full screen background image

Što stvarno želi naš predsjednik?

Što stvarno želi naš predsjednik?

“Radije bih osvojio peti uzastopni scudetto nego Ligu prvaka.” Tako zbori predsjednik našeg kluba. Ja se stvarno slažem s tom izjavom, ali se ipak pitam što uistinu stoji iza riječi Massima Morattija. Godinama je isticao Ligu prvaka, dovodio je razne igrače koji bi bili prikladni za pohod za Europu, ili je bar mislio da dovodi takve igrače. Svake se godine nadao kako je to ta, godina u kojoj će uzeti nešto što jedino njegov otac Angelo ima kao predsjednik Intera. Time je stavljao pritisak na igrače i hranio medije. Ne, nije on nikada izustio riječi “ove godine ćemo osvojiti Ligu prvaka”, uvijek je to bilo “imamo jaku momčad koja će se boriti u svim natjecanjima želeći ići do kraja,” ali novinari su dodavali ulje na vatru i stvorili kult ili bolje rečeno tabu temu oko Interovog (ne)osvajanja Lige prvaka. Ove je godine odlučio promjeniti taktiku te je umanjio važnost ovog natjecanja. Mislim da je to pametno, ali još uvijek vjerujem kako Moratti željno iščekuje klempavu kantu, više od petog scudetta u nizu. Svojim ovogodišnjim izjavama će pak skinuti bar dio tereta igračima i stručnom stožeru, a novine bi mogle početi pisati blažim tonovima pred Interove europske utakmice. Sigurno je kako će i pobjeda u Kijevu pomoći…
3 thoughts on “Što stvarno želi naš predsjednik?

  1. Dexter

    U sadašnjoj situaciji, kad klub ispisuje stranice talijanske nogometne povijesti, vjerujem da Moratti u stvari i misli točno ono što govori, odnosno da mu trenutno jest važnije domaće prvenstvo nego liga prvaka. Dobro, vjerojatno ima tu i nešto pile naopko, ali nakon svega što mu iznova svake godine priređuju Berlusconijevi, a bogme i svi ostali od premijera – mafijaša nekontrolirani mediji u Italiji (i šire) tko bi ga krivio.

  2. danijel1908

    pa cinjenica je ta da prvenstvo mozemo osvojiti…a isto tako je i cinjenica da za ligu prvaka nemamo toliko snaznu momcad…tj nemamo adekvatne zamjene ako neki igrac podbaci i prije svega sve smo stavili na snyderova pleca…a posto je on igrac sklon ozljedicama treba gledati u buducnost i odvezati kesu i dovest jos jednog kreativca i to pod hitno…neznam da li je netko cuo za ovo ali ako je to istina ja balotellija ne zelim vidjeti vise u zivotu u dresu od svetinje…forza inter http://www.tportal.hr/sport/nogomet/43964/Interova-zvijezda-priznala-Navijam-za-Milan.html

Odgovori