full screen background image

Nakon 38 godina Mourinho uveo Inter u finale Lige prvaka

U jednoj šahovskoj utakmici na Nou Campu Barcelona je svladala Inter rezultatom 1:0, što je momčad Josea Mourinha promoviralo u finale Lige prvaka, prvo momčadi s Giuseppe Meazze nakon 38 godina i poraza od Ajaxa u Rotterdamu.

Nije to bila utakmica kakve smo navikli gledati kada igra Barcelona, ali Katalonci su večeras igrali koliko su im Mourinhovi puleni dozvolili. Čak i kada su ostali s igračem manje u 29. minuti, Talijani su sjajno izgledali na terenu, a Barcelona praktički do samog kraja utakmice nije imala pravu, stopostotnu šansu.

Mogla je glupost Thiaga Motte skupo koštati Inter, međutim, koliko god se Inter dobro branio, Barcelona nije imala svoju večer. Naime, momčad Josepa Guardiole u prosjeku postiže 2.6 golova po utakmici, a večeras do samog kraja utakmice nije postigla nijedan, štoviše nije imala ni pravu stopostotnu prigodu.

Talijani bunkerom uzeli ono po što su došli

Pitanje je treba li uzroke ispadanja stoga pripisati neprepoznatljivim Kataloncima ili taktičkom doktoratu Portugalca na klupu milanskog kluba. Ukrotio je Messija na najbolji mogući način, a tradicionalnu kombinatoriku Barce učinio je jalovom i bezopasnom. Gdje je bio Messi? Ova utakmica je pokazala da se i čudesnom Argentincu može kvalitetnom timskom defenzivom stati na kraj.

Da na samom kraju utakmice, nekoliko minuta prije kraja, sjajni branič Pique nije zabio eurogol i prepuni Nou Camp digao na noge, vjerojatno bismo govorili o jednoj od dosadnijih utakmica u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Ovako, vidjevši Piqueov gol, nemoguće je tako razmišljati i utakmicu moramo obilježiti svrsishodnim terminom “šahovska partija”.

Piqueov eurogol slaba utjeha za Katalonce

Što se tiče događanja na travnjaku Nou Campa, treba istaknuti kako su najbolje šanse u prvom dijelu propustili Pedro Rodriguez i Lionel Messi. Prvo je u 23. minuti nakon ubačaja s desne strane Pedro pucao iz prve s desetak metara, međutim lopta je otišla malo pokraj vratnice. Tri minute kasnije s 25 metara opalio je Leo Messi, išla je lopta u sami kut, međutim briljantnom reakcijom spašava gol Talijana Julio Cesar.

Ni u drugom poluvremenu Španjolci nisu ništa bolje igrali, a prilika za gol gotovo da i nije bilo. Nervoza igrača pojačavala se kako su minute prolazile, a spomenuti gol Piquea samo je pojačao nervozu na Nou Campu. Ipak, Barcelona je ostala kratka za gol, jer ni Xavi, a ni Bojan Krkić, koji je glavom promašio s pet metara nakon ubačaja Messija nisu uspjeli probiti sjajnog čuvara mreže milanskog Intera.

Na koncu u prvoj minuti sudačke nadoknade Krkić je zabio gol, Nou Camp je proključao, ali samo na kratko. Belgijski sudac trenutak prije sudio je igranje rukom na rubu kaznenog prostora i gol Španjolca srpskih korijena bio je poništen. Bila je to posljednja prilika Barce, uslijedilo je veliko slavlje Josea Mourinha, koji je napokon nakon šest godina ušao u finale Lige prvaka.

11 thoughts on “Nakon 38 godina Mourinho uveo Inter u finale Lige prvaka

1. mimi19

Iskreno već dugo nisam gledao iz perspektive nogometa ružniju utakmicu, ali ne mogu jednostavno dovoljno izraziti svoju sreću i ponos jer su dečki ostavili sve što su imali, umrtvili igru Barce i s jednim igračem manje, nimalo nismo izgledali izgubljeni ili u panici, ok zadnjih 10 minuta je bilo svega ali ne možeš to izbjeći. Nevjerojatno kakav osjećaj, hoćemo li ipak ostvariti ono čemu smo se na početku sezone, a ja već više od 20 godina koliko navijam i volim ovaj klub, nadali.

FORZA INTER

2. MukiIceman

ja mislim da bi bilo pametno na prelaznom roku prodati Chivu-a jer ne treba nam bolji lijevi beck od Eto’a 😀 😀 😀 😀 hehehe salim se naravno

Sto se tice Intera stvarno prezivjeti atentat sa 10 igraca protiv 15 bilo je za svaku pohvalu…Sudija je u svim segmentima bio na njihovoj strani OSIM ponistenja gola…Bocne sudije isto (go iz ofsajda) a navijaci su nam jebali koncepciju jos sinoc…A i ona djeca sto su ulijetala stvarno…..ne samo ZASLUZENO FINALE nego i nesto vise od toga…

Barcelona se ponijela kao pravi sampion…Svadje, prijetnje, svi su krivi sem njih samih, nece da priznaju poraz i kazu da smo bili bolji…Jos rade ovo sve sto rade…FUJJJJJJJJJJ….Pali su nize od najnizeg…..

1. forzainter

To sam i ja hteo da kazem za Eta! A sto se tice sudjenja nisi u pravu, jer su sudije sudili skoro bez greske! Pa Cezar je mogao dobiti crveni karton samo tako! Mota i da nije imao zuti ono je za crveni! A gol mislim da nije bio ofsajd! Nisu bas dali pravi ugao za gledanje, pa ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ali mislim da nije bio! U svakom slucaju bitno je da smo mi u finalu i to bas sa Nemcima, koje sam ja gledao da izbegnemo na sve nacine, ali nikako! Ja bih radje igrao protiv Mancestera, nego protiv njih, ali sta je tu je! Jedina dobra stvar je sto nece igrati Riberi! Ipak smo mi vise zasluzili da osvojimo taj trofej! Forza Inter

1. Pacito 999

ne sprdaj se sudija je ocito bio na njihovoj strani,prvo crveni nije bio jer se onaj busketc nabio na motinu ruku pa onda teatralno pao,drugo gol je bio iz ofsajda to 100%,e sad mozda je i nama pomogao ali onoje bila ruka turea ali je bila pri tijelu pa to sad nek gleda kako god oce,jer ja cu sa uzivanjem gledati INTER 22 maja…

2. samKE

E brate uvijek sam se slabo sa tobom, i ja sam uvijek realan, ali sudio je u njihovu korist, pola onih faulova u seriji A ili Engleskom premijer šipu ne bilo dosudjeno, njima je bio naklonjen sve do 90te minute .. realno je ali je tako, onde t.motta nije pogledao nikako u igraca, eh to sto je mota visok a pederito nizak, to je druga stvar, i sudija poteze direktno crveni, a ne drugi zuti pa crveni. Sa iskljucenjem je unistio i tekmu, ali volim sto smo prosli, ponajvise zbog Zanettija, roditelji pa on ! Ljudina, ovo ceka 15 sezona, zasluzio je !!

3. hile

utakmica jest bila ruzna za oko,ali kakvu i ocekivati kada su svi radili na tome da nas sasjeku i oslabe pa teko i de blekere sa crvenim kartonom,mnostvom nepotrebnih zutih i nepostojecih faula milita u napadu,to im je bio cilj,ali ljepota utakmice ovdje pada u drugi plan i zasjenjije je 70 min taktickog nadmudrivanja i nadmoci 9 igraca naspram 10,pa oni nisu za tih 70min ni 2 poluprilike sastavili,samo jalovi napadi,a gol piqea je iz ocitog ofsajda,ovo je samo pokazalo snagu,sloznost i borbenost ekipe kao i takticku genijalnost MOURINHA,I JA KAZEM DA U ZIVOTU OVAKO NESTO NISA VIDIO,SVE CESTITKE INTERUU….

4. zaba1985

potpuno se slažem sa samkeom…dobio je crveni direktno, a nije smio dobiti ni žuti, jer to nije udarac nego postavljanje ruke za građenje! stvarno mi je žao što ga neće biti u finalu!! glavno je da nisu kartone dobili maicon, zanett, eto’o i lucio!