full screen background image

Cordoba: Hvala kažem, hvala Interu

Nakon pobjede Intera u 37. kolu Serie A nad gradskim rivalom Milanom izjave su dali Julio Cesar, Fredy Guarin, Javier Zanetti, Joel Obi, Esteban Cambiasso, Ivan Cordoba i Andrea Stramaccioni…

Julio Cesar: Bio sam ljut kod jedanaesterca, jako ljut i nije ovo prvi put da mi Rizzoli to čini. Prije par godina u Napulju sam također sasvim čisto uzeo loptu, ali tada sam obranio udarac. Rekao mi je: “vidiš, učinio sam te junakom”. Danas isto, toliko da sam ga pitao jeli ima nešto protiv mene. Sada ne mogu igrati protiv Lazija, ali ovo je bila predivna pobjeda, prezaslužena pobjeda, posebna utakmica jer je moja 300. i idem kući presretan… pješice. U prvom poluvremenu smo igrali odlično. Drugo je počelo sjajnim potezom Ibrahimovića, ali od kada je Stramaccioni tu nije prvi put da okrećemo rezultat. To je duh Intera koji su navijači navikli gledati i ja sam sretan da sam to također vidio, momčad koja ima snagu, ljutnju i želju. Što sam rekao Ibrahimoviću? Nišra posebno, ali neka ostane između nas dvoje.

Guarin: Dobio sam grčeve, umorio sam se, ništa strašno. Osjećao sam se dobro tijekom utakmice, slijedio trenerove upute, igrali smo dobro u prostor s posjedom lopte. Doživjeti ovaj derby bilo je nešto posebno. Cordoba? Za mene predstavlja ozbiljnost na i van terena, primjer koji slijediti u nogometu, ali i u životu. Budućnost? Ja sam došao da ostanem.

Zanetti: Nervozan? Može se dogoditi u teškim trenucima utakmice. Kasnije sam se ispričao De Scigliu jer je mlad i ništa mi nije napravio. Utakmica je bila prepuna emocija, igrali smo sjajno prvo poluvrijeme i odlazak na odmor s 1:1 nije bilo lako. Poslije smo primili još jednog, ali smo strašno reagirali. Cordoba? Veliki poklon za njega, zaslužio je ovu radost, pobjedu uz prepun San Siro protiv Milana. Svaka čast treneru Stramaccioniju koji ga je ubacio na teren. Njemu treba samo zahvaliti za sve što je dao za ove boje. Meni je kao brat, bio je tu u svim teškim trenucima, bio je tu uz svih boreći se i proživljavajući trenutke koje samo mi znamo. Kada je stigao u Milano postali smo veliki prijatelji, jer je zlatan dečko i mislim da nogomet napušta veliki čovjek i profesionalac. Jako će nam nedostajati, ali nadam se da će ostati u klubu. Milito? Njemu treba čestitati i sva sreća da nosi dres Intera. Svi smo sretni zbog njega i on ovo zaslužuje.

Obi: Derby je bio lijep i zabavan, dali smo nešto više i zaslužili pobjedu. Sada kažem zabavan, ali pod tim mislim da je bio vrlo intenzivan. Sretni smo, zaslužili smo.

Cambiasso: Očekivao sam onako prvo poluvrijeme, bilo je prekrasno s naše strane, ali udarac je stigao kada smo trebali zabiti drugi. Bili smo jako ljuti na poluvremenu, nismo bili mirni kako smo trebali. Nakon toga smo se našli u zaostatku i shvatili da se moram smiriti i reagirati. Osim par epizoda sve je bilo dobro, trener je mogao staviti i Ivana sa svim što je njegov ulazak značio. Nadam se da će ostati s nama, vrlo je važan za ovaj klub bez obzira na dužnost koju obnaša i ne mogu zamisliti radno jutro bez njega. Imao je manje kontinuiteta, manje je bio s nama u karantenama, ali još ne mogu zamisliti dan bez njega zbog svega što smo proživjeli ovih godina. I to nam je dalo snagu večeras. Jeli prešla crtu? Suigrači mi kažu da jest, ali linijski sudac je sugerirao da nije. Posije toga nam je suđen nepostojeći jedanaesterac i logično je da je takva situacija u nama stvorila veliku nervozu. U utakmici u kojoj si trebao uduplati vodstvo sude ti nepostojeći jedanaesterac u kojem ujedno gubiš vratara za sljedeću utakmicu normalno je da izgubiš glavu. Sezona? Neću baciti kamen i sakriti ruku. Pogriješili smo i mi igrači, sada moramo vidjeti kako ćemo završiti, gdje ćemo igrati sljedeće sezone. No već sam rekao kako si Inter nakon toliko godina može priuštiti jednu ovakvu sezonu, ali bitno je da bude samo jedna kako bismo nastavili standardni marš.

Cordoba: Prije svega hvala: hvala momčadi koja mi je omogućila da završi ovako sa mojim ljudima, mojom obitelji, sa pobjedom. Nije bilo lako donjeti ovu odluku, ali sretan sam da ovako završava. Hvala predsjedniku Morattiju koji mi je omogućio da nosim ovaj dres. Puno sam iznenađenja primio danas, sretan sam. Nisam želio ukrasti reflektore ove utakmice, ali zaista sam sretan. Zagrljaji suigrača, predsjednika, navijača: ne mogu tražiti više. Budućnost? Završio je prvi dio i sada ću vidjeti što raditi kada narastem… Uvijek sam govorio da bih želio i dalje davati doprinos za ovaj klub, ali vidjet ćemo. Moja obitelj zaslužuje imati oca koji je s njima. Početak je ovo novog poglavlja za koji se nadam da će biti jednako važan. Hvala, hvala svima.

Stramaccioni: Ne znam jesam li junak derbyja, ali znam da smo ga dobili. Za nas je bilo važno i utakmica je bila spektakularna. Prvo poluvrijeme je bilo savršeno, ali dogodile su se epizode. Bilo je gorčine kod jedanaesterca, ali želio sam momčad vratiti na zacrtani put. Sjajno smo reagirali nakon Ibrinog gola. Možemo govoriti o negativnim stvarima, kao tri minute u Parmi, ali želim vidjeti pozitivnu stranu: od kada sam ja tu uzeli smo više bodova od Milana. Moratti? Gode mi njegove riječi, ali mi je žao što nitko ne naglašava kako on sa mnom ili bez mene ima jasan projekt, jasne ideje i to ne samo prije ili poslije ove utakmice. Nama interistima koji gledamo slavlje Juventusa dolazi samo još veća ljutnja i želja za sljedeću sezonu. Pazzini? Bio je ključan, puno je doprinjeo derbyju. Zato sam njega prvog zagrlio. Morao sam smirivati igrače na poluvremenu, jer nakon savršenih 35 minuta morali smo se vraćati iz deficita početkom drugog dijela. Inter je igrao za Inter. Znamo da je treće mjesto teško doseći, ali idemo u Rim po tri boda pa ćemo vidjeti. Navijači su večeras bili strašni i kada se sjetimo da je sezona bila negativna to daje još veću važnost. Shvaćam koliko je važno i snažno navijanje za Inter… strašna stvar…