Tuesday 22 September 2020
  • :
  • :

Konačno jedna sigurna pobjeda

Crni niz od tri uzastopna susreta bez sva tri boda nogometaši Intera preknuli su dvobojem s fenjerašem Livornom, kojeg su bez većih problema svladali rezultatom 3:0 i uzeli tri boda koja ih odvajaju na četiri boda prednosti ispred Rome i Milana. Izabranici Josea Mourinha iskoristili su kiks gradskih rivala i mogu nešto lakše disati, iako im za vratom puše Roma, koja itekako prijeti preuzimanjem prvog mjesta. Livorno je nakon poraza i dalje ostao posljednja momčad lige, a u dvoboju s aktualnim prvakom naš Dario Knežević na terenu je proveo prve 63 minute.

Obje momčadi su prilično uspavano ušle u susret, Inter je vratima gostiju zaprijetio u sedmoj minuti susreta kada je vratar Livorna Rubinho zaustavio udarac Maicona. Crno-plavi su do pogotka mogli doći i u 18. minuti, Pandev je nakon izvedenog udarca iz kuta gađao pokraj gola. Niti gosti iz Livorna nisu ostali bez prilike za vodstvo, Raimondi je u 27. minuti prošao cijelu domaću obranu i odlično dodao za Danilevičiusa, čiji je udarac zaustavio Julio Cesar.

Sredinom prvog dijela opasno su prijetili gosti i pogodak je visio u zraku. Pokušaj Filippinija iz 33. minute uspio je obraniti Julio Cesar, a domaći vratar je dvije minute kasnije odlično reagirao na neugodan udarac Pulzettija. Kako to obično biva, propuštene prilike Livorna kažnjene su u 36. minuti susreta. Thiago Motta je idealno uposlio Eto’oa, koji nije imao težak posao matirati Rubinha i Interu donijeti prednost od 1:0. Kamerunac se ponovno iskazao točno pet minuta kasnije, na dodavanje Pandeva prevario je Rubinha i loptu pospremio u mrežu za vodstvo Intera od 2:0.

Početak drugog dijela ponovno je donio manju uspavanost u redovima obje momčadi, ali su za nijansu budniji bili nogometaši Intera, koji su u 61. minuti, ako su uopće i postojale, otklonili sve neizvjesnosti oko ishoda pobjednika. Thiago Motta je majstorski prošao trojicu braniča Livorna i idealno dodao za Maicona, koji je rutinski matirao Rubinha za velikih 3:0 Intera, što je bilo i konačno rješenje ove utakmice.
Izvor: Sportnet