full screen background image

Moratti: Sneijder ostaje među najvažnijim ličnostima u povijesti kluba

Predsjednik Intera Massimo Moratti jutros se kratko zadržao s novinarima ispred ureda Sarasa…

Slučaj Sneijder se zaključio Vašom intervencijom?

Pa i ja sam dio kluba, ponekad se moram uplesti (smijeh).

Jeste li zadovoljni kako je završilo?

Bez dvojbe, uz enormnu korektnost svih u Galatasarayu, od predsjednika nadalje. Mislim da je i igrač zadovoljan, da nije ne bi otišao.

Zašto mu je trebalo toliko dugo?

Važno je da se nešto dogodi ako se treba dogoditi, meni je to dovoljno.

Paulinho je sada prioritet?

Korak po korak. Moramo vidjeti što trebamo nakon ovoga.

Jeli sada tržište za Inter otvoreno, hoćete li odmah ulagati?

Ako je vrijedno. U Italiji je sve preskupo, ne mislim da ćemo ovdje išta raditi.

Možda se više misli na Inter sljedeće sezone nego hvatanje Lige prvaka sada?

Ne. Ligu prvaka ganjamo bez obzira jer imamo momčad koja to može. Ja im vjerujem.

Kako Vam se momčad činila jučer?

Dobra, dobra. Da smo imali još napadača bilo bi i bolje. Livaja me oduševio, zaista. Guarin je već standard, a ostali su se kretali vrlo pametno.

Riječ naslov se više ne izgovara?

To prepuštam vama, pa ćemo vidjeti. Mislimo utakmicu po utakmicu.

Želite li javno pozdraviti Sneijdera?

Već sam njemu rekao, ne samo da sam mu privržen, već postoji i veliko poštovanje. Zauvijek ostaje među najvažnijim ličnostima u povijesti kluba i ponosni smo što je igrao za Inter. Isto kao što će ponosan biti i Galatasaray.

Jeli kod Paulinha problem financijski ili tehnički?

Takav igrač, s takvim karakteristikama uvijek se uklapa, ali postoji i financijski aspekt.

Jeli ideja odmah uložiti sve ušteđeno od Sneijdera (30 mil EUR) ili ćete prvo procijeniti?

Prvo ćemo procijeniti.
12 thoughts on “Moratti: Sneijder ostaje među najvažnijim ličnostima u povijesti kluba

 1. J.Zanetti4

  e ovako… zavrsena je sapunica oko Sneijdera.. prodali smo ga za 7,5 mil + bonusi (na njegovoj plati cemo ustedeti oko 12-13 mil)
  ..
  strasno sam tolerantan bio do pre neki dan sto se tice poteza uprave i Morattia.. i dalje sam tolerantan, ali definitivno ce me mnogo razljutiti ako ne dovedemo POJAČANJE – kreativca za vezni red!
  ..
  Ovaj tim nije sposoban izboriti Ligu Prvaka s toga je NEOPHODNO pojacati ekipu (ne mislim da je Rocchi pojacanje)
  ..
  zaista me puno boli jedna cinjenica: MISLIO SAM DA JE TRIPLETA 2010 POČETAK NOVOG CIKLUSA I DOMINACIJE U EVROPI, ali ispostavilo se da je to POČETAK NASEG KRAJA
  ..
  ako su hteli da rasprodaju ekipu zbog FFP, mogli su to uciniti odmah nakon 2010 kada su igraci bili na visokoj ceni:
  – Maicon 25-30 mil
  – Eto’o 30-40 mil
  – J.Cesar 15 mil
  – Snajder 30-40 mil
  – Motta 15 mil
  – Lucio 10-15 mil
  – Milita je trazio Real za 15-20 mil
  (naravno da mozda nisam za neke igrace naveo tacnu cenu, ali ovo je neka procena ugrubo)
  ..
  tada, nakon sezone 2010, svaki igrac je zeleo doci u MOĆNI Inter za razliku od danas. Ostali smo bez šampionske ekipe i bez zarade na tim istim igracima koji su imali ogromnu vrednost!!???
  100 mil + ušteda na platama tih igrača: 150-200 mil EURA !!!! gde bi nam sada bio kraj?? sta bi Inter sa tolikim novcem??
  ..
  imamo situaciju da nemamo vise te velike igrace, a poražavajuća činjenica je da novac nismo uspeli da zaradimo na njima, vec smo ih terali, izbacivali, raskidali ugovore, vrsili mobbing..
  ..
  shvatam ja stav Morattia da nije zeleo prodavati igrace koji su napravili uspeh i koji su imali sezonu iz snova, kao sto to rade neki “mali timovi”, ali ipak bi to bio bolji potez jer ovo je očajna situacija u kojoj se nalazimo.. nadam se da ce nekako skupiti snage i izboriti Ligu Prvaka jer je zaista sramota ovo igranje u Ligi Europe i ova borba sa Cesenom, Chievom, Pescarom..
  ..
  Gol protiv Rome sam doziveo sa neverovatnom euforijom, da sam u toku te iste veceri pitao samog sebe DA LI JE MOGUĆE DA SAM SE TOLIKO SROZAO KAO NAVIJAC DA SLAVIM IZJEDNAČUJUĆI GOL KAO DA JE OSTVARENJE NAJLEPŠEG SNA ILI OSVAJANJE LIGE PRVAKA??!!
  ..
  izvinjavam se na opširnom tekstu, ali zaista nisam znao kako ovo sažetije da napisem.
  ..
  Veliki pozdrav za sve Interiste!!

  1. felapton

   odlično napisano. Eto’o je još dobro prodan s obzirom na ogromnu plaću koju je imao i da je došao iz barce za 20 milijuna. Za milita je real nudio oko 30 milijuna(mi smo ga godinu prije platili 24 mil), ali normalno da milito tada nije bio na prodaju mada je bio pohlepan tada za većim ugovorom. Lucio je vrijedio 8,9 milijuna. Motta prodan za premalo 10 milijuna, ali čovjek je forsirao odlazak u bogati Psg i napravio penal protiv napolija u kupu u zadnjoj utakmici. Financijski fair play krenuo je od 1.7.2011. znači naši su trebali kupiti top igrače odmah nakon triplete jer ta sezona nije ulazila u FFP, a nisu doveli nikog. A ako su kanili prodavati trebali su prodavati u ljeto 2011,(Maicon je trebao otići i prije 2010., sneijder 2011.) a ne sve ove sezone. da su ih prodali na vrijeme sad klub ne bi bio u minusu nego bi bili na nuli i imali bi u momčadi još 3,4 top igrača što bi se poznalo na rezultatima kluba. Politika smanjenja plaća je bila nužna za klub jer nemože klub poslovati sa 150-200 milijuna eura minusa po sezoni. FFP dozvoljava 40 milijuna minusa ukupno za 3 godine. NA SVE TO JE TREBALO PRIJE MISLITI. Uprava kluba je pogriješila i sad spašava što se može spasiti, a rezultati kluba trpe.

  2. kico

   Tako je prijatelju, nakon toliko neuspjesnih sezona imali smo lijep niz od 5 godina….i sami sebi presudili ovakvom politikom, trebali smo napraviti balans izmedju mladih igrača i veterana..imam osjecaj da su igrači koji su osvojili tripletu buvalno otjerani a borba za ligu prvaka nasim neprijateljima daje za pravo da kazu da smo samo na trenutak bljesnuli i da će se Inter jos dugo dugo načekati…tuzno.

 2. Augment

  Da vas pitam daa li je barcelonu 2011. Trebalo rasprodati?
  eto sad svi pametni pa znaju da je trebalo prodati igrace poslije triplete…
  steta sto ova stranica nije upravni odbor kluba sad bi igrao falkao sa platom od dva mil. Klub bi poslovao u plusu samo od suvenira a mlada skola bi svake godine izbacivala po tri zvijeri od kojih bi jedan bio panj i prodan 30 mil da se napuni kasa.’

  😀 😀

  1. felapton

   šta pišeš gluposti. Barcelona ne treba nikog prodavati jer ima skoro duplo veće prihode od Intera, dakle ne fali im novaca. Oni prodaju samo one igrače koji su višak ili prave probleme u svlačionici. Misliš da Barca ne bi morala prodati nekog top igrača da su slučajno u financijskim problemima kao Inter? 2010. je trebao otići samo Maicon u Real, 2011. Sneijder – igrači kojima se više nije dalo igrati u Interu. Motti se više nije dalo pa je isforsirao odlazak u bogati Psg u zimu 2012. Eto’o je otišao jer je u karijeri sve osvojio i dobio je ponudu kakva se ne odbija, 20 milijuna po sezoni-daleko najviše na svijetu. Kod Lucia nema greške, raskinut je ugovor jer je loše igrao i on je želio novi izazov(nisu izgubljeni neki novci jer je on imao 34),greška na Caesaru koji je otišao sa 33 kao golman besplatno jer nije htio smanjiti primanja. LjUDI VIŠE NEĆE BITI ULAGANJA, kako ne razumijete. A Branca nije doveo nijednog skupog igrača zato jer klub nema novaca da se utrkiva sa Psg-om, Man City, Realom, Barcelonom… Sad je uopće pitanje da li će doći paulinho, te da li je sneijder prodan da smanjimo minus. Sami smo krivi što ne igramo ove sezone ligu prvaka i time smo izgubili 30-40 milijuna prihoda, i baš je inter prva žrtva toga što Italija ima odsad samo 3 kluba u ligi prvaka, nažalost to će tako dugo ostati.

 3. nraguz

  Tako je Augment. Ja uvijek napišem “da se znalo da će ovi postati ovakvi, trebalo ih je prodati”… Ali, tko je tada znao. Poznato je da sam ja zakleti Morattijevac, ali sada je vrijeme da se u nešto uloži. Mislim na kvalitetna pojačanja. Što je s našom scout službom koja osim Guarina i Juana u posljednje vrijeme nije dovela nikog adekvatnog za naš klub, a nije da nismo potrošili? I što se događa s Brancom kada ne može završiti niti jedan posao koji bi bio potencijalno pravo pojačanje (Lucas, Lavezzi…)? To se ja pitam. Nije samo u raspolaganju novcem, jer Gallianiju uspijevaju takve stvari.

  1. Augment

   Normalno sve to stoji ali ne moze se neko praviti pametan nakon 3 i po godine i govoriti kako je trebalo biti a u klubu ispali glupi.. pa i oni znaju da su napravili neke greske. Npr doveli idiota od trenera da zamjeni mourinja..
   Sjebao je jednog prvaka evrope a.gledam oce da sjebe i drugog u rekordnom roku…

 4. J.Zanetti4

  u sezoni 2005/06 Barsa je pobedila Arsenal u finalu sa ekipom: Valdes, Beleti, Motta, Marquez, Pujol, Xavi, Larson, Giuly, Deco, Eto’o, Ronaldinho, G.van Bronhorst, Van Bomel..
  ..
  u sezoni 2008/09 Barselona je osvojila Ligu prvaka protiv ManU, a sastav su cinili: Valdes, Pike, Pujol, Silvinho, Marquez, Xavi, Gudjonsen, Iniesta, Eto’o, Henry, Messi, Keita, Hleb, Yaya Toure..
  ..
  2010 je Barsu “predvodio” Ibrahimovic..
  ..
  u ovoj tekućoj sezoni imaju: Vilja, Jordi Alba, Maskerano, Song, A.Sanceza, Fabregasa, Xavi, Iniesta, Messi..
  ..
  ZAKLJUČAK:
  Bez obzira sto je Barselona sve moguce osvajala i sto ima najbolji tim na svetu, oni su svesni da im trebaju novi igraci zbog konkurencije (u svojim redovima), jer upravo ce taj Fabregas, Song, Jordi Alba, Alexis Sancez naterati ostale igrace da ponovo daju svoj maximum.. i zbog te zdrave konkurencije sigurno ce kompletna ekipa biti motivisana.
  ..
  da li je Inter nakon osvajanja 2010 g. imao zdravu konkurenciju u timu? NE, NIJE !!! i to nam se obilo o glavu, “zvezde” su se uobrazile i nisu htele trcati, a bili su na visokoj ceni i to se moglo puno bolje iskoristiti, a ne na ovaj danasnji nacin kada uprava vrši mobing nad Snajderom i raskida ugovore sa Luciom, J.Cesarom..
  ..
  Dakle, shvatam Morattija da nije zeleo rasprodati igrace poput “malih timova” ali ipak je trebao dovesti konkurenciju i postepeno prodavati igrace iznad 30 god!!

 5. File Ri

  Ljudi ovo nema smisla… do pred dvije godine svaki igrač prve postave Intera igrao bi u bilo kojem talijanskom klubu u prvoj postavi.. Iz ove momčadi koja je istrčala protiv Rome eventualno bi Handanović branio a od ovih drugih niti jedan nebi igrao u Juventusu, Milanu, Romi, Laziu, Napoliu, čak ni Fiorentini… Neznam kamo ovo vodi.. Ne razumijem Morattija kada kaže “mi imamo odličnu ekipu, ja im vjerujem” itd. Ma kakvu ekipu, ovo je smiješno.. Nikad nisam koristio ovakav način pričanja o svom Interu, i kad je bilo lošije nego sad ali ova situacija me muči jako… u završnici Romina napada pet do šest igrača dolazi pred gol, u našem slučaju u polukontri dva… Boli me činjenica da protiv Naploija imamo 10 min do kraja korner, niti jedan igrač ne ulazi u šesnaesterac, sramota… Rekao sam unazad 5 godina da samo želim doživjet da Inter osvoji ligu prvaka i prvenstvo u istoj sezoni a onda mi više nije toliko bitno.. ali ovo sve skupa me tjera u očaj… nadam se da će bit bolje, Forza Inter

  1. Augment

   Isti sam ti .. zato Upalis dvd leggenda inter i uzivas kao i ja. Nikad mi ne dosadi. 🙂

   Ali vidi da manje dolazis na ovu stranicu i forum jer ljudi pisu samo kebeme kritike ali ne od ove sezone nego od 2010.2011. Jbo ti real.madrid
   Ustvari isti su kao sto u madridu tjeraju mourinha tak ti se ovdje.pisaju po militu zanetiju cambiassu samielu itd srecom lucio maicon i julio su otisli oni su bili na meti isto.

   Cast izuzecima.

Odgovori