full screen background image

Godišnjica smrti Angela Morattija

Na današnji dan preminuo je Angelo Moratti naftni magnat i predsjednik Intera od 1955 – 1968. Rođen je 05.11.1909g. u Somma Lombardo a preminuo u Viareggiu 12.08.1981g. Predsjednikovao je našim klubom u vrijeme Grande Intera i uz trenera Helenia Herreru stvorio najmoćniji klub na svijetu u to vrijeme. Namjeravao je čak dovesti Eusebia i Pelea u Inter ali su Nogometni Savezi Portugala i Brazila to spriječili. Sportski centar u Appiano Gentileu nosi njegovo ime. Otac je Massima Morattija, sadašnjeg predsjednika „nerazzurra“.
3 thoughts on “Godišnjica smrti Angela Morattija

  1. Dexter

    Da je uspio dovesti Eusebia i Pelea nebi nas s trona skinuo ni crni vrag još tko zna koliko vremena. I onako smo u to vrijeme bili najjači na svijetu, a što bi tek bili s njima dvojicom… ma ne smijem ni promislit.
    Počivaj u miru dragi naš Angelo, ali gdjekad baci oko na naš i tvoj Inter koji evo ponovno počinje koračati stazama stare slave.

Odgovori