full screen background image

Dvoboj je započeo velikim pritiskom Rimljana, koji su mogli povesti već u četvrtoj minuti, ali je pokušaj Zaratea uspješno zaustavio Julio Cesar. Devet minuta kasnije ponovno je zaprijetio Zarate, ali je pravovremeno intervenirao Ranocchia. Pritisak se Laziju isplatio u 21. minuti, Zarate je krenuo sam prema vratima Intera, a Julio Cesar je morao intervenirati u prostoru i zaustaviti ga. Pritom je zaradio crveni karton i jedanaesterac, a sam Zarate je s bijele točke gostima donio prednost od 1:0.

Taj je pogodak razbudio nogometaše Intera, koji su krenuli po pogodak izjednačenja. Vrlo blizu tom cilju bili su u 35. minuti, Sneijder je odlično uposlio Eto’oa, koji je gađao pokraj gola. Pritisak se domaćinima isplatio u 37. minuti susreta, Sneijder je nakon slaloma kroz obranu Lazija matirao Musleru i poravnao rezultat na 1:1. Pet minuta kasnije Inter je mogao doći do vodstva, ali je pokušaj Sneijdera iz slobodnog udarca uspješno obranio Muslera.

Dobrom igrom domaćini su otvorili i drugo poluvrijeme, a to im se isplatio već u 50. minuti. Eto’o je iskoristio pogrešku Lazijeva braniča Biave i pronašao put do mreže Muslere za preokret i vodstvo Intera od 2:1. Gosti su pokušali uzvratiti u 63. minuti, ali je pokušaj Zaratea prohujao pokraj gola. Dvije minute kasnije Lazio je ostao s igračem manje, izravni crveni karton zaradio je Mauri zbog prekršaja nad Nagatomom.

Do kraja susreta Inter je zaprijetio poluprilikama Lucija i Eto’oa, ali se u konačnici semafor zaustavio na rezultatu 2:1 za važnu pobjedu crno-plavih koja ih, barem u teoriji, i dalje ostavlja u borbi za Scudetto. Lazio je nakon ovog poraza ostao na četvrtom mjestu, ali mu sa samo bodom zaostatka za vratom puše Udinese i predstoji mu teška borba za plasman u Ligu prvaka.

One thought on “VIDEO: Inter (2) – Lazio (1)