full screen background image

Primavera prvak Italije!!!

Juniori Intera sinoć su u finalnom okršaju play-offa za Scudetto pobijedili Lazio 3:2 i tako po sedmi put u povijesti osvojili naslov talijanskog prvaka…

Inter je kao najbolja momčad regularnog dijela sezone ušao u play-off gdje je u četvrtfinalu pobijedio Palermo 2:0, pa u polufinalu u 123. minuti porazio Milan s 4:3. Finale s Laziom počelo je izvrsno kada je Marko Livaja u 3. minuti donio vodstvo. Rimljani su ipak izjednačili do poluvremena, odnosno u nadoknadi prvog dijela preko Barreta. Ipak, već u 48. minuti Livajin udarac završava u spojnici, a Garritano se sjajno snalazi i prikucava za 2:1. Ova utakmica, kao i mnoge ranije, nije mogla proći bez pečata Samuele Longa. Junak polufinalne pobjede u derbyju ovaj je put nanizao trojicu prije nego je poslao neobranjivi diagonalni udarac u mrežu za 3:1. Laziov Onazi je u 90. minuti uspio ublažiti poraz, ali Scudetto će sljedeće godine krasiti Interove dresove.

Inter je tako naslovu europskog prvaka pridodao i nacionalni. Podsjetimo, Primavera je posljednji put prvak bila 2006/07 kada su, među ostalima, igrali Davide Santon, Mattia Destro i Mario Balotelli. Ovo je sedmi naslov u klupskoj povijesti, a treći od kada je predsjednik Massimo Moratti.

Njegova čestitka nije mogla izostati: “Jednostavno fantastični. Sjajni individualci, sjajna momčad, snažan karakter. Rezultat koji su momci ostvarili je željen, zaslužen od prvog dana prvenstva i pravedan ishod koji je zasluga dvojice sjajnih trenera, Andree Stramaccionija i Daniele Bernazzanija. Ovim smo naslovom zaokružili seriju važnih trofeja koji nam daje za pravo da kažemo da imamo najbolju školu nogometa u Europi.”

One thought on “Primavera prvak Italije!!!