clan
  • Volim Inter do kraja zivota
    • View Profile
« Reply #21 on: Listopad 10, 2008, 18:40:01 pm »
Ne brini se Inter 1908 ja sam tu kao navijac Ferarija da te podrzim  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D bitno je sam nek je talijansko vozilo i ja navijam za to I mislim da ce i ove godine Ferari biti prvak sjetimo se prosle sezone  za sam jedan bod pravo talijanski hehehheeh...forza inter....

hate

• Guest
« Reply #22 on: Listopad 11, 2008, 11:01:12 am »
nema sanse sad je vrijeme od hamiltona i prvak je 100 %.....ovi u ferariu moraju malo vjezabat kako se vadi crijevo kad natakaju bolid vidim da im to bas neide...a moram priznat da odlicni izgleda bolid s tim crijevom....

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #23 on: Listopad 11, 2008, 11:44:36 am »
 :rofl2: ali evo vra?aju se na staro.

U ŽELJI da izbjegnu ono što im se dogodilo na Velikoj nagradi Singapura, Ferrarijeva F1 mom?ad vra?a se tradicionalnoj singnalizaciji u boksu.
Podsjetimo, Felipe Massa je u Singapuru iz boksa krenuo dok je za njegov bolid još uvijek bilo pri?vrš?eno crijevo za nadolijevanje goriva, a sve zbog pogreške koju je skrivio Ferrarijev ?ovjek zadužen za signalizaciju.
Naime, kako se kasnije saznalo, on je slu?ajno pritisnuo tipku koja je aktivirala zeleno svjetlo, što je Massa, logi?no, protuma?io kao signal za kretanje iz boksa.
Direktor mom?adi Stefano Domenicali upozorava da se takvo što ne smije ponoviti i zato ?e u Ferrarijevom boksu signalizacija biti ukinuta, a voza? ?e kretati tek kada s njegovog bolida bude podignuta palica koja mu to prije?i.
"U ovom su nam trenutku potrebni mir i sigurnost i zato se vra?amo na stari sistem", kazao je Domenicali.

Totalsport

« Last Edit: Listopad 11, 2008, 12:00:45 pm by fanatico »

Offline fanatico

• Super clan
    • View Profile
    • Inter u srcu
« Reply #24 on: Listopad 11, 2008, 11:57:21 am »
volio bih da taj ?ovjek uzme naslov. Zbilja je zaslužio.

http://www.index.hr/sport/clanak/hamiltonu-pole-position-u-japanu/405428.aspx