full screen background image

Stramaccioni: Navijači su ponovno bili veličanstveni

Nakon remija u derbiju 26. kola Serie A između Intera i Milana izjave su dali Ezequiel Schelotto, Javier Zanetti, Samir Handanovič, Andrea Ranocchia i Andrea Stramaccioni…

Schelotto: Moj prvi derby, i početi tako, s golom ispred svojih navijača… emocija koju nikada neću zaboraviti. Puno se neistina širilo o stvarima van terena. Posvećujem gol svojoj obitelji, prvi put su bili na tribinama moja braća i moja djevojka Gisela. Želim se zahvaliti predsjedniku Morattiju, klubu, treneru i suigračima koji su me tako lijepo primili. Trener je tražio da izbacim sve iz sebe. Imali smo puno prilika, neriješen rezultat je malo nategnut, mogli smo i pobijediti. Idemo dalje ovako, ja sam došao pomoći i na terenu moram uzvratiti na povjerenju.

Zanetti: Bio je to intenzivan derby, Milan je bio bolji u prvom poluvremenu, ali mi smo sve napravili kako bi izjednačili. Sada je sve otvoreno, ja sam ponajviše zadovoljan našim drugim poluvremenom, te pristupom utakmici. Sretan sam zbog Schelotta, dobio je priliku i maksimalno je iskoristio. Bila je to posebna večer za njega, svi smo sretni.

Handanovič: Sve obrane su komplicirane, nema lakših i težih. Oporavili smo se u drugom dijelu iako nismo imali krivi pristup pri ulasku u utakmicu. Jednostavno se uvukao nekakav strah. Moramo biti bolji, znamo da se mučimo, moramo raditi. Najbolja intervencija? Niski izlazak na Balotellija. Hvala na lijepim riječima, ali ja ne vjerujem da postoji najbolji vratar. Ima ih pet ili šest na najvišoj razini, ali svi oni su podjednaki.

Ranocchia: Medicinsko osoblje je napravilo čudo, njihova je zasluga što sam igrao. Danas je obrana djelovala dosta dobro, u početku smo bili krivo postavljeni na našoj desnoj strani, ali ispravili smo to. Mislio sam da ćemo dobiti.

Stramaccioni: Mislim da je remi pravedan rezultat. Milan je odigrao sjajno prvo poluvrijeme, a mi smo se vratili želeći se iskupiti, pa smo završili puno bolje. Zahvaljujući i zavidnim obranama Handanoviča. Što sam rekao u poluvremenu? Ne mogu to iznositi ovdje, naravno da svaki trener pokušava ispraviti stvari, ali zasluga je igrača, s kojim su se stavom vratili na teren. Nismo tako loše ni krenuli, ali onda su oni krenuli po krilima i na kraju zabili gol nakon naše izgubljene lopte. Do poluvremena smo se bili izgubili. Namučio nas je Boateng, stalno je pritiskao Zanettija. S druge strane Nagatomo je previše pratio De Sciglia i to smo kasnije ispravili. Trebali smo imati više hrabrosti ostaviti El Shaarawyja centralnim braničima. Cassano? Jasno je da mora igrati naprijed, ali ne kao finalizator, već kao razigravač koji otvara prostor drugima. On to radi sjajno i do kraja sezone će igrati tu poziciju. Kritike? Mislim da je nepravedno kritizirati momčad. Ja sam mlad trener, bez iskustva i pedigrea, mene treba kritizirati, ne momčad. Lazio je recimo izgubio tešku utakmicu i to ste vidjeli kao propuštenu priliki, dok ste nas poraz u Firenzi predstavili kao autentičnu tragediju. Igrači više ne mogu itd. A na kraju smo odigrali dobru utakmicu protiv Milana, momčadi u svjetskoj formi. Moram na kraju pohvaliti navijače, bili su fantastični. Rekao sam već, ne treba ih nitko učiti kako navijati. Sjajni su, ne mogu im nego zahvaliti.

One thought on “Stramaccioni: Navijači su ponovno bili veličanstveni

1. patlidzann

Strama legendo,frajeru,majstore necemo mi daleko dogurati sa tvojom genijalnom,fantasticnom,ubojitom taktikom koja se svodi na prepustanje sredine terena protivniku,a napad…pa valjda cemo dati gol iz 2-3 suta na citavoj utakmici.I onda prica da je zadovoljan i sl,jadno cime se on zadovoljava nema taj pobednicki mentalitet,i to prenosi na igrace.Ako ga je Matori mislio smeniti ako izgube,ja bi navijao za Milan,ovakva bezidejnost nema smisla vise.Cega se covek boji pa ne sme izvesti ofanzivan sastav kao sve normalne ekipe?Posle vise od 30utakmica(uglavnom ocajnih)u sezoni,on i dalje misli samo o odbrani.A sto se derbija tice,sreca pa se Baloteli pogubio nekoliko puta,da su dali barem 2gola u prvom,ispusili bi samo tako.A Skeloto nesretni,ukenjalo ga je i dalje je smesan igrac,Handanovic na nivou,ali ako je golman najbolji igrac jednog tima… pa to sve govori.