full screen background image

Mi navijači ne želimo prepoznati licemjerje!!!

Želja svakog navijača je naravno dolazak najboljih igrača u njegov klub, njihov što duži ostanak u klubu i što je najvažnije njihov znatan doprinos i učinak u razvoju samoga kluba. Takve želje su i glavne teme razgovora među ljubiteljima nogometa posebno u zimskom i ljetnom prijelaznom roku kada su mediji preplavljeni brojnim nagađanjima o tome tko bi mogao doći u određeni klub ili iz njega otići.

U tim nagađanjima posebno se uočava činjenica da igrač koji još nije transferiran u novi klub izjavljuje ljubav i doživotnu vjernost sadašnjem klubu, a onda se obično javi i predsjednik kluba koji izjavljuje da sva nagađanja nemaju nikakvoga utemeljena i da taj igrač ostaje u klubu jer on, kao, predstavlja okosnicu momčadi i oko njega se gradi momčad i igra momčadi. E to je po mojem iskustvu prvi znak da je transfer tog igrača gotovo siguran.

Naime, događa se da nakon samo par tjedana taj isti igrač bude prodan u drugi klub, na iznenađenje uvijek nas navijača, a presjednik sve kritike odbacuje na način da izjavljuje da će taj trensfer omogućiti klubu kupnju kvalitetne zamjene koja se naravno rijetko kada dogodi. Tada naravno slijede izjave od igrača da nije htio otići, da mu je vrijeme provedeno tom klubu jedno od najdražih razdoblja u životu i da mu je žao što napušta tako prekrasne navijače koji će mu uvijek ostati u srcu. E takve izjave po meni vrijeđaju sve navijače i predstavljaju čisti spin. Naravno, čast izuzetcima, ali budimo svjesni da samo novac i velika plaća drže igrača u klubu i da se osjećaji prema tome klubu nalazi ispod sredine vrijednosne tablice.

Još veći prijezir po mome mišljenju izaziva postupanje mladih igrača koji čim dođu u neki veći i bogatiji klub (naravno europski klub) izjavljuju da im se ostvario dječački san da zaigraju baš u tom klubu. Ukoliko provedete malo istraživanje u pogledu tih izjava, doći ćete do zaključka da se većini igrača ostvario dječački san jer igraju baš u onome klubu za koji su navijali od malih nogu.

Naravno da ovo sve pišem za vrijeme dok su baš takve izjave i igrača i vodećih osoba klubova sveprisutne u medijima, dok mi navijači svaku takvu izjavu uzimamo za ozbiljno i dosta vremenena provedemo u rasprava o tome eto kako vodeći ljudi zaista poduzimaju sve da klub ostane na vrhu pritom dovodeći mlade zvijezde kojima se usto “ostvario dječački stan”. To naravno sve po našem mišljenju dokazuje da brojni igrači žele doći u klub za koji navijamo jer ipak je naš klub među “najboljima na svijetu”. Što sam stariji i što imam duži “navijački staž” mogu samo primjetiti da iza takvih izjava stoji samo kalkulacija i financijska analiza i to nema nikakve veze sa željama navijača.

Bojim se da se opisane situacije ne dogode i kod nas, posebno kada je u pitanju Sneijder, dok je već i prije ostanka Eto’o bio upitan. Razlog za takve bojazni sve više izviru iz izjava Morattija da klub mora spreman dočekati novu financijsku politiku UEFA-e jer da u protivnom slijede brojne kazne i suspenzije. Te izjave po mome mišljenju predstavljaju paravan iza kojeg može samo stajati nova politika kluba koji je odlučio više ne izdvajati velika sredstva na pojačanja već voditi politiku “kupi jeftino-prodaj skupo”.

Već na prvo razmišljanje dolazimo naravno do zaključka da takva politka rijetko dovede do ostvarenja velikih uspjeha (evo baš kao protuargumet samome sebi navodim primjer Borussije Dortmud iz prošle sezone) i da takvu politiku sebi ne mogu “priuštiti” nogometni velikani jer to zahtijeva kompletnu restrukturu kluba. Također takva politika je danas prisutna i kod Arsenala ili u Italiji kod Udinesea, ali takvi klubovi nikada neće ostvariti veći cilj od plasmana u Ligu prvaka. Jedini svijetli primjer je momčad Ajaxa iz sredine 90-tih, ali znamo gdje se Ajax danas nalazi u europskom nogometu.

Bojim se da Inter kreće u stvaranje jedne nove politke koja uskraćuje kontinuitet rezultata na koji smo navikli, a koji počeci se već vide u za sada ostvarenim dolaznim transfserima.

Kao dežurni kritičar, naravno da se nadam da će me daljni postupci Intera u ljetnom prijelaznom roku razuvjeriti, ali u to nekako čisto sumnjam.

Djorkaeff
4 thoughts on “Mi navijači ne želimo prepoznati licemjerje!!!

 1. raNDom

  Ja se iskreno ne slazem … Govorim za poentu tvoje price … Svakako da ovde ima argumenata i cinjenica da tvoja teza mozhe biti validna, ali ja se ne slazem … Mislim svako ima svoje misljenje i odavno je poznato da se o tome ne raspravlja. Ono sto zelim reci jeste da u toku posljednje 2-3godine visina transfera je iznimno skocila … Tako da klubovi koji su finansijski dosta mocni, (sa predsjednicima koji su tek 3-4sezone u klubu i koji na neki nacin zele da ostvare nesto i u svijetu najvaznije sporedne stvari osim njihove primarne djelatnosi), dizu granicu transfera na neke apsurdne i bezsmislene cijene … Tako da ostali klubovi tesko mogu kupiti nekog igracha koji vrijedi mnogo ispod njegove klauzule ili vrijednosti koju sam vlasnik trazi od tima koji se raspituje …

  Tako mogu rechi da u zadnjih par godina Real Madrid, Barcelona, Chelsea i sada Man City na neki nacin drze monopol, ili sta vec …

  Nude mnogo vishe novca za nesto sto ne vrijedi toliko i daju ogromne plate za kojim ostali timovi ne mogu drzati korak.

  Ako ocete argumente ( real madrid – kaka, ronaldo ,,, nechu dalje ) , ( barca – ibrahimovic, sanchez ), ( chelsea – torres ) , (man city – toure, milner, silva i tako mnogo igraca da ne nabrajam vishe … )

  dok na drugu stranu mogu izdvojit dobru politiku timova poput Bayern Munchena , Man UTD i naseg Intera …

  I ja bih iskreno volio da kupimo neko veliko ime ali ako pritom moramo dati ogroman novac onda to nispoto ne dolazi u obzir ….

  ( aguero , cavani, hamsik, lavezzi , pastore , sanchez , tevez ) svi trazhe minimum 50m eura … nema smisla …

  FORZA INTER … ZAUVIJEK U SRCU

  1. J.Zanetti4

   ja sam razmisljao o ovom clanku u periodu kada se prodavao Eto’o… a izjave Snajdera su tako kontradiktorne da je to zalosno i spominjati

   P.S.smatram da bi stranica trebala biti zivlja (zaista se trebaju postavljati sveza desavanja)

   ovo je dobronamerna kritika. pozdrav

 2. forzainter

  Retki su igraci poput Zanetija, Totija, Del Pjera, Maldinija, Di Natalea, Donija…oni zato i jesu legende svojih timova i ostaju vecno u srcima navijaca! Stvarno taj finansijski fer play je samo izgovor, jer da je to toliko rigorozno svi timovi bi se pridrzavali toga, a ne da od 10 vodecih timova vecina bude u minusu. Al na kraju ovog prelaznog roka i nije ispalo tako lose. Doveli smo Forlana, Zaratea na pozajmicu i Polija-taman toliko igraca nam je i trebalo. Jedina velika greska je sto smo prodali Santona. Sto se tice Etoa to je bilo neizbezno, a i svi su bili na dobitku tim transferom, i mi i Anzi i Eto. Bice neizvesna sezona, al ipak mi se cini da je Milan ipak najjaci, mada najjaci se cesto i ne raduju…sezona je pred nama, videcemo.

Odgovori