full screen background image

Mancini: Trebaju nam vrhunski krilni napadači

Mancini: Trebaju nam vrhunski krilni napadači

Redovnu press konferenciju uoči utakmice 16. kola Serie A između Intera i Lazija održao je Roberto Mancini. Izdvajamo najzanimljivije…

Kako si vidio momčad ovaj tjedan?

Dobro, ali bili su dobro i prošli. Sada je najvažnije nastaviti, jer pobjeda u Veroni donijela je pozitivne stvari.

Slažeš li se s Conteom?

Na sastanak smo poslali Nuciarija, jer smo se vratili u tri po noći iz Verone. Sve mi je rekao. Sve su to problemi s kojima se suočava svaki izbornik, nije mi jasna tolika medijska hajka. U nekim se stvarima s Conteom ne slažem, ali u većini sam uz njega. Jasno je da postoje bitni i ozbiljni problemi.

Kako je Hernanes?

Puno bolje, ali ne može još igrati 90 minuta. Može ući za vrijeme utakmice.

Kovačić iza napadača je ključan igrač?

Apsolutno, ali ne mislim da može igrati samo to. Njegova kvaliteta mu omogućava da bude još bolji.

Jesi li zadovoljan svojim početkom?

Nisam, jer dva puta smo izgubili. Zadovoljan jesam napretkom i stavom momčadi, ali ne mogu biti zadovoljan ukupno kada smo izgubili puno bodova.

Kako je Osvaldo i bi li igrao?

Postojala je svakako mogućnost, ali ima problema u obitelji i tu ne možemo ništa.

Treće mjesto je cilj, pričate li o tome međusobno?

Pričali ili ne ništa se ne mijenja. Jasno je da kada pobijedimo više pričamo o tome, a kada izgubimo manje. No ne trebamo sada gledati tablicu. Gledati ćemo je za par mjeseci, a ja sam uvjeren da ćemo tada biti u borbi za treće mjesto. Sada se moramo truditi da budemo sve bolji u igri.

U čemu se možete popraviti?

U obrani, ali nije veliki problem, jer kada pogledate sve naše greške su banalne, osnovne. Treba samo više koncentracije.

Nije li bolje ostaviti Palacija da se potpuno oporavi?

Da nismo tanki s napadačima vjerujte da bi dobio puno vremena za oporavak. No sada je već dosta bolje, ostala je samo još jedna utakmica, a nakon pauze vjerujem da će biti potpuno spreman.

Što je potrebno da se pobijedi Lazio?

Jako su dobri, gledao sam i utakmice koje su nezasluženo izgubili. Ne samo da nisu trebali izgubiti, već su trebali pobijediti. Napadaju s puno igrača. Ali Inter mora odigrati svoju utakmicu.

Očekuješ li potvrdu Guarina u sljedećim utakmicama ili će nam prijelazni rok odgovoriti na to?

On je igrač Intera. Može još puno bolje iako je već jako bitan.

Hoće li zaigrati Vidić?

Trenutno ne, jer nije dovoljno spreman. Postoje dva igrača koja su sada spremnija od njega, ali uz rad, te svoje iskustvo sigurno nam može pomoći u budućnosti.

U tvom najboljem Interu mogu li Kovačić i Hernanes igrati zajedno?

Ja vjerujem da svaki kvalitetni igrač može igrati uvijek. Bitna je samo njihova glava. Da li želi igrati obrambenu fazu, raditi za momčad. Ako da onda je za momčad i bolje imati što više tehničkih igrača na terenu. Svi najbolji klubovi na svijetu to sada imaju. Barcelona, Bayern, Real Madrid, svi njihovi igrači igraju obranu, bez obzira što su napadači i što imaju veliko ime.

Koja je idealna Hernanesova pozicija?

Ista kao Kovačićeva, može igrati sve osim u zadnjoj liniji.

Što bi promijenio u talijanskom nogometu kako bi podržao Contea?

Počeo bih prvenstvo ranije, kao u ostalim velikim ligama, sredinom kolovoza. To bi omogućilo više pauze i rad s reprezentacijom, ali isto tako i situaciju da naši klubovi koji igraju pretkola dođu u ta pretkola spremni, a ne uvijek sa zakašnjelom pripremom od dva-tri tjedna u odnosu na protivnike. Isto tako bih smanjio ligu na 18 klubova. No mišljenja je puno, ne mogu ja sada govoriti.

Može li Dodo igrati krilnog napadača?

Ne znam, ali kao bočni igrač bi možda i mogao. No sada je to ionako nebitno, ostala je samo jedna utakmica, a kada nastavimo nadamo se imati prave krilne napadače pa Dodo može mirno igrati beka.

Nakon što si upoznao momčad misliš li da je lakše graditi Inter da zabije gol više ili da primi gol manje?

To ide jedno s drugim. U obrani smo sve bolji, a kada naprijed dobijemo dva krilna napadača imati ćemo više opcija.

Izravno, koji je profil igrača kojeg tražite?

Jednog ili dva krilna napadača. Ali mora biti vrhunski: tehnički jak, super brz, karakteran. Mora biti kompletan igrač. Takvu dvojicu trebamo. Ako je OK, to nam ne treba, onda je bolje ostati ovako, bez. Neće ih biti lako naći, ali postoje igrači koji su u drugim top klubovima gdje im je obećano da će igrati, a ne igraju. Interu bi dali veliku ruku.
12 thoughts on “Mancini: Trebaju nam vrhunski krilni napadači

 1. nraguz

  Spektakl od konferencije, dobili smo par odgovora: Vidić se došao oprostiti od karijere i zajebavati u Inter (to sam i mislio kada je potpisao).
  Mancini želi Cercija i Lavezzija, sad je sve rekao osim imena.
  Jedino nismo dobili odgovor što će biti s Guarinom. Ali ako se dovedu krilni napadači koga briga!!

 2. J.Zanetti4

  čekao sam, čekao i nadam se da ću dočekati da vidim krilne napadače konačno u Interu!!!!

  3 godine trubim o tom nedostatku… svestan sam da nisam izmislio toplu vodu tim izjavama, ali se ne mogu pomiriti sa činjenicom da uprava nije nasla za shodno dovesti krilne napadace nakon odlaska Pandeva i Eto’oa????

  to je strasan propust za veliki klub kao sto je Inter, zato rezultata nije ni bilo

 3. Io.Sono.Interista

  Ja sam iz ovog zaključio da će Hernanes morati zauzeti jednu centralnih veznih pozicija gdje će imati više obrambenih zadataka nego napadačkih, jer naprijed Mancini želi Kovačića. To mi se sviđa jer nemamo kvalitetnog centralnog veznog, pa onda kad nema ideje u ugri Juan gađa dugim loptama napadače, kao jučer protiv lacija u zadnjih 10 minuta.

  Što se tiče krilnih napadača, to jednostavno moramo imati! Mancini ih je želio i usvojem prvom mandatu, Murinho ih je želio, Benitez je kao glavni razlog svojih loših rezultata naveo nedostatak krilnih napadača.

  Ja se nebih složio da je Cerci igrač s kojim bi se usrečili. On je po meni baš onakav OK, kako je rekao sam Mancini, i mislim da nije dobar izbor. Da je vrhunski, igrao bi i u Atleticu, ali ne igra! Lavezzi je ok, ali mu je 29 godina. Ako ga dobijemo za malo novaca OK, ali ako će koštati 15-20 mil. €…ne vidim smisao u tome. Ima jednako dobrih mladih igrača.
  Na primjer, Shaqiri. Odigrao je vrlo dobro svjetsko prvenstvo i nije promijenio klub samo zbog toga jer je već u najboljem, no njegova jadanja radi male minutaže su stalna. To treba iskoristiti.
  Naravno, tu je i Reus čija je odštetna klauzula sića (20 mil. €), ali na žalost Inter trenutno nije klub koji je san snova za igrača poput Reusa.

 4. nraguz

  Shaqiri Bože sačuvaj!! Škrtiji je od Robbena, a ne tako dobar. Ja takve na oči ne mogu, osim ako zaista nisu klasa Messija, Robbena… Dobili bismo novog Quaresmu, a mislim da je svima koji me znaju poznato što mislim o njemu (i što sam mislio i kada je tek dolazio).
  Reus da, ali imaš pravo, možemo samo maštati.
  Hernanesa sam i sinoć zazivao na mjestu Guarina!!

 5. Io.Sono.Interista

  Radije bih gledao škrtog Shaqiria nego još jednog OK igrača. Shaqiri stvarno ima potencijala, a “škrtost” se može kontrolirati do neke mjere ako je trener za to sposoban.
  Samo ne želim da se po izlikom “moramo kupiti” dovedu OK igrači, polovnjaci, nego zbilja pravi igrači. Kao što sam rekao, za igračine poput Reusa nemamo dovoljno reputacije u ovom trenutku ni da Thohir opasno otvori kesu, ali mogli bi namamiti neke mlade i talentirane kao što su Draxler, ili vrlo dobri Martens, ili čak Gaitan. Po meni, za njih se isplati iskrcati 20-30 mil. €, ali za Lavezzia ili Cercia, neznam. Ja to ne bih platio.

 6. nraguz

  Shaqiri je zbog svog karaktera samo OK igrač. Da je ekstra u glavi više bi igrao u Munchenu bez obzira na konkurenciju.
  Meni je Lavezzi bolji od Cercija, ali cilj je Talijan. Žele ga na posudbu s opcijom (ne obavezom) otkupa na ljeto za ccq 12-15 milijuna.

 7. Io.Sono.Interista

  Pa gledaj, iskreno, neznam puno o Cerciu. Znam za njega kao igrača, gdje je igrao i to je sve. Samim time što u Atleticu više vremena nije ni na klupi, nego što je, to mi nekako govori da nije baš nešto.
  Da je bolji od OK igrača Simenone bi ga sigurno koristio. Inter ima već previše prosječnih igrača. Uprava mora riskirati, moraju platiti i dovesti jaka krila. Ako žele talijana, nek plate El Shaaravy. Siguran sam da je bolji od Cercija.To bi bila bio velik transfer u Italiji. 🙂

 8. nraguz

  Nisam ni ja siguran u Cercija, ali ako ga dovedu ide Manciniju na dušu. Ja sam za to, ako trener traži ime i prezime da mu se dovede. Valjda zna zašto, a ako se pokaže promašajem neka preuzme odgovornost.
  Ne gledam Španjolce, ali Atletico možda ne igra s krilnim napadačima? Ako igra, tko igra na krilima?
  Možda je njemu bila namjenjena drugačija uloga, pa se pojavio netko bolji na toj poziciji?

 9. J.Zanetti4

  ja sam mišljenja da ne trebamo kupovati dva identicna krila.. npr dva Mertensa ili dva Cercija… Šta želim reći? jedno krilo bi trebalo biti brzo i probojno (Lennon), dok drugo treba biti tehnički potkovanije (Cerci)
  to daje više opcija u napadima… (uzeo sam Lennona čisto radi poredjenja karakteristika krila)
  Lennon je izrazito desno krilo i nije po mom ukusu, više sam za opciju Mertens-Cerci koji mogu menjati strane za vreme utakmice i samim tim daju Manciniju više mogućnosti

 10. giuseppe

  Ne znam kakva mu je trenutno forma ali Cerci je puno više nego ok igrač. Uz di mariu možda i ponajbolji takav tip igrača (ljevak koji igra na desnoj strani). Potpisao je (ako se dobro sjećam) malo prije isteka prijelaznog roka, nakon ozljede i trakavice od transfera (sjetimo se modrića).Jednostavno se još nije snašao, griezman je tu već bio bar mjesec dana. Saquiria ne bih volio vidjeti u našem dresu.

Odgovori