full screen background image

Danas slavimo 101 rođendan kluba! Buon compleano!

Danas naš Inter slavi rođendan! Točno prije 101 godinu, na današnji dan, 09.03.1908g. u 23.30h je osnovan naš klub. Nezadovoljni politikom AC Milana jedna grupa čelnika kluba se odvojila i riješila osnovati novi nogometni klub pod imenom FC Internacionale.Osnivači su mu dali ime koje odražava politiku kluba u otvorenosti prema inozemnim igračima. Prvi predsjednik kluba je bio Giovanni Paramithiotti, prvi trener Virgilio Fossati, prvi kapetan momčadi je bio švicarac Marktl.
Igrači prve sezone: golman – Cochi, obrana – Kaeppler, Marktl, Moretti, Niederman, vezni – Du Chene, Fossati, Hopf, Kummer, Rietmann, Woellkel, napad – Gama, Schulerje osnovan naš klub.
Sretan ti rođendan voljeni klube!
Buon compleano!
Forza Inter!
6 thoughts on “Danas slavimo 101 rođendan kluba! Buon compleano!

Odgovori