full screen background image

Mazzarri: Ovdje nikome neće biti lako

Nakon uvodne pobjede Intera u Kievu u 1. kolu Europske lige protiv Dnipra izjave su dali Danilo D’Ambrosio, Zdravko Kuzmanović, Fredy Guarin i Walter Mazzarri…

D’Ambrosio: Bilo je bitno odigrati dobru utakmicu. Željeli smo dokazati da protiv Sassuola nije bilo slučajno. Zadovoljni smo. Najvažniji gol moje karijere? Mislim da jest, probao sam još jednom, ali vratar je obranio. Sada arhivirajmo ovu utakmicu i mislimo na Palermo. Sretan sam svojim nastupom, uvijek dajem sve od sebe. Ponosan sam na gol koji je donio tri boda. Znali smoda igramo protiv dobre momčadi i sretni smo rezultatom.

Kuzmanović: Bilo je ključno početi europsku sezonu s tri boda. Utakmica je bila fizički zahtjevna, istina je. Puno sam udaraca primio, ali nogomet je takav, nekada se dogodi tebi, nekada drugima. U prvom sam poluvremenu imao odličnu priliku, ali nisam dobro zahvatio loptu glavom. Ubačaj je bio odličan. Važno je naći prostor da dođeš u takve šanse. Već sam igrao ovu poziciju u Europskoj ligi. Poznajem dobro tu ulogu i ovo natjecanje, sviđa mi se. Vjerujem da možemo ostvariti dobre stvari.

Guarin: Kapetan? Ponosan i sretan. Ponosan jer sam uvijek ponavljao što Inter znači za mene. Nositi traku danas je bilo veliko zadovoljstvo, jednako kao i pobjeda uz ovakve suigrače. Bili smo pametni, nismo primili gol niti im dopustili kontranapade. S druge smo strane stalno pokušavali igrati našu igru i tražili prostor za postizanje pogotka. Mogli smo ih zabiti više, ali najvažnije je da smo pobijedili i to bez primljenog gola. Utakmica je bila intenzivna za mene i za momčad, nastojali smo biti na važnoj razini u utakmici koja je sama bila takva. Mislim da smo u tome uspjeli.

Mazzarri: Odigrali smo odličnu utakmicu. Protivniku nismo dopustili baš ništa. Zadovoljan sam. Pri kraju smo utakmice možda mogli biti pažljiviji. Sada se okrećemo Palermu. Danas smo bili opasni, a u drugom poluvremenu smo mogli zabiti još golova i završiti utakmicu. Znali smo da će protivnik letjeti i da će nam pokušati zatvoriti prostor. Ktome smo imali neke igrače kojima je ovo bilo prvi put u Europi, a neki su prvi put odigrali 90 minuta. Jako važna pobjeda. Ovdje neće biti lako nikome. Drago mi je zbog predstave jer dosta je bio izmijenjen sastav, a to je dokaz da imamo dobru momčad. D’Ambrosio? Napreduje velikim koracima. Svaki igrač bi se trebao osjećati kao prvotimac i biti spreman kad zatreba. Imali smo 58% lopte u nogama u gostima. Ova momčad je stvorena na bazi obrane koja počinje od napadača, pa preko veznjaka koji pomažu braničima. To je baza za napredak i za povratak na najvišu razinu.

4 thoughts on “Mazzarri: Ovdje nikome neće biti lako

1. Joxer986

E, to je bas ono sto nama treba, Guarin za kapetana, on bar moze svaku utakmicu odigrati 120minuta i divljak je sam po sebi, jos da mu se glava smiri, pa da napokon pokaze tko je i sta je, a ne da ga ovdje pljuju i podcjenjuju, jedan od rijetkih u vezi koji je spreman za najvece utakmice, ako nije i jedini jer, svaka cast Kovacicu I Hernanesu, ali od njih jos puno treba doci, ovo za sada nije dosta(bar sto se tice potencijala o kojem se stalno govori)

1. Cule

Evo ne znam ! Protiv Sasuola je odigrao vrhunski 15-20 min koliko je igrao. Dao gol, dodao (EJ GUARIN DODAO !!!), vracao se nazad oduzimao… Dok proslu godinu ne da nista bas nista nije pokazao nego bi ga poklonio Sasuolu…