full screen background image

Inter srušio mit o nepobjedivosti Barcelone

INTER je u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka razbio Barcelonu s 3:1. Španjolci su poveli preko Pedra, no Inter je golovima Sneijdera, Milita i Maicona preokrenuo utakmicu.

Večeras je srušen mit da se Barcelonu ne može nadigrati. Jose Mourinho je odlično postavio momčad se protiv europskog prvaka, Interovci su sasvim su zaustavili Messija, dok su u napadu Sneijder i Milito bili nerješiva enigma za Puyola i ekipu.

Junak utakmice na kraju je Diego Milito koji je upisao gol i dvije asistencije. No, prema počeku utakmice teško se to dalo naslutiti jer je u 17. minuti s dva metra pogodio korner zastavicu. Barcelona je to odmah iskoristila i došla do vodstva. Maxwell je odlično probio po lijevoj strani i zavrnuo loptu po zemlji za Ibrahimovića. Ibro na nju nije stigao, ali je zato iz drugog plana stigao Pedro i pogodio za vodstvo Barcelone. Iako su Španjolci poveli, vidjelo se da to nije ona momčad koja izaziva strah među protivnicima.

U 27. minuti, Milito je opet imao odličnu priliku, s vrlo slične pozicije s koje je zapucao i prvu šansu, iskosa s lijeve strane. No, opet je njegov udarac odsjeo kraj gola Valdesa. Ono što je dva puta promašio Milito, nije sjajni Nizozemac Wesley Sneijder u 30. minuti. Neobjašnjivo je ostao nepokriven u kaznenom prostoru gostiju te je s nešto više od 10 metara preciznim udarcem razgalio San Siro i Inter doveo do zasluženog izjednačenja. Milito se ipak iskupio za dva prethodna promašaja jer je navukao na sebe obranu Barce i onda asistirao za usamljenog Sneijdera.

Tek što se krenulo u drugi dio, Inter je stigao do preokreta preko Maicona. Milito je dobio loptu u dubinu i vratio je za Maicona koji je nije najbolje primio, ali ju je uspio ugurati u mrežu za veliki preokret Mourinhove momčadi.

Konačnih 3:1 postavio je Milito u 61. minuti. Eto’o je centrirao s desne strane, Sneijder je glavom pokušao šutirati, no, lopta se zapravo od poda odbila prema Militu kojem iz blizine nije bilo teško glavom poentirati za 3:1. Milito se time od tragičara na početku prometnuo u Interovog junaka, a Sneijder je nakon ranijeg pogotka upisao i asistenciju iako mu to nije bila namjera.

Posljednjih 15-ak minuta Barca je zaigrala svoju igru, Pique se usidrio pred protivničkim golom, ali su Interovci predvođeni raspoloženim Cesarom uspjeli izdržati do kraja. Barcelona je na kraju imala 67 posto vremena loptu u svojim nogama, ali to joj baš ništa ne znači jer će za osam dana na stadionu Camp Nou imati vrlo tešku zadaću hvatanja dva gola minusa.

Barcelona je odigrala jednu od najlošijih utakmice sezone, a glavne udarne igle Messi i Ibrahimović se gotovo nisu vidjeli. Je li Barca podbacila zbog iscrpljujućeg putovanja autobusom u kojem su proveli gotovo 14 sati, saznat ćemo na uzvratu za tjedan dana.

Inter – Barcelona 3:1

Tijek susreta:

86′ Prilika za Barcu! U akciji je bio Pique koji je u posljednjih 15-minuta stalno ispred gola Cesara. Stoper Barce je iščeprkao jednu loptu nakon gužve u šesnaestercu Intera i tukao, no loptu s crte je odbio Lucio.

82′ Žuti za Stanković i Alvesa! Stanković je dobio opomenu zbog prekrašaja na sredini terena i nema pravo nastupa u Barceloni. Na drugoj strani požutio je Alves jer je simulirao prekršaj Sneijdera na štro mu je sudac opravdao pokazao opomenu.

78′ Messi je pokušao iz slobodnjaka, nije loše tukao, ali Cesar odlično brani. Barca je nakon toga dodala još gasa, sad se igra samo pred vratima Intera koji se brani sa svim igračima.

74′ Mijenja i Mourinho – Milito će pod tuš, a Balotelli u igru. Milito je na kraju s dvije asistencije i golom heroj utakmice iako se nije tako činilo na počeku kad je promašio dva zicera.

73′ Maicon se ozljedio i ne može nastaviti, umjesto njega je ušao Chivu.

68′ Žuti karton za Keitu.

62′ Guardiola je izvadio Ibrahimovića, a uveo Abidala. Ibro je pod tuš otišao praćen jakim zvižducima s tribina San Sira.

61′ GOOL za Inter! Eto’o je ubacio s desne strane, Sneijder glavom dao za Milita kojem nakon dva promašaja nije bilo teško zabiti sa svega par metara. Inter sasvim zasluženo ima plus tri, Barca večeras nije puno pokazala.

60′ Žuti karton za Piquea! Treći žuti karton za momčad Barcelone nakon što je njen stoper srušio Mottu.

56′ Prva izmjena na utakmici – Mourinho je izvadio Pandeva, a u igru stavio Stankovića

55′ Prilika za Barcu! Španjolci su imali korner, lopta je doletjela do Pedra koji s pet metara tuče glavom, ali Cesar odlično brani.

53′ Messi je pucao prvi put na utakmici, ali je lopta išla po sredini vrata.

50′ Žuti karton za Puyola! Stoper Barce je bio pregrub, zaradio je žuti i zbog toga ne može nastupiti u uzvratu na Nou Campu.

47′ GOOL za Inter! Talijani su preokrenuli utakmicu preko Maicona. Milito je dobio loptu u dubinu i vratio je za Maicona koji je nije najbolje primio, ali ju je uspio ugurati u mrežu za veliki preokret Mourinhove momčadi.

46′ Počeo je drugi dio, nema promjena ni u jednoj momčadi.

45′ Završilo je prvo poluvrijeme, 1:1.

44′ Žuti karton za Busquetsa nakon dvoboja s Militom.

43′ Sneijder je tukao iz slobodnjaka s nekih 25 metara, lopta je pogodila živi zid.

30′ GOOL za Inter! Eto’o je s poslao loptu s desne strane za Milita koji je stajao na 11 metara okružen tri igrača Barcelone. Milito je produžio loptu na lijevu stranu gdje je bio Snijeder kojega je obrana gostiju zaboravila, a njemu nije bilo problem zabiti za izjednačenje. Inter je sasvim zasluženo izjednačio., Barcelona unatoč postignutom golu nije puno pokazala.

27′ Prilika za Inter! Nije ovo večer Diega Milita… Napadač Intera je ponovo imao odličnu priliku, dobio je loptu s desne strane iskosa i gađao je malu mrežu, no lopta je otišla u gol-aut.

19′ GOOL za Barcelonu! Maxwell je odlično probio po lijevoj strani i zavrnuo loptu po zemlji za Ibrahimovića. Ibro na nju nije stigao, ali je zato iz drugog plana stigao Pedro i pogodio za vodstvo Barcelone.

17′ Prilika za Inter! Eto’o je s vrha šesnaesterca vrlo lijepo gađao kut gola Valdesa, no vratar Barce se ispružio i odbio loptu. Na nju je natrčao Milito koji je imao čiesti zicer, ali je katastrofalno promašio.

15′ Na San Siru se igra jako tvrdo, niti jedna momčad ne želi preuzeti veći rizik. Obrana Intera je zasad odlično zaustavila Messija, Argentinac se ne vidi.

12′ Žuti karton za Eto’a. Napadač Intera požutio je nakon što je pokušao ukrasti loptu Keiti, ali je s leđa napravio prekršaj što sucu Benquerenci nije promaklo.

10′ Prošlo je prvih deset minuta, nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani.
9 thoughts on “Inter srušio mit o nepobjedivosti Barcelone

 1. quaresma

  Majko mila….kakav Inter smo večeras gledali…
  Mou…ti si Bog nogometa…
  Jel su igrali večeras Messi Ibra i Xavi???
  kakva taktička pobjeda…Svaka mu čast…
  Možemo bit ponosni na naše igrače…takva borba, takvo srce za naš klub…pa jednostavno je nemoguće da profesionalnog nogometaša ulove grčevi nakon 65 min igre…Jednostavno nema kraja zadovoljstvu…napio sam se ko guzica večeras…Forza Nerazzurri….!!!!

 2. peacampione

  Mourinho svakako ima zasluga u ovom sevemu ali ja bi reko da su veceras decki poginuli na terenu i dali 200% ….bravo lavovi liga prvaka je naša…a onaj baloteli smrad nek odjebe vise iz intera samo kvari raspolozenje u svlacionici, kad sam vidio kako se vuce po terenu i nece da trci dok ostali ginu puko sam…smece jedno odvratno,.,.,PAZZZA INTER WINER UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2009/2010

 3. nermin-snaider

  evo procitao sam na sport.ba da je baloteli bacio Interov dres u tunelu kad su izlazili po zavrsetku tekme pa ga je Materaci napao neznam da li je istina ali ako je istina nema vise oprostaja za kretena vrijeme mu je da ide iz Intera.FORZA INTER

 4. hile

  ovo sto je baloteli uradio je ravno katastrofi i samoubistvu,imati takav obraz takvu aroganciju i nepostovanje i neodgojenost pa onako baciti dres pred cjelim svjetom,pa to je za lomacu,STRAH ME JE DA SE NE POKVARI ATMOSFERA I ODNOSI UNUTAR KLUBA zbog ovoga,mnogi ce se nasladzivati ovim postupkom jednog balavca koji dobije sansu da igra u ovakvoj utakmici ,a nakon toga sta uradi covjek.JA BI GA IZ PISTOLJA UROKAO,to treba sada zataskati sve da se nedize prasina a prvom prilikom prodati ili mu karijeru unistiti…

 5. mimi19

  Najžalosnije što ćemo sad danima slušati o tom kretenu Balotelliju i to niti 10 dana nakon što se kak ti ispričao svima i okrenuo list, umjesto da pričamo o fenomenalnoj igri i požrtvovnosti naših dečkiju. I uostalom, doista ne razumijem čak iako ima tek 19 godina, da u takvoj utakmici umjesto da doslovce grize travu i naganja Barcine igrače on se ponaša da mu je sve preko one stvari i vidi pokraj sebe jednog Zanettija gotovo duplo starijeg kako se bori, trči i zatvara u obrani pa ponovno šprinta prema naprijed ne bi li pomogao, a on fino trčkara i boli ga ona stvar. Jednostavno to ne razumijem da netko može u takvoj utakmici pokazati svoje najgore moguće osobine ili možda pak zapravo svoje istinske osobine.

 6. peacampione

  Da to je najzalosnije sto ce taj moralni patuljak punit medije umjesto da se taj prostor iskoristi za lavove poput Zanetija i cambiasa koji su ostavili srce na terenu..kad sam vidio cambiasa kako sprinta u 90 minuti a onaj smrad baloteli na drugoj strani svada se s navijacima skoro sam razbio tv….nek mu je i zaneti okrnuo leda to je znak da je s njim napokon gotovo.. i da materazzi kralj nek ga je malo nasamaro zasluzio je onim bacanjem SVETOG dresa intera….FORZZA INTER

Odgovori