full screen background image

102 godine… strepnje, patnje i radosti

9. ožujak je rođendan našeg kluba. Ove godine FC Internazionale ga slavi 102-i put. Sto dvije godine traje emocija… navijača, igrača, funkcionara. Nadživio je naš klub ne samo osnivače već i sve rođene toga dana. Nema već jako dugo živih svjedoka ali klupske stranice svjedoče i bilježe povijest radosti i tuge, uspjeha i padova. Nezaboravnih igrača, trenera, rukovodilaca… koji su ušli u legendu tvoreći legendu jednog velikog kluba. Koliko samo sjajnih pobjeda, bolnih poraza… koliko generacija navijača koji su živjeli za svoj klub.
Životni put svakog od nas je ograničenog trajanja, samo je naš klub vječan i s generacije na generaciju prenosi dušu interizma koja nema kraja. Biti interista je mnogo više od navijača jednog nogometnog kluba, to je vjera, fanatizam, ponos, patnja, tolerancija, internacionalizam… To je jedna obitelj sa dubokim osjećajem svih generacija prošlih a tako i svih budućih jer znaju da ovaj klub ima dušu. Osjećaju to navijači ali isto tako i sve generacije rukovodećih ljudi koji njeguju tu tradiciju i ljubomorno je čuvaju. Duboko vjerujem da nitko nikada neće iznevjeriti taj duh interizma i predpostaviti ga bilo kakvim interesima.
Ne želim u ovom trenu pisati o trofejima, utakmicama, golovima… najuspješnijm igračima i trenerima, jer bi to uzelo jako puno prostora. Na ovaj rođendanski dan bi htio samo da se podsjetimo na to kako je sve počelo i kako se rodio ovaj klub, jer da tih ljudi nije bilo ne bi bilo niti crno-plave povijesti i beskonačne budućnosti.
Vrijeme rođenja: noć 09.03.1908
Mjesto rođenja: Restoran u centru Milana
„Roditelji“ osnivači: Giorgio Muggiani, Boschard, Lana, Bertolini, Fernando De Osma, Enrico, Carlo i Arturo Hinterman, Pietro Dell’Oro, Ugo i Hans Rietman, Voelkel, Maner, Wipf i Carlo Ardussi.
Za prvog predsjednika kluba je imenovan Giovanni Paramithiotti a čuveni slikar Giorgio Muggiani za tajnika a izradio je grb sa stiliziranim bijelim slovima FCIM (Football Club Internazionale di Milano) na zlatnoj podlozi i crnim i plavim kolutovima koji simboliziraju noć i nebo.
Sve iza te noći je statistika i povijest koja je došla do svoje stodruge godine.
Inter per sempre.

1908
6 thoughts on “102 godine… strepnje, patnje i radosti

  1. in2terista34

    ništa me u životu ne može ražalostit i razveselit ka Inter,ni žene,ni fax,ni ekipa….ama baš nitko i nijedna nervoza na svitu se nemože usporedit sa mojon nervozon dok igra Inter neku veliku utakmicu,virujen da je tako i svin Interistima

Odgovori