full screen background image

Sneijderu broj 10!

Završila je najveća trakavica ovog ljeta. Danas popodne Soren Lerby, agent Wesleya Sneijdera bio je u sjedištu Reala zajedno sa svojim štićenikom kako bi ga pokušao nagovoriti na napuštanje Madrida. U tome je zajendo sa čelnicima Reala uspio. Wesley Sneijder na kraju je ipak rekao “da” Interu na veliku radost Jose Mourinha! Sneijder naime Madrid nije htio napustiti, saznalo se između ostalog, zbog svoje djevojke, španjolske novinarke. Čak je razmišljao i o prijelazu u Atletico Madrid samo da ostane u prijestolnici Španjolske. Nizozemac je rastavljen od svoje supruge, a novinarka je prema žutim medijima njegova nova prava ljubav.
Tri su stvari na kraju presudile u izboru crno-plavih:
1) plaća – u Interu će iznositi nešto više od četiri milijuna Eura što je povećanje u odnosu na ono što je zarađivao u Realu
2) garancija igranja – Jose Mourinho je bezbroj puta ponovio kako je Sneijder izbor broj 1 za poziciju polušpice
3) ponos – Sneijder je praktički otjeran iz Reala, oduzet mu je i broj 10, Uprava mu je jasno dala do znanja da mora ići, a i trener Pellegrini mu je priopćio kako će u slučaju ostanka biti rezerva rezervi. Naravo, Sneijderov cilj je nastup na SP u Južnoj Africi, a to sigurno ne bi mogao izboriti sjedenjem na klupi.
Ukupna vrijednost transfera je 16 milijuna Eura bez bonusa, što znači da može narasti do 20 milijuna ukoliko Sneijder ispuni uvjete dogovorene između Reala i Intera, dok će igrač sutra potpisati petogodišnji ugovor uz plaću od nešto više od četiri milijuna Eura godišnje.

Naš klub radio je i na izlaznim transferima. Tako nakon Nicolasa Burdissa odlaze Nelson Rivas (Livorno) i Obinna (Malaga). Jose Mourinho sada ima Inter kakav je želio, iako se nagađa i o mogućem dolasku Baptiste iz Rome u zamjenu za Mancinija. Suazo ostaje sigurno, što je potvrdio sam Mourinho.
20 thoughts on “Sneijderu broj 10!

 1. quaresma

  Dragi Interisti…mislim da je ovo fenomenalna stvar!!!!
  Ja kao i mnogi od vas po cijele dane gledam tutto mercato i iščekujem taj potpis…nadam se da je sad dolazak Sneijdera konačna stvar… Mišljenja sam da Inter desetljećima nema pravu i istinsku 10-ku…zadnji takav igrač bio je Djorkaeff…iz godine u godinu uvjek se napominje isti problem ali takav igrač nikako da stigne…Također, mislim da je on u najboljim godinama i da je velika karijera pred njim…Malo nas je sve razočarao svojim stavom oko prelaska u naš klub…ali eto nadam se da će nam se odužit svojim predstavama na terenu…I zadnja stvar, Mourinho sad ima zaista dobru ekipu, i zaista nema više nikakav alibi…Čestitke upravi!!!
  Pozdrav

 2. Antonio

  Ako je sve ovo istina, onda smo napravili dobar posao, prvenstveno mislim na Rivasa i Obinu, hvala bogu da postoji netko tko njih želi u svojoj momčadi.
  Za Nizozemca ćemo vidjeti, nadam se da će barem 30% biti bolji od Quaresme i onda je to već pomak na bolje

 3. fanatico

  Pa ako ovaj dvojac ode onda smo zbilja riješili sve panjeve. Ostaju još dva čvorića (Quaresma i Mancini) ali ne može se sve odjednom, niti je to baš dobro za momčad. Pojačanja su baš ona prava i što je najbitnije na svim ključnim pozicijama. Vrhunski sve odrađeno kao rijetko kada.

 4. Io Sono Interista-MK

  pa tooooooooooo i ova prikazna je imala kraj…na kraju se isplatilooo mada sam mu bio ljut 😀 ali sada ga volim ko prije sada mozemo atakuvati ligu prvaka….mnogo sam radosan a gledam i vi svi to mi je milo samo napred….FORZA INTER FORZA SNAYDER!!!!!!!! pozz iz makedonije!

 5. zythos

  uh, konacno je i to gotovo. tako sam sretan da je svemu tome dosao kraj. sad stvarno imamo dobre igrace. samo da se oni uigraju i to je to. di ce nam biti kraj…. covjece. pozdrav svim interistima!!!

 6. danijel1908

  uff hvala bogu da je sve gotovo…samo mi je zao sto to nismo prije napravili,jer svake godine kupimo KJUCNOG covjeka par dana pred kraj roka..zao mi je sto nije prosao pripreme s nama…ali opet gledam to da je snayder veliki profesionalac i veliki igrac tako da mu se nece biti problem prilagodit…a sto se tice ove 2 sto su otisla ALELUJA…vise su nam stete donjeli nego srece osobito rivas,on nije ni za hrvatsku ligu…sad se u miru pripremit za derbi i skinuti ronaldihnu osmjeh s lica….FORZA INTERR!!!!!!

 7. limvo_likce

  ah koliko je bilo preokreta u ovom transferu tako da ja jos uvjek ne vjerujem i necu dok ga ne vidim kako drzi interov dres u rukama ! A HVALA BOGU sto smo se rijesli rivasa i burdissa, nekad mi se tekme nisu gledale kad je jedan od njih dvojice igrao!

  1. interista vk

   što se tiće quaresme djelim tvoje mišljenje ali mislim da mancini se već trebao prilagodit odavno na stil igre i pokazat malo onoga što je pokazivao u romi ,da ne ostane zapamćen po tome kako je došao samo da pokupi pare i priskrbi romi novce od transfera!!!

 8. fanatico

  Treba samo malo strpljenja da se to uigra sve. Brzo nam dolaze dvije velike utakmice (Milan i Barcelona) ali ne trebatražiti odmah tu velike igre. Da niti jednu ne izgubimo od te dvije bio bih zadovoljan za početak. Krajem devetog mjeseca očekujem pravu igru i ubijanje protivnika od. Milita i Eto’oa. Bit će sad pravih lopti od Nizozemca.

 9. limvo_likce

  i ja se slazem, pogotovo Q je dobar, malo pretjeruje sa driblinzima al kad shvate saigraci bit ce to predobrooo! i mislim da nam treba jedan takav koji ce slomit igraca i iskreno meni ga je drago gledat kako igra!

Odgovori