full screen background image

Prekretnica Interizma u Hrvatskoj

Prekretnica Interizma u Hrvatskoj

Nisam htio puno za posljednju kolumnu 2009, ali morao sam se malo osvrnuti na nju. Za mene je osobno bila najbolja godina ikada, a što se tiče moje povezanosti s Interom ona je bila vrh vrhova. Po prvi put u životu, a Interista sam vec skoro 22 godine, ostvaren mi je san gledanja Intera uživo. Na “Meazzi” sam debitirao 15. veljace protiv Milana, a način na koji sam dobio ulaznice pamti se do kraja života. Emocija koju sam doživio prisutnošću na toj utakmici također i ona je neponovljiva. Dugo sam maštao o Javieru Zanettiju koji na kraju sezone podiže pehar pobjednika Serie A, a da mi je netko rekao kako će moje oči svjedočiti tome uživo rekao bih mu da je lud. Da, da, i to mi je donjela 2009.
Da nije bilo utakmice s Milanom ne bih pronašao ovo Mjesto, a da nije bilo ovog Mjesta ne bih prisustvovao tom dugo sanjanom činu s našim Kapetanom u glavnoj ulozi. Na tom putovanju sam upoznao prve “ovisnike” s ovog Mjesta, ovisnike o Interu, a na tom istom putovanju smo praktički osnovali Inter Club Fedeli. Postojanje istog kao i Mjesto gdje se nalaze svi Interisti s ovih prostora posebno je. Na forumu sam primjetio da je mnogima ono značajan dio života, ne samo prolazna stanica. Ljudi su ovdje ostvarili prava, iskrena prijateljstva. Da je samo jedno takvo rođeno sve ovo bi imalo 100% uspjeh, a ima ih puno više od jednog. Stoga želim prije svega pohvaliti i zahvaliti se Antoniju Buliću za kojeg jako dobro znam koliko ulaže u sve ovo (ne oko stranice ili foruma, ali oko Cluba), te Radi Rajiću (poznatiji kao fanatico). On je duša i tijelo ove stranice i foruma, potpredsjednik IC Fedeli za kojeg samo pretpostavljam koliko vremena posvećuje da bismo se mi imali gdje nalaziti i stvarati ta prijateljstva. Biljan Davcev ili ti ga BillyRI, jos jedan zasluženi dobitnik nagrade za “djelatnika” godine također provodi više vremena nego je to “normalno” kako bismo svi imali sve što je potrebno. Ima tu još ljudi koji daju obol – Bonzo, hate, El Cuchu19, Dexter to name a few… ali rekao sam kako ću se samo malo osvrnuti…
A što sve imamo? Ono vidljivo, jednu sve kvalitetniju i kvantitetniju stranicu i forum, ali i Inter Club koji se može ponositi svojim radom. U samo šest mjeseci postojanja IC Fedeli je organizirao putovanja na tri utakmice, a članovi su bili prisutni na sljedećim ekspedicijama: Inter – Parma, Inter – Barcelona, Inter – Roma, Inter – Rubin, a zbog manjka interesa nije se ostvario planirani put na Inter – Lazio (sva sreća, jer vremenski uvjeti su se pokazali očajnima). Sada slijedi Inter – Milan i tako dalje, i tako dalje. Ne samo to, nekolicina naših članova, zahvaljujući isključivo našem Clubu pohodila je dom “prvaka Svemira” – Camp Nou gdje se nas Inter nije proslavio. Imali smo čast biti gosti VIP ture prilikom utakmice s Parmom, u produkciji su razni suveniri s obilježjima naseg Cluba, a nabavili smo neke službene proizvode Intera za 50% nižu cijenu (mislim na kalendare)… Za sve to je potrebno puno rada i vremena, ne zaboravimo da se sve radi samo iz ljubavi. A tek smo poćeli…

Stoga svima koji posjećujete ovu stranicu, sudjelujete na forumu, član ste Inter Cluba Fedeli ili samo navijate za Inter želim Sretan Bozic i Sretnu Novu 2010. godinu uz puno zdravlja, sreće, ljubavi, što više posjeta “Meazzi” ili bar ovoj stranici i forumu!! Isplati se…
7 thoughts on “Prekretnica Interizma u Hrvatskoj

 1. Bonzo

  Nikola, ovo si lijepo napisao. I sam nisam vjerovao da ćemo uspjeti ovoliko napraviti u prvih 6 mjeseci. Idemo dalje sa našim Inter clubom, podići ga na najvišu moguću razinu. I sam znaš koliko toga planiramo, siguran sam da ćemo u slijedećim mjesecima sve to i ispuniti. I ja se ovim putem želim zahvaliti tebi na tvom radu i trudu oko našeg IC-a, Antoniju, Fanaticu, Billy-u i svima ostalim dečkima koji “nemilosrdno” rade na našem IC-u i svemu šta ide uz njega.Tebi, gore spomenutim ljudima, kao i svim članovima i nečlanovima IC-a, posjetiteljima stranice, svim Interistima u HR kao i ostalim zemljama ex-YU želim sretne predstojeće blagdane.

 2. getz15

  svaka čast svima na ovolikom trudu oko organizacije stranice,fan cluba i naravno utakmica,puno je tu posla,ali uz ovakvu združenost i kolegijalnost svih članova,sve je osuđeno na uspijeh! svima sve najbolje za Božić i Novu Godinu,živjeli!!!

 3. billyRi

  također, htio bi se pridružiti čestitkama za predstojeće blagdane svim Interistima i Interisticama, te posjetiteljima stranice i foruma…

  Kada čitam što je sve učinjeno u ovih 6 mjeseci, nekako se pitam pa što još možemo, a poznavajući Antonia znam da smo tek na početku ove lijepe priče,koja sa ovoliko Interista u srcu neće stati i trajati će dugo dugo…

  pozdrav svima i sretni blagdani…

 4. stefi

  Svaka čast majstori, sretan vam božić i nova 2010. godina. Jako mi je krivo kaj nisam se mogel aktivnije priključit ove godine (obiteljski razlozi) ali od sljedeće sezone imate moju pravu podršku. Moram se pohvalit za božić od žene i kćeri sam dobio za poklon novi Interov šal i kapu. Znaju kaj mi je najdraže (uz njih). Svaka vam čast na trudu i vjeri za naš Inter. Svima svako dobro i ostvarenje svih planova kaj se tiče obitelji, posla i naravno Intera.

Odgovori