full screen background image

Za koga se čuva dres sa brojem 10 ?

Odmah po završetku prošle sezone Jose Mourinho je ispunio obećanje dato nakon ispadanja od Manchester Uniteda u Champions League, da će nakon završetka prvenstva rukovodstvu kluba detektirati nedostatke momčadi. Javno je obznanio želju za dovođenjem 4 pojačanja i konkretizirao pozicije: stoper, dva vezna sa naglaskom na ofenzivnom veznjaku i napadač. Jasno je svima da smo imali Il Genia Ibru, igrača koji je svojog genijalnošću mogao sam riješiti utakmicu kad momčadi nije išlo, ali isto tako da takvom igrom ne možemo napraviti iskorak u Europi a upitna bi bila i dominacija u Italiji, pogotovo u slučaju povrede i dužeg odsustva.
Na vrijeme su vrlo kvalitetno riješene sve pozicije osim one ključne koja je Interov problem već više od desetljeća. Ofenzivni veznjak, polušpica, “paker”, fantazista, play, trequartista, desetka… koliko samo imena za tu ključnu poziciju svake momčadi. Takvih je kvalitetnih igrača sve manje u svjetskom nogometu a naš klub se nešto niti nije trudio proteklih godina kupiti takvog igrača a trošeni su silni milioni na sumljiva ili bespotrebna pojačanja. Lippi, Cuper i Mancini su forsirali igru u kojoj takav igrač nije bio nužan. Mourinho je do maksimuma iskoristio Ibrine mogućnosti ali je shvatio da se igra mora mijenjati i da je kvalitetan ofenzivni veznjak nužnost. Odlaskom Ibrahimovića to postaje pitanje od životne važnosti.
Konačno je i naše rukovodstvo uvidjelo taj nedostatak i krenulo se ozbiljno u realizaciju tog projekta. Imena se redaju kao na traci ali još uvjek nema konačnog dogovora. Deco je trebao zbog godina biti prijelazno rješenje ali je Chelsea vremenom odustao od prodaje. Hleb je bio već dogovoren ali sam igrač odustaje i pravi nam veliku uslugu. Uz, po meni, upitne kvalitete za tu poziciju ne treba nam igrač koji nema ambiciju i vjeru u sebe da može igrati u velikom klubu već hoće sigurnost “prvog u selu”. Real ima višak takvih igrača dolaskom Kake i naši se odlučuju za Weslay Sneijdera kao najbolje rješenje uz najmanji rizik jer se ne otkupljuje odmah ugovor (7 miliona za posudbu na godinu dana s pravom otkupa po isteku). Nadam se da će se pregovori okončati i da će Nizozemac nositi crno-plavi dres već protiv Barija u prvom kolu jer je zasigurno najkvalitetnije rješenje.
Predugo sve to traje a prvenstvo je na pragu i momčad bi trebala imati završnu “obradu” a glavni kotač još nije “namontiran”. Vidjeli smo protiv Lazia sasvim novu igru koja obećava i nudi nadu da ćemo ove sezone biti stroj koji ima automatiku igre a ne da sve ovisi o jednom čovjeku pa bio on i nogometni genijalac i čarobnjak. Fali samo još ona fina obrada koju može dati samo pravi trequartista, kako ga Talijani nazivaju, i onda će to biti pakleni stroj za sve protivnike.
Uobičajeno je u nogometnom svijetu da desetku nose najbolji igrači ili igrači takvog tipa koji su mozak “operacije”. Naša majica sa brojem 10 je slobodna i čeka onoga pravog. Očekujem da će to biti Sneijder ali bi kao rezervna varijanta Gourcuff bio sjajno rješenje, mada ne vjerujem da će Bordeaux biti tako glup. Kao treća opcija onda ostaje jedino Van der Vaart.
Želim, i vjerujem, da ću protiv Parme na “Meazzi” uživati u Sneijderovim potezima.
8 thoughts on “Za koga se čuva dres sa brojem 10 ?

 1. zythos

  da i ja sam navijal za sneijdera ali ona na zalost nece doci. sam je izjavil da ne zeli u INTER. nazalost. sad se nadam da budemo doveli Gourcuffa. cujem da je mali pravi genij. novi zidan i slicno… mislim da bi bil dobar. proglasen je najboljim igracem francuske lige. zato g.moratti dajte pare za maloga isplatit ce se.

 2. fanatico

  Danas je sportmediaset prenio vijest nekih Španjolskih medija da bi Van der Vaart mogao doći besplatno u Inter. Naime u Realu su bez njegovog znanja i pristanka dali njegov broj drugom igraču i tako prekršili ugovor što bi po nekom pravilniku moglo značiti da bi VDV mogao tražiti raskid ugovora na štetu Madriđana i tako de facto bio slobodan igrač i otići iz kluba bez odštete. Ne vjerujem da će do toga doći ali u slučaju da propadne posao sa Sneijderom svakako bio bio najpovoljnija opcija iz financijskog kuta. Treba stisnuti Bordeaux izdašnom ponudom jer će Gourcuffu na godinu strašno porasti cijena.

 3. stefi

  Priznajem nisam gledao Francuza, znam da je došao s velikom reputacijom u Milan, ali ako je najbolji u Francuskoj onda je igrač za nas. Snejider njegov sam pobornik za dres s brojem 10 našeg kluba, mislim da je on taj koji nedostaje, ako ga mema ili naši procjene da je Francuz rješenje onda sam za Francusku vezu. Nadam se da se to bu uskoro realiziralo. Uz tu 10-tku da imam upad kod Morattija samo jedno bi sugeriral nama treba ješ jedna zvjer a to je Diarra, Mlijac je u Realu 20-ti igrać, jeftin je za ono kaj zna i može. Dajte već da kupimo Nizuzemca ili francuza (sve jedno, možda rađe francuza) i da se to rješi.

 4. Valentino

  neka dovedu koga žele od tih igrača bilo koji će dobro doči….
  ali gledam malo transfere u serie A i vidim da su najviše trgovali(surađivali) Inter i genoa tj inter je skoro sve mlade igrače ili prodao ili posudio njima …..
  pa kaj u mladim igračima nema niti jedan od tih koji su otišli dovoljno dobar za inter????????

Odgovori