full screen background image

Inter osvojila svoj osmi Viareggio!!

Inter je osvojila osmu Coppu Carnevale, ili popularnije Viareggio Cup u svojoj povijesti…

Jučer je u finalu protiv favorizirane Fiorentine juniorska momčad Intera pobijedila sa 2:1 nakon produžetaka.

Na putu do naslova Inter je prvo u grupi savladala A.P.I.A. Leichhardt sa 5:0, pa Parmu s 1:0, te Salernitanu sa 2:0. Nakon prolaska grupne faze sa sto postotnim učinkom redom su pred Interom padali Pro Vercelli u osmini finala 4:2 nakon jedanaesteraca (1:1 rezultat utakmice), Genoa u četvrtzavršnici s 1:0, te Parma u polufinalu sa 2:0.

U finalnoj utakmici povela je Fiorentina u 46. minuti pogotkom Sottila. Izjednačenje Intera dogodilo se u 79. minuti kada je zabio Belkheir, a pobjedu je donio Vergani u 96.

INTER (3-5-2): Pissardo; Zappa, Nolan, Rizzo (71′ – Corrado); Valietti (71′ – Vergani), Brignoli (106′ – Gavioli), Pompetti, Schirò (52′ – Rover), Sala; Adorante (52′ – Belkheir), Merola (52′ – D’Amico)
Na raspolaganju: Pozzer, Bagheria, Van Den Eynden, Danso, Visconti, Marzupio, Rorić
Trener: Stefano Vecchi
FIORENTINA (4-2-3-1): Ghidotti; Mosti (62′ – Ferrarini), Ceccacci (46′ – Visentin), Pinto, Ranieri; Valenčić, Diakhate; Maganjić (77′ – Hristov), Lakti (46′ – Gorgos), Sottil (87′ – Longo); Gori
Na raspolaganju: Brancolini, Purro, Meli, Toure Diawara, Corigliano, Faye, Kasse, Marozzi, Simonti
Trener: Bigica
Trener Stefano Vecchi tako je s Primaverom osvojio svoj 5. veliki naslov, dok je ovaj Viareggio 47. “kanta” u vitrini Interovih mlađih uzrasta.