Livorno, 01.11.2009
Stadion:
“Armando Picchi”
Gledatelja: 15.736
Sudac: Emidio Morganti (Ascoli Piceno), linijski suci: Nicoletti i Romagnoli, 4-i sudac: Pinzani
Opomene: 37′ Lucio, 76′ Raimondi, 83′ Tavano

0:1 – 49′ Milito, 0:2 – 80′ Maicon

LIVORNO (3-5-1-1): Benussi – Diniz, Knezević, Miglionico – Raimondi, Moro, Candreva , Vitale (53′ Danilevicius), Pieri – Pulzetti (73′ Dionisi) – Tavano
U pričuvi: De Lucia, Marchini, Galante, Bergvold, Cellerino
Trener: Serse Cosmi

INTER (4-3-2-1): Julio Cesar – Maicon, Cordoba, Lucio, Zanetti – Krhin (46′ Eto’o), Vieira, Muntari (74′ Cambiasso) – Stanković (68′ Samuel), Mancini – Milito

LIVORNO 0 – 2 INTER

Vodeći Inter je rutinski odradio gostovanje kod Livorna gdje je rezultatom 2:0 uzeo sva tri boda s kojima je povećao bodovnu prednost ispred Juventusa koja sada iznosi sedam bodova. Momčad Josea Mourinha u ovom susretu nije briljirala, štoviše, u prvom dijelu dominirali su domaćini, ali je u nastavku Inter ubacio u brzinu više i na kraju slavio pobjedu. Naš Dario Knežević cijeli je susret odgledao s klupe Livorna.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali su više prilika za vodstvo propustili domaćini koji su za razliku od uspavanog Intera konstantno prijetili vratima Julija Cesara. Gostujući je vratar gotovo čudesno obranio pokušaj Livorna iz 37. minute kada je Candreva iz slobodnog udarca odlično pronašao vrata Intera, ali je Julio Cesar još bolje obranio taj udarac. Pet minuta kasnije veliku je priliku propustio i Pulzetti kada je nakon slaloma kroz crno-plavu obranu loše pucao pokraj gola Intera.

Po povratku s odmora malo su se razbudili gosti iz Milana, koji su nakon samo pet minuta nastavka došli do vodstva. Gotovo cijeli posao odradio je Stanković idealno ubacivši za Milita koji je potom rutinski svladao Benussija za vodstvo Intera od 1:0. Utakmica je potom dosta izgubila na ritmu, ni jedna ni druga strana nisu previše prijetile sve do 80. minute kada se ponovno tresla mreža Livorna. Maicon je na lijevoj strani pobjegao domaćoj obrani, a zatim i svladao Benussija za vodstvo i konačnu pobjedu Intera od 2:0 za sva tri boda i povećanje vodstva ispred Juventusa na sedam bodova.