Genoa, 17.10.2009
Stadion:
“Luigi Ferraris”
Gledatelja: 32.942
Sudac: Emidio Morganti (Ascoli Piceno), linijski suci: Copelli i Di Liberatore, 4-i sudac: Ciampi
Opomene: 12′ Balotelli, 23′ Modesto, 24′ Samuel, 46′ Muntari, 72′ Milanetto
Isključenje: 49′ Scarpi

0:1 – 6′ Cambiasso, 0:2 – 31′ Balotelli, 0:3 – 49′ Stanković, 0:4 – 66′ Vieira, 0:5 – 71′ Maicon

GENOA (3-4-3): Amelia – Biava, Moretti, Bocchetti – Papastathopoulos (69′ Tomović), Milanetto, Zapater, Modesto – Palladino, Floccari (62′ Crespo), Sculli (62′ Palacio)
U pričuvi: Scarpi, Rossi, Esposito, Raggio Garibaldi
Trener: Gian Piero Gasperini

INTER (4-3-2-1): Julio Cesar – Maicon, Lucio, Samuel (77′ Cordoba), Chivu – Zanetti, Muntari, Cambiasso (46′ Vieira) – Stanković, Sneijder (73′ Mancini) – Balotelli

Petarda Intera, Genoi isključena rezerva

Vodeći Inter potvrdio je ostanak na prvom mjestu uvjerljivom pobjedom nad Genoom u susretu koji je slovio za derbi kola, no vrlo loša forma momčadi iz Genove dopustila je crno-plavima dominaciju od prve do posljednje minute. Inter je utakmicu riješio u samom prvom poluvremenu u kojem je tri pogotka utrpao u mrežu nemoćnog Genoina vratara Amelije i konačnim rezultatom 5:0 zadržao prvo mjesto na ljestvici. Naš Ivan Jurić zbog ozljede nije konkurirao za ovaj dvoboj.

Trener Inter Jose Mourinho može biti vrlo zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi, crno-plavi su gotovo svih 90 minuta opsjedali prostor Genoe i nizali priliku za prilikom, što je, nakon kiksa protiv ruskog Kazana u prvom kolu (1:1), vrlo dobra najava i za nastup Intera u Ligi prvaka, gdje će odmjeriti snage s kijevskim Dinamom. Gosti iz Milana poveli su već u šestoj minuti susreta kada je udarac Cambiassa branič Genoe Moretti skrenuo u vlastitu mrežu i time Interu donio vodstvo od 1:0.

Crno-plavi su do drugog pogotka mogli doći već u 16. minuti, ali je Stanković za svega nekoliko centimetara promašio vrata Genoe. Upornost i stalni pritisak na domaću obranu Interu se ponovno isplatio u 31. minuti, Sneijder je dobro pronašao Balotellija koji je nepogrešivo poslao loptu u mrežu domaćina za vodstvo crno-plavih od 2:0. Mreža nemoćne Genoe ponovno se tresla u 45. minuti, pogriješio je vratar Amelia koji je loptu praktički poklonio Stankoviću, a veznjak Intera nije propustio priliku i lijepim je pogotkom iz voleja Interu donio vodstvo od 3:0.

Uz to, bizarna situacija se dogodila na klupi Genoe. Nakon što je sudac označio kraj prvog dijela, pričuvni vratar momčadi iz Genove sukobio se s Maiconom i Lucijom i time zaradio – crveni karton na klupi. Genoa je ostala s 11 igrača na travnjaku, ali na Scarpija više nije mogla računati.

Niti u drugom dijelu se domaćini nisu proveli bolje, Inter je i dalje dominirao, a veliku pobjedu crno-plavih potvrdili su Vieira u 66. minuti nakon asistencije Sneijdera te Maicon lijepim pogotkom u 71. minuti susreta za konačnih 5:0 i potvrdu prvog mjesta za aktualnog prvaka. Genoa se nakon ovog poraza mora itekako zamisliti, baš kao Juventus, niti momčad iz Genove već mjesec dana ne zna za pobjedu i polako, ali sigurno pada na ljestvici.