full screen background image

Mancini: Spavali smo prvo poluvrijeme

Nakon remija Sampdorije i Intera u 7. kolu Serie A izjave su dali Davide Santon, Rei Manaj, Jeison Murillo, Fredy Guarin i Roberto Mancini…

Santon: Željeli smo pobjedu iako smo znali kako je to ovdje teško. Sigurno smo mogli bolje iako smo na kraju probali uzeti sva tri boda. Krenuli smo sporo u drugo poluvrijeme, ali njihov gol nas je trgnuo. No oni su se zatvorili nakon toga i bilo je teško naći prostor. Ipak, uspijevali smo, zabili gol i imali još nekoliko prilika. Dobar je ovo bod iako smo željeli tri. Kritike i nakon remija? Mi idemo dalje našim putem, želimo se koncentrirati na Juventus. Izaći ćemo na teren po pobjedu. Reprezentacija? Dugo sam čekao, bio sam pozvan za prijateljsku protiv Engleske zbog ozljede Darmiana, ali nisam zaigrao ni minute. Sada sam pozvan s namjerom, odmah i jako sam sretan.

Manaj: Za mene je bio jedanaesterac. Gradio sam loptu i kada sam je htio udariti srušio me branič, a sudac je pokazao na korner. No to je u redu, kako griješimo mi igrači tako mogu i drugi. Odigrali smo dobru utakmicu, nastavimo ovako raditi i rezultati će i dalje biti dobri. Ja sam jako sretan, znam da ima puno igrača ispred mene. Radim naporno i skromno i presretan sam zbog trenerovog povjerenja. Što je tražio danas? Da budem druga špica, iza Icardija.

Murillo: Dobar bod. Uvijek idemo na pobjedu, ali moramo uzeti sve dobro što nam dođe. Sampdoria nas je čekala, imaju sjajne igrače za kontre. No bili smo pravi i uspjeli smo to neutralizirati. U Španjolskoj nema toliko taktike kao ovdje. Ovo je nogomet koji mi pomaže da napredujem. Nadam se kako ću sve više doprinositi momčadi. Travnjak je bio malo suh i nam nije odgovaralo, ali naš je zadatak zatvarati protivnika i omogućiti suigračima da kreću naprijed.

Guarin: Pokušavali smo do samog kraja, imali priliku zabiti još jednog, ali nismo uspjeli. Važan je ovo bod iako je prvi dio utakmice bio težak. Ovdje je teško osvojiti bodove. Dobar je i remi. Kod prilike u prvom poluvremenu sam bio okrenut leđima. Nisam znao da sam sam i zato sam odlučio odmah opaliti. Trenerovo povjerenje? To se stječe iz dana u dan, ali bitno je i biti spreman.

Mancini: U početku smo našim greškama Sampdoriji omogućili dvije ili tri sjajne prilike. Bili smo jako spori i nismo se kretali. U nastavku smo bili kudikamo bolji i možda zaslužili 2:1. No oni su odlična momčad i neriješeno stoji. Bitno je da smo utakmicu završili uzlaznom putanjom, to su pozitivni pokazatelji. Dobra predstava, pogotovo u drugom dijelu kada smo raširili igru i rasli fizički, igrajući visoko. Perišić? Puno je puta probio stranu iako je u prvom poluvremenu krenuo u sredini. Ima sjajne kvalitete za to, ali može krenuti i kao polušpic. Izmjena Kondogbije? Želio sam promijeniti Mela, jer bio je u problemima, ali Geoffrey se lagano ozljedio pa sam morao izvaditi njega. Može još puno napredovati, privikava se na talijanski nogomet koji je puno čvršći od francuskog. Navikava se i na ulogu u veznom redu gdje više ne igraju samo dvojica i gdje ima puno manje prostora. Ljajić? Njega sam također želio ubaciti puno ranije, ali Murillo je imao poteškoća, pa nisam htio riskirati da njega kasnije moram mijenjati, a ostao sam bez te mogućnosti. Adem se pomalo uklapa. Medel je jako dobar u obrani, ali koristiti ćemo ga i u veznom redu. Uvijek radimo da ostvarimo maksimum, ali 16 bodova pred listopadsku pauzu mi se čini kao dobar plijen.

One thought on “Mancini: Spavali smo prvo poluvrijeme

1. nraguz

Slažem se s Mancinijem, ja sam iz prvih 7 kola zamišljao 15 bodova (4 pobjede i 3 remija) i to optimistično. A imamo 16!
    Bio mi je ovo najbolji Inter ove sezone, mislim naravno na drugo poluvrijeme. Žao mi je što nije bilo danas Jovetića, jer mislim da bismo dobili s njim. Perišić je bio igrač utakmice, sjajna predstava.
    Riješili smo se Ranocchije, još samo čekam da Guarin nekako izleti iz početne postave.
    Palacio mi je u prethodne 3 sezone ukupno gledajući bio najbolji naš igrač. Ove sezone (već i lani pomalo) je mrtav čovjek. Ponavljam, šteta što nije igrao Jovetić. Ili barem Ljajić umjesto Palacija…