full screen background image

Inter nezaustavljiv

Nogometaši Intera rutinski su odradili domaći dvoboj s Cagliarijem, vodeća momčad prvenstva je rezultatom 3:0 uzela sva tri boda gostima sa Sardinije i došla na deset bodova prednosti ispred Milana. Unatoč nelošim predstavama u drugom dijelu sezone, nogometaši Cagliarija protiv crno-plavih ipak nisu mogli, a Interu je bilo dovoljno nešto više od 45 minuta za potvrditi uvjerljivu pobjedu. Naš Mario Brkljača u ovom dvoboju nije konkurirao za sastav Cagliarija.

Mreža gostiju sa Sardinije zatresla se već u šestoj minuti, Zanetti je odradio posao po desnoj strani obrane Cagliarija i ubacio za Eto’oa, čiji je udarac blokirao jedan obrambeni ograč gostiju, ali je na odbijenu loptu stigao Pandev i pospremio je u mrežu za vodstvo Intera od 1:0. Dvije minute kasnije Cagliari je bio u mogućnosti izjednačiti rezultat, ali je dobar pokušaj Contija zaustavio Julio Cesar.

Inter je do novog pogotka došao u 20. minuti, nakon izvedenog udarca iz kuta, Samuel je glavom zakucao loptu pod gredu gola gostiju i povećao vodstvo crno-plavih na 2:0. Gosti sa Sardinije u 33. su minuti uspjeli zatresti mrežu Intera, ali je sudac u vrlo dvojbenoj situaciji poništio, kako se čini, regularan pogodak Matrija.

Bez obzira na to, Inter je konačnu potvrdu dominacije u dvoboju s Cagliarijem ostvario u 47. minuti nakon lijepe akcije u trokutu Eto’o-Pandev-Milito, nakon koje je Argentinac pronašao put do mreže gostiju i postavio rezultat na konačnih 3:0 za sva tri boda Interu. Cagliari se nakon poraza spustio na deveto mjesto, ali još uvijek ima šanse ostvariti plasman u Ligu Uefe.