Milano, 24.10.2009
Stadion:
“G.Meazza”
Gledatelja: 57.745
Sudac: Antonio Giannoccaro (Lecce), linijski suci: Carrer i Pugiotto, 4-i sudac: Damato
Opomene: 22′ Spolli, 45′ Zanetti, 58′ Carboni, 64′ Cordoba, 86′ Silvestre

1:0 – 12′ Muntari, 2:0 – 31′ Sneijder, 2:1 – 84′ Mascara (pen)

INTER (4-3-1-2): Julio Cesar – Maicon, Lucio, Cordoba, Chivu – J.Zanetti, Vieira, Muntari (85′ Khrin) – Sneijder (73′ Stanković) – Eto’o (88′ Materazzi), Balotelli.
U pričuvi: Toldo, Santon, Mancini, Arnautović
Trener: Jose Mourinho

CATANIA (4-5-1): Campagnolo – Potenza, Spolli, Silvestre, Capuano – Izco (46′ Mascara), Carboni, Biagianti (46′ Ledesma), Delvecchio (76′ Plasmati), Llama – Morimoto

Inter minimalno

Uz ponešto muke i preznojavanja u samoj završnici utakmice, nogometaši Intera ipak su uspjeli doći do sva tri boda iz dvoboja s Catanijom koji je završio rezultatom 2:1. Momčad Josea Mourinha dominirala je gotovo cijelim susretom i već u prvom dijelu s dva pogotka praktički spremila sva tri boda u džep, ali je realizirana najstroža kazna Catanije pri samom kraju dvoboja donijela dozu neizvjesnosti u crno-plave redove, no ipak je sve završilo sretno i s nova tri boda Inter je zadržao prvo mjesto.

Inter je od samog početka krenuo silovito i pritisak na sicilijansku obranu isplatio mu se već u 12. minuti susreta. Muntari je dugom loptom potražio Eto’oa koji na nju nije stigao, ali je nije stigao uhvatiti ni gostujući vratar Campagnolo koji ju je samo ispratio u mrežu i domaćini su poveli s 1:0.

Crno-plavi su do povećanja vodstva mogli doći u 27. minuti, ali je nakon solo akcije Vieira pogodio gredu gola Catanije. Ipak, mreža gostiju sa Sicilije ponovno se zatresla u 33. minuti nakon lijepog pogotka Sneijdera iz slobodnog udarca, čime se Inter udaljio na već tada sigurnih 2:0.

U nastavku se igra domaćina prilično primirila, a gosti sa Sicilije do prve su veće prilike u susretu došli tek u 54. minuti kada je Carboni gađao malo pokraj gola Intera. Crno-plavi su najveću priliku za povećanje vodstva propustili šest minuta kasnije, slobodan udarac Sneijdera jedva je odbio Campagnolo, a potom je Vieira odbijenu loptu poslao pokraj vratnice. Sreća je goste pomazila u 83. minuti kada im je dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja Julija Cesara nad Plasmatijem. Najstrožu je kaznu realizirao Mascara i pogotkom s bijele točke postavio rezultat na konačnih 2:1 i sva tri boda aktualnom prvaku.