full screen background image

Prvi rođendan Inter Cluba Fedeli

Danas, 27.06. slavimo prvi rođendan našeg kluba. Na taj datum smo, 2009-e godine, od koordinatora CCIC-a (Centro Coordinamento Inter Club) za Inter Clubove van Italije, gospodina Antonia Pisina, dobili obavijest da je odobrena registracija našeg kluba. Tako smo i službeno postali dio obitelji FC Internazionale.
FC Inter je svoje navijače organizirao pod imenom Inter Club i svi navijački klubovi diljem Italije i Svijeta moraju dobiti odobrenje od centrale u Milanu. Nakon odobrenja se šalju materijali koji svaki klub mora ispuniti i raditi u skladu sa Statutom CCIC-a. Poodatke o klubu i svakom članu, kao i novčani iznos za godišnje članarine se svake godine šalju u CCIC, odakle onda stižu članske iskaznice i pokloni prije početka svake sezone.
Sa velikom strepnjom i iščekivanjem smo očekivali taj dan, jer smo u tako maloj zemlji kao Hrvatska trebali postati treći službeni Inter Club. Na naše veliko zadovoljstvo,odgovorni ljudi u Milanu su prepoznali našu želju i entuzijazam za rad. Potvrdili smo to odmah u startu jer smo bili prvi Inter Club koji je poslao podatke i novce za članarine, kao debitanti za 110 ljudi. Do kraja roka smo završili na impozantna 162 člana, te od preko 900 Inter Clubova već u prvoj godini ušli u prvih sto. Posebno smo sretni da je i naš IC Fedeli internacionalan jer su nam se učlanili i ljudi iz Slovenije, BIH, Makedonije, Srbije, Austrije…
Ponosni smo i na činjenicu da smo sa nepuna tri mjeseca službenog djelovanja pozvani u goste CCIC-a, 13.09.2009, prije utakmice sa Parmom, što puno govori o našem radu koji je ubrzo prepoznat kod odgovornih ljudi.
Jedna od glavnih i najvažnijih aktivnosti svakog Inter Cluba je organiziranje putovanja na utakmice našeg kluba. Već u prvoj godini djelovanja smo organizirali putovanje na 5 utakmica i još na pet utakmica smo nabavili ulaznice za odlazak u manjoj grupi privatnim autima.
Odmah smo i izradili logo našeg kluba a internet stranica je već postojala, samo smo je malo prilagodili radu našeg kluba.
Osnovali smo i godišnje nagrade: za najboljeg člana IC Fedeli(„Crno-plavo srce“), za najaktivnijeg člana naše web stranice („Zlatno pero“), na Forumu stranice smo organizirali internu kladionicu u kojoj pogađamo rezultat našeg kluba za svaku utakmicu, te dvaput godišnje (nakon svake polusezone) pobjednik dobije nagradu. Na kraju godine svi članovi mogu glasati na našoj stranici za najpopularnijeg člana i tu nagradu smo nazvali „Fedelissimo“ (najvjerniji), što znači da o laueratu odlučuju isključivo članovi svojim glasom.
Imali smo i tri okupljanja, uz mali nogomet i zakusku (dva puta u Rijeci i jednom u Zagrebu), nabavili službene kalendare po cijeni nižoj nego u inter.storeu. Organizirali potpise svih igrača na rekvizite.
Za prvu godinu, bez lažne skromnosti, jako puno. Ideja i rada ljudi koji vode klub neće nedostajati niti u ovoj drugoj godini rada. Ulazimo u novu sezonu sa preko 200 članova, a očekuju nas još brojne aktivnosti i iznenađenja.
Malo smo presložili i kadrovsku strukturu kluba. Na mjestu blagajnika je sad g.Hrvoje Kovač iz Zagreba, a novi članovi Upravnog odbora su gospoda: Ognjen Trivanović i Elvis Ferhatović iz Rijeke. U Nadzornom odboru su novi članovi: g.Denis Jahić (Vrbovec) i g.Joško Žganjer (Zagreb).
Na kraju, želim se zahvaliti svim članovima i… Sretan rođendan IC Fedeli.
16 thoughts on “Prvi rođendan Inter Cluba Fedeli

  1. Bonzo

    Sretan rođendan našem Inter clubu Fedeli, čestitke svim članovima i onim starim i onima koji su to u zadnjih mjesec dana postali.Posebna čestitka Fanaticu i ostalima koji rade na najboljoj navijačkoj stranici u HR.

Odgovori