full screen background image

Trebalo je nogometašima Intera cijelo poluvrijeme da se zagriju u utakmici protiv Genoe u 28. kolu Serije A. Nakon prvih su 45 minuta na San Siru gubili s 1-0 da bi na koncu slavili s uvjerljivih 5-2.

Vratio se drugoplasirani Inter tako na pet bodova zaostatka za vodećim gradskim rivalom Milanom koji je svoju obvezu odradio još u subotu pobjedom u derbiju kod Juventusa (1-0).

Šok za “nerazzurre” dogodio se u 40. minuti kada je nemoćnog Julija Cesara svladao Rodrigo Palacio. Brazilski stručnjak Leonardo očito je na odmoru uspio probuditi svoje igrače koji su u samo šest minuta nastavka izveli potpuni preokret. Točnije u 50. minuti je nakon asistencije Maicona svoj peti pogodak u crno-plavom dresu zabio Giampaolo Pazzini. Samo minutu kasnije prednost je Interu donio Samuel Eto’o. No, uragan tu nije stao, u 57. je minuti Eto’o sjajno prošao kroz obranu gostiju i matirao vratara Eduarda za 3-1 i svoj 18. prvenstveni gol sezone.

U 71. minuti Wesley Sneijder je nakon pogreške Genoine obrane proigrao Gorana Pandeva kojem nije bilo teško povećati na 4-1, a sjajno je Interovo poluvrijeme u 84. minuti svojim premijernim pogotkom za aktualne prvake zaključio japanski branič Yuto Nagatomo koji je prije nekoliko tjedana stigao iz Cesene.

U prvoj minuti sudačke nadoknade poraz je malo ublažio Mauro Boselli.

Tekst: nogometni-magazin

One thought on “VIDEO: Inter (5) – Genoa (2)