Tuesday 22 September 2020
  • :
  • :

Milito junak, Inter ponovno prvak

Točno 20 minuta Roma je držala ruku na naslovu prvaka Italije, Vukovi su u susretu posljednjeg kola Serie A krajem prvog dijela poveli protiv Chieva u trenucima u kojima je Siena držala nulu protiv Intera. No, po povratku s odmora ukazao se Diego Milito, koji je svojim pogotkom srušio i posljednje snove Rimljanima te svom klubu donio peti uzastopni naslov prvaka. Mourinho je tako došao na korak do besmrtnosti, a Roma je u konačnici ostala bez ičega. Osim Intera, najviše razloga za slavlje imaju nogometaši Sampdorije, koji su se pobjedom nad Napolijem plasirali u Ligu prvaka….

Po peti put zaredom nogometaši Intera proslavili su naslov prvaka Italije. U uzbudljivoj završnici prvenstva momčad Josea Mourinha je uspjela ostati na dva boda prednosti ispred Rome i tako je došla do drugog naslova ove sezone. Inter je teže od očekivanog u gostima slomio otpor slabašne Siene, koju je svladao zahvaljujući zlatnom pogotku Diega Milita, koji je svojoj momčadi tako donio peti uzastopni naslov prvaka. Pred Mourinhom je sada još samo jedan cilj, osvajanje Lige prvaka, čime bi zaokružio savršeni hat trick trofeja i s Interom se upisao u povijest.

Prva velika prilika u susretu pripala je domaćinima, nakon gužve u prostoru Intera Ekdal se sam našao ispred Julija Cesara i potom je nespretno gađao pokraj gola. Sedam minuta kasnije uzvratili su i crno-plavi, Maicon je dobro uposlio Balotellija, koji je glavom loptu poslao malo pokraj gola Siene. Inter je ponovno zaprijetio i u 14. minuti, ali je i pokušaj Milita završio s vanjske strane mreže domaćina.

Gosti su s promašajima nastavili i u drugom dijelu prvog poluvremena, pokušaj glavom Samuela iz 30. minute uspio je zaustaviti Curci, a osam minuta kasnije Balotelli je pogodio gredu gola gostiju u trenutku u kojem je Curci već bio svladan. Niti domaćini nisu ostali bez prilike za vodstvo, Jajalo je u 39. minuti mogao donijeti prednost Sieni, ali je njegov pokušaj jedva raščistio Samuel.

Po povratku s odmora gosti su nastavili s pritiskom na obranu Siene, a to im se isplatilo u 58. minuti susreta. Zanetti je nakon solo akcije odlično uposlio Milita, koji nije propustio priliku loptu pospremiti u mrežu za veliko vodstvo Intera od 1:0. Nakon tog pogotka igra se prilično umirila, a gosti su i dalje, doduše u nešto slabijem ritmu, nastavili prijetiti vratima Siene. Nisu spavali niti domaćini, no pokušaje Rosija iz 90. minute uspješno je zaustavio Julio Cesar. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka nogometaši Intera započeli su slavlje osvajanja prvenstva, uz povike crno-plavih navijača “Idemo u Madrid” s kojim su najavili pohod i na treću ovosezonsku krunu.