Author Topic: Mateo Kovačić  (Read 25412 times)

0 Members i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nraguz

• Moderator
  • Super clan
    • View Profile
Odg: Mateo Kovačić
« Reply #50 on: Ožujak 16, 2013, 13:21:37 pm »
to se događa samo hrvatima?? oprosti ali očito da slabo gledaš utakmice subotom i nedjeljom...
to se svako malo događa u svim ligama, a vjeruj mi da gledam zbog posla 20-30 utakmica preko vikenda

Može bit. Ja gledam Talijane i nešto Engleze... Tamo ne vidim takve stvari.
Nessun titolo ha piu valore della Lealta e dell'Onore! - CN69

Offline thedman

• Nosim Inter u srcu
    • View Profile
« Reply #51 on: Ožujak 16, 2013, 13:40:15 pm »
Može bit. Ja gledam Talijane i nešto Engleze... Tamo ne vidim takve stvari.

ma vjeruj mi, gledam sve lige petice osim francuske, ajd nešto sitno francuze
i još se pitam pa kako svako malo neki igrač završi na podu i ima grčeve?

nevezano za temu.. kad vec pratis toliko mogao bi kakvih parova poslati na PM  :)

ne volim djelit savjete jer danas pogodit na kladi moraš biti mađioničar ;D

Offline croit93

• Super clan
    • View Profile
« Reply #52 on: Ožujak 24, 2013, 22:01:48 pm »
Profesor doktor magistar inženjer nogometa :bowdown: :bowdown: :bowdown: Kako je reko Ćiro: "Vukojević je igrač, a Kovačić je nogometaš".

Fare grande l'Inter. Oggi come allora.

Offline danijel1993

• Super clan
    • View Profile
« Reply #53 on: Ožujak 28, 2013, 18:36:23 pm »
Kovačić: "Inter mi je otvorio vrata važnih nastupa za Hrvatsku. Izabrao bih ga ispred Uniteda, Cityja i Chelseaja"

Prelaskom iz zagrebačkog Dinama u milanski Inter, mnogo toga nabolje promijenilo se u životu Matea Kovačića, što je i sam potvrdio na druženju s medijima...
Gotovo preko noći Mateo Kovačić je dres Dinama zamijenio onim Intera, što ga je lansiralo u orbitu, a dobre igre u Italiji odmah su mu donijele i kudikamo bolji reprezentativni status.

Tako je mladi veznjak našao svoje mjesto u početnih 11 protiv Srbije, odigrao odličnu utakmicu i time na najbolji mogući način opravdao izbornikovo povjerenje.
Koliko je odlazak u Inter bio dobra opcija, hrvatski reprezentativac nije krio: "Inter mi je otvorio mnoga vrata, a da nisam došao ovdje, možda ne bih niti igrao u ove dvije važne kvalifikacijske utakmice za reprezentaciju. Nadam se da ću istom ritmu nastaviti i dalje."
"Ne namećem si nikakav pritisak, sretan sam što sam došao tu i što me Inter odabrao dovesti. Izabrao bih ga ispred Uniteda, Cityja i Chelseaja", dodao je u izjavi za Corriere dello Sport.

Utakmica sa Srbijom bila mu je ujedno i debitantska, a posebno zadovoljstvo bilo mu je igranje s Lukom Modrićem u sredini terena: "Igrao sam veznog zajedno s Lukom Modrićem, bilo je to sjajno iskustvo. Nadam se da možemo osvojiti kvalifikacije i direktno se plasirati na Svjetsko prvenstvo."
Inter se trenutno nalazi na petoj poziciji na ljestvici, sedam bodova iza gradskog rivala Milana koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka, međutim, predaje nema: "Bit će teško doći do Lige prvaka, ali ako budemo igrali kao protiv Tottenhama u uzvratu, onda se možemo nadati i vjerujem da ćemo tada to i učiniti. Uvjet je da svi damo maksimum svojih mogućnosti."
Kovačić je posebno zahvalio predsjedniku Intera Massimu Morattiju na lijepim riječima i pohvalama koje su stizale u posljednje vrijeme: "Hvala predsjedniku na lijepim riječima. Lijepo je čuti pohvale iz njegovih usta."

http://www.hrsport.net/vijesti/458813/nogomet-italija/kovacic-inter-mi-je-otvorio-vrata-vaznih-nastupa-za-hrvatsku-izabrao-bih-ga-ispred-uniteda-cityja-i-chelseaja/
In Strama we Trust!

Offline Augment

• Super clan
    • View Profile
« Reply #54 on: Ožujak 29, 2013, 03:21:22 am »
Decko je doktor za sve igrace hrvatske jos od 98.
i nije sto igra kod nas nego se vidi po njegovoj igri da ce biti master
"Navijaci su se zaletavali u njihove štitove, gadjali ih bocama a potom bježali. Nije bilo bitno je li muškarac ili žena, svi su gadjali policiju, a navijacice su se bacale po policajcima i grizle ih. :D :D

Offline danijel1993

• Super clan
    • View Profile
« Reply #55 on: Ožujak 29, 2013, 11:10:43 am »
Kovačić: "Pirlo je možda najbolji igrač u povijesti Italije, ne mogu se uspoređivati s njim"

Ovog se vikenda nastavlja natjecanje u talijanskoj Serie A, a sigurno najzvučniji dvoboj 30. kola je onaj između Intera i Juventusa. Priliku očekuje i hrvatski veznjak Mateo Kovačić kojem laskaju usporedbe s Andreom Pirlom, ali smatra kako za takvo što još nema osnova.

Nakon što je s reprezentacijom odigrao dvije vrlo dobre utakmice, Mateo Kovačić se vratio u Milano gdje se s Interom priprema za vrlo važan dvoboj u talijanskoj ligi. Nerazzurri na svom terenu dočekuju aktualnog prvaka i lidera Juventus i moraju loviti tri boda kako bi izborili Ligu prvaka sljedeće sezone.
Uoči velikog derbija, Kovačića se u talijanskim medijima uspoređivalo s iskusnim veznjakom Juventusa Andreom Pirlom kojeg hrvatski igrač iznimno cijeni.
"Pirlo je jedan od najboljih igrača u Italiji, možda čak i najbolji u povijesti talijanskog nogometa. Ja igram svoj nogomet, on igra svoj. Ne mogu se uspoređivati s njim, ja tek počinjem i moram još puno toga naučiti, a on je već sad sjajan", rekao je.
Bivši igrač zagrebačkog Dinama ne opterećuje se previše važnošću derbija protiv Juventusa, već smatra kako je to tek jedna utakmica u kojoj je potrebno pobijediti: "Juventus je dokazao da je najbolja momčad u ligi. No, za mene su sve utakmice istog značaja jer svaka donosi tri boda. Juve je sjajan, ali utakmica je utakmica", kazao je.

Kovačić je u siječnju prešao iz Dinama u Inter za odštetu između 13 i 15 milijuna eura. Iako priznaje da se za njega interesiralo i nekoliko drugih velikih klubova, ističe da je želio samo na San Siro: "Nitko me nije kontaktirao direktno, ali u svakom slučaju bih izabrao Inter", zaključuje.

Kako mi se sviđa što je ovako skroman i na zemlji baš zbog toga bi mogao daleko dogurati.
In Strama we Trust!

Offline Puppi 04

• Mladi clan
  • **
    • View Profile
« Reply #56 on: Ožujak 31, 2013, 14:53:53 pm »
evo i boban je potvrdio moje rjeci od jucer...

BOBAN: KOVAČIĆ JE PREMLAD ZA MJESTO PLAYMAKERA

U razgovoru za talijanski Radio Deejay bivši se kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Zvonimir Boban osvrnuo na ulogu Matea Kovačića (18) u Interu…

Mlađahni veznjak ove zime prešao iz Dinama u Inter u kojem mu trener Andrea Stramaccioni daje dosta prilika za igru. Gotovo svi talijanski stručnjaci ističu da je kod Kovačića vidljiv veliki talent koji bi još više trebao doći do izražaja sljedećih godina. Slično je poručio i Boban.

- Kovačić još uvijek nije organizator igre, premlad je da bi obavljao takav zadatak. Veznjak je, ali ne može igrati na poziciji playmakera jer nije dovoljno iskusan da čita situacije u igri. Ima jako puno talenta, te osobnost i hrabrost koji mu omogućuju da ima važnu ulogu. Kad sazrije, moći će biti i playmaker, no zasad je još prerano za to - istaknuo je Boban.

Offline ILfenomeno

• Super clan
    • View Profile
« Reply #57 on: Ožujak 31, 2013, 15:01:29 pm »
I kao takav neiskusan opet je premija za vecinu nasih igraca. Ja uzivam u gotovo svakom njegovom potezu, pogotovo kad povuce prema naprijed.
« Last Edit: Ožujak 31, 2013, 15:02:54 pm by ILfenomeno »

Offline Puppi 04

• Mladi clan
  • **
    • View Profile
« Reply #58 on: Ožujak 31, 2013, 15:05:15 pm »
cim se opusti zna zabljesnuti,to se mora priznati...ali ono najbolje od njega tek se ocekuje

Offline irasic

• Stalni clan
  • I.nteR.
    • View Profile
« Reply #59 on: Ožujak 31, 2013, 15:09:46 pm »
I kao takav neiskusan opet je premija za vecinu nasih igraca. Ja uzivam u gotovo svakom njegovom potezu, pogotovo kad povuce prema naprijed.

Ma on je već sad jako dobar, ali ga Strama stavlja previše nazad. Nebi se čudio da ga jednog dana vidim u formaciji iza Handanoviča.  ;D Mislim da bi trebao igrati malo više naprijed, vraćati se po loptu, da sve akcije kreću od njega. Još nešto što mi trenutno smeta kod njega je što daje loptu prvom igraču od sebe, dali je to od straha ili možda Stramine neke čudne taktike još moram odgonetnut.  :awerjjfe:
Chi non dà tutto, non dà niente!

Offline ILfenomeno

• Super clan
    • View Profile
« Reply #60 on: Ožujak 31, 2013, 19:26:55 pm »
Ma on je već sad jako dobar, ali ga Strama stavlja previše nazad. Nebi se čudio da ga jednog dana vidim u formaciji iza Handanoviča.  ;D Mislim da bi trebao igrati malo više naprijed, vraćati se po loptu, da sve akcije kreću od njega. Još nešto što mi trenutno smeta kod njega je što daje loptu prvom igraču od sebe, dali je to od straha ili možda Stramine neke čudne taktike još moram odgonetnut.  :awerjjfe:

To se apsolutno slazem, samo da Strama zamjeni pozicije Guarinu i Kovacicu bar na jednu tekmu, mislim da bi tako ostalo za stalno

Offline billyRI

• Moderator
  • Super clan
    • View Profile
« Reply #61 on: Travanj 01, 2013, 23:45:02 pm »
napokon poslije Zanettia, dobili smo još jednog koji može proči igrača/e...

Offline Puppi 04

• Mladi clan
  • **
    • View Profile
« Reply #62 on: Travanj 02, 2013, 12:48:46 pm »
Cecere: Inter je u pravu što forsira Kovačića
U svojoj kolumni za Ilsussidiario.net talijanski menadžer s licencom FIFA-e, Crescenzo Cecere, osvrnuo se na aktualni trenutak Intera i hrvatskog nogometaša Matea Kovačića…

''Nerazzurri'' su nakon 30. kola Serije A, s odigranom utakmicom manje, na šestom mjestu, a nakon subotnjeg domaćeg poraza od Juventusa (2-1), izgledi da će uhvatiti plasman u Ligu prvaka su svedeni na minimum.

''Trenera Andreu Stramaccionija ne treba kriviti. Mislim da je, unatoč položaju na ljestvici, odradio dobru sezonu'', napisao je Cecere, a potom ponudio i riječ, dvije o 18-godišnjem hrvatskom reprezentativcu koji je u siječnju stigao na San Siro iz zagrebačkog Dinama.

''Kovačić? Protiv Juventusa je pokazao osobnost i talent i mislim da je Inter u pravu što ga forsira.''

Offline Puppi 04

• Mladi clan
  • **
    • View Profile
« Reply #63 on: Travanj 04, 2013, 12:39:46 pm »
Zanetti: Kovačić je Interova budućnost
Salvama pohvala koje se slijevaju na račun hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića zbog njegovih predstava u Interu, pridružio se i Argentinac Javier Zanetti, kapetan kluba koji će u kolovozu napuniti 40 godina…

- Kovačić je vrlo jak. Mislim da je to mladić na kojeg se moramo puno usredotočiti u budućnosti. U našoj momčadi trebao bi se osjećati ugodno i pokazati sve svoje vještine. Mislim da je Mateo Interova budućnost – izjavio je Zanetti, nakon što je njegova momčad u srijedu u talijanskom prvenstvu slavila kod Sampdorije s 2-0.

Oba pogotka u tom ogledu postigao je Argentinac Rodrigo Palacio. Kovačić je odigrao svih 90 minuta za svoju momčad…

Offline croit93

• Super clan
    • View Profile
« Reply #64 on: Travanj 19, 2013, 13:53:03 pm »

Fare grande l'Inter. Oggi come allora.

Offline petar8

• Super clan
    • View Profile
« Reply #65 on: Travanj 19, 2013, 17:53:45 pm »
Malo smijesno djeluje da je nama među boljim igracima klinac od18 g.koji je do jucer igrao u hnl-u. svaka cast mateo i ako ovako nastavi za par godina je glavni ígrac u ligi. osim ako ga ovi nasi znalci nesjebu

Offline herrera

• Super clan
    • View Profile

Offline danijel1993

• Super clan
    • View Profile
« Reply #67 on: Svibanj 16, 2013, 15:08:14 pm »
IZNENADIO GA
'Mateo Kovačić uopće se ne ponaša kao zvijezda!'

Rijetko prođe dan, a da u talijanskim medijima ne osvane pokoja pohvala na račun mladog hrvatskog nogometaša i člana Intera Matea Kovačića

Za FcInterNews.it se tako oglasio i Kovačićev vršnjak, austrijski branič Lukas Spendlhofer koji je progovorio i o odnosima unutar svlačionice 'nerazzurra'.

'Glavni je jezik talijanski, a tijekom ručka sjedim za stolom s Južnoamerikancima koji između sebe pričaju španjolski. Ja često razgovaram sa Zdravkom Kuzmanovićem i Mateom Kovačićem koji govore njemački. Mateo mi je baš nedavno pričao kako razmišlja da tijekom godišnjeg odmora ode u Linz gdje je rođen,' kazao je Spendlhofer i dodao:

'Ono što me je iznenadilo kod Matea je da se uopće ne ponaša kao zvijezda. Nikad nisam vidio tako talentiranog igrača da stoji čvrsto na zemlji.'

Dodajmo ovome i da je novinar Skya pitao Kovačića može li se usporediti s legendom Milana i bivšim kapetanom hrvatske reprezentacije Zvonimirom Bobanom.

'On je bio 'rossonero', a ja sam 'nerazzurro'. Ja sam Kovačić, ja sam ja,' sa smiješkom je odgovorio bivši veznjak Dinama.  :clap:
In Strama we Trust!

Offline nraguz

• Moderator
  • Super clan
    • View Profile
« Reply #68 on: Svibanj 18, 2013, 18:32:05 pm »
Šalu na stranu, već sam ranije rekao kako me pokretima i potezima neodoljivo podsjeća na Zvonu.

Offline Adnan

• Super clan
  • Volim Inter do kraja zivota
    • View Profile
« Reply #69 on: Svibanj 18, 2013, 21:38:33 pm »
Momku od srca zelim da uspije u interu sad je naredna sezona cjela pred njim da pokaze sta zna Naravno ne moze sam nadam se da cu gledati u iducoj sezoni novi inter sa novim licima a mala 10 da gura inter ka trofejima ..

Offline il Principe

• Super clan
    • View Profile
« Reply #70 on: Svibanj 31, 2013, 23:05:17 pm »
kovačić je u polusezoni napravio više nego modrić u cijeloj sezoni u realu. mali će nadmašiti modrića, to je već i sada izvjesno

Offline Emir Podgorica

• Super clan
    • View Profile
« Reply #71 on: Svibanj 31, 2013, 23:29:08 pm »
Tacno tako. On kad uzme loptu i krene u trk sa njom nema tog igraca koji ga moze zaustavit! Pas i kontrola lopte savrseni.
Ni zenu, ni djecu ka' Inter voljet' necu!

Offline giuseppe

• Super clan
    • View Profile
« Reply #72 on: Lipanj 02, 2013, 11:51:51 am »
Nikad vam necu oprostiti Coutinha !!

Offline irasic

• Stalni clan
  • I.nteR.
    • View Profile
« Reply #73 on: Lipanj 05, 2013, 20:11:03 pm »
Agencija za sportsku statistiku, Opta, donosi podatak o najboljim driblerima u pet najjačih liga svijeta protekle sezone. Na prvom mjestu je francuski reprezentativac Bayerna Franck Ribery, a na drugom naš Mateo Kovačić! Krilni napadač Bayerna imao je 4.5 uspješnih driblinga po utakmici. Odmah iza njega je hrvatski reprezentativac i veznjak Intera, Mateo Kovačić s 4.4 uspješna driblinga po susretu.Novo je to priznanje za našeg Kovačića kojeg hvale talijanski novinari, suigrači, ali i predsjednik Intera.

izvor: 24sata.hr
« Last Edit: Lipanj 05, 2013, 20:12:17 pm by irasic »
Chi non dà tutto, non dà niente!

Offline nraguz

• Moderator
  • Super clan
    • View Profile
« Reply #74 on: Lipanj 13, 2013, 14:16:46 pm »
Neće Mateu biti kod Mazzarrija kao kod Strame. Ne voli Mazzarri mlade. To je možda i dobro, jer će morati zapet još jače da treneru dokaže da je zreo i spreman.