full screen background image

Milito: Hvala svima, nek Zlatnu loptu dobije interista

Jos su vrijednije, zeli da to shvatimo. Nije ih trazio, vjeran svome stilu. Rijeci podrske, iskrenog postovanja, prijateljstva: u svlacionici, na telefon, na cesti, na webu, na TV-u ili u dnevnim novinama. Rijeci za onoga tko je prosle sezone svaku loptu pretvarao u zlato, a medju kandidatima za Zlatnu loptu nije nasao mjesto. Nevjerovatno iskljucenje koje je diljem svijeta izazvalo nevjericu kod Diega Milita izazvalo je samo jednu reakciju. Ona je pracena njeznim pogledima podjeljena sa www.inter.it:

“Hvala svima koji su mi javno ili privatno pruzili podrsku. Najveca hvala predsjedniku Morattiju, Upravi, momcadi, navijacima i prijateljima: zajedno cemo ostvariti nove kolektivne pobjede. Posebno hvala i Genoi i njenim navijacima, jer njihovu podrsku cuvam medju najdrazim sjecanjima. S iskrenoscu koja mi je poklonjena navijam da trofej zavrsi u rukama interiste. Uistinu se nadam.”  

Cijeli tekst preuzet sa: www.inter.it

Massimo Moratti: “Strasno mi je zao sto su Milita iskljucili sa liste kandidata. Nazvao sam ga i to mu rekao: nejvjerovatna odluka. Sad je ozljeden, ali oporavit ce se. Medjutim, s obzirom sto je napravio prosle sezone da me sada pita za tri mjeseca odmora dopustio bih mu.”

Marco Materazzi na svom sluzbenom siteu: “Ponovio sam si tri puta, a onda otisao to jos i procitati. I jos uvijek nisam vjerovao: Diega Milita nema medju kandidatima za Zlatnu loptu. Zasto? Zezaju li se? Koliko god da vrijedile moje rijeci zelim reci sto mislim i to ne iz razloga sto sam zahvaljujuci Principeu prvak Italije i Europe: odluka zirija France Footballa je jednostavno apsurdna, van svake logike. Moze se biti subjektivan u izboru dobitnika nagrade, ali objektivno Milito ju je mogao cak i osvojiti. Koliko god moze posluziti moja rijec reci cu i da sto se tice mene i mojih suigraca – ova nepravda ne ponistava niti djelic velicine onoga sto je Diego napravio za nas i za Inter prosle sezone.”

Talijanski sportski dnevni tisak svoje je naslovnice takodjer posvetio ovoj nepravdi. Tako Corriere dello Sport donosi naslov: “Zlatna lopta: skandal Milito”, uz podnaslov: “Uvreda nogometu”. La Gazzetta dello Sport pak pise: “Zlatna lopta – Inter je tu, ali nema onoga tko je donio sve trofeje”.
11 thoughts on “Milito: Hvala svima, nek Zlatnu loptu dobije interista

 1. danijel1908

  velik covjek i veliki igrac…cekamo te diego i nadamo se da ces jos dugo ostati s nama i uveseljavati nas svojim golovim..a sto se tice nominacija to ide na dusu drugim ljudima …po meni je on zasluzio zlatnu loptu,on sam nam je donjeo sve naslove,on i snajder

 2. nraguz

  Mozda je ne treba dobiti, mozda je Sneijder zasluzuje vise (da je do mene osobno ja bih je dao opet Messiju, jer bez obzira na trofeje on je najbolji igrac na svijetu), ali da nije mi medju 23 – velika sramota. Mogao je slobodno medju 3 uci realno.

  Ja bih rekao da je svim igracima koji jesu medju 23 tu i mjesto, osim Gyanu, Puyolu, Xabi Alonsu i Eto’ou. Milito je sigurno, ako ne ispred ostalih MORAO biti ispred njih. Pa i ispred Maicona i Julia Cesara ako cemo samo po doprinosu u nasem klubu. Apsolutno nevjerovatno da ga nema.

  1. Augment

   ..a ja osobno mislim da si pritajeni navijac barcelone ^^
   jedinstvena prilika da neko iz intera dobije tu nagradu i ti bi je gurnuo laboratorijskom pacovu, produktu genetickog inzenjeringa – lionel messi-u..

   ..a mene se napada kad kazem da bi bilo dobro po tal. nogos da neko od malih klubova uzme prvenstvo ^^

   p.s. sala mala

  2. Dugalija

   E ovako druže slušaj sad : Poštujem te kao velikog navijača našeg kluba,i to si i pokazao,zato ne želim da te vrijeđam ili šta slično,ali ovom svojom izjavom si me toliko iznervirao da nisam mogao da vjerujem.Kao prvo to što kažeš za Messi-a ja ću odmah da te demantujem prema svojoj procjeni,i jednoj nevjerovatno fascinantnoj informaciji.U poređenju igrača kao što su Messi i C.Ronaldo,reći ću ti da je Ronaldo daleko ispred njega,a razlog je logičan.Ronaldo je u 46 zvaničnih utakmica Reala zabio nevjerovatnih 44 gola,znači omjer je 46 utakmica – 44 gola,što još nije niko nikada.krenućemo redosljedom u procjeni Messi-a i C.Ronalda :
   1. Igra glavom – C.Ronaldo
   2. Brzina – C.Ronaldo
   3. Dribling – C.Ronaldo
   4. Šut – C.Ronaldo
   Naveo sam ti 4 osnovne informacije kod procjene igrača.To sve nije bitno,koliko je bitna činjenica jer se vidi da gotiviš Barcelonu.Činjenica je da su Španci ” cigani “,( molim da se niko ne nađe uvrijeđen ),ali evo razloga.Španci nikad’ nisu mogli da podnesu poraz,što ti je živi dokaz kada smo izbacili Barcelonu lani iz Lige Prvaka.Na kraju utakmice dok smo mi slavili prolazak u dalji krug,Victor Valdes ( golman ) Barcelone je uhvatio Jose Mourinho-a za ” gušu “,naše slavlje nisu mogli da pokvare ni ” vodeni topovi ” okji su prskali naše navijače na Camp Nou,da ih što prije otjeraju u svlačionicu,jer nisu mogli da podnesu poraz.Nemam nikakvo apsolutno mišljenje protiv tebe,naprotiv ponavljam vidio sam kako si vatren navijač Inter-a,ali molim te nemoj da pišeš zaista provokativne stvari ( barem po meni ).Što se tiče Diega Milita i njegov NE nalazak na listi za ” Zlatnu loptu “,ogorčen sam zaista,jer taj momak svojim golovima je Inter-u donio naslov prvaka Europe.krivac za to,što se Milito nije našao na tom spisku po meni je Diego Maradona,jer mu nije pružio šansu na Svjetskom prvenstvu,ali ni to nije razlog da čelnici Uefe i Fife nisu uvrstili Milita na tu listu.ako je iko zaslužio tu ” Zlatnu loptu ” to je onda Milito,a kad njeg već nema na listi,potpuno zasluženo treba da je dobije naš junak Wesley Snejider ( koji za sada i vodi na toj ljestvici ).Wes je osvojio Ligu prvaka,nacionalno prvenstvo,nacionalni kup Italije,najbolji strijelac Svjetskog prvenstva,i finale Svjetskog prvenstva. Forza Grande Inter !

 3. samKE

  Ne znam zasto ju je messi zasluzio, proslu sezonu nije pokazao ni pola onog sto je pokazao predproslu sezonu.. Realno mislim da je sneijder zasluzuje bez dileme, i jedini konkurent mu moze biti robben, sto se tice milita ovo je sramota :S svaka rijec je suvisna. Maradona je za ovo najzasluzniji, pa onda ovi jadovi iz FIFE! Ali covjek koji je dao 2 gola u FINALU lige prvaka, i covjek koji je razbio romu u dva navrata do titule i kupa, da ne govorim o igri tokom citave sezone jer ste s’tim upoznati.. IGRAC LIGE PRVAKA, A NEMA GA NA SPISKU ZA ZLATNU LOPTU! tuzno 😉 HVALA IL PRICIPE

 4. nraguz

  Ma da, ako gledamo po trofejima, ali mislim da će se svi složiti da je Messi najbolji igrač na svijetu. Po tome bih je ja dao njemu. Meni je recimo 2006. kada ju je osvojio Cannavaro to bilo presmiješno. Isto kao što Maradona nije nikada osvojio tu nagradu, a najbolji je bio ne samo tada nego svih vremena!!
  Sprdačina od nagrade, možda bi se trebala prenamijeniti “najučinkovitijem igraču godine”, a ne “najboljem igraču svijeta”.

 5. nraguz

  Nikoga ne vrijedjam, jer sam rekao da bih OSOBNO uvijek ZL dao Messiju. Za Barcelonu i Spanjolsku me boli neka stvar.
  A ovo sto kazu samKE i redz je upravo sto sam ja i rekao u malo drugacijem kontekstu.
  A ne sumnjam da ce je Sneijder osvojiti.

  Dugalija,to o Ronaldu je tvoje misljenje, kao sto ga ja imam o Messiju.

 6. fanatico

  Pa ljudi, bira se po sistemu: najbolji igrač te sezone. Po učinku, naravno, a ne po po tome tko je općenito najbolji nogometaš.
  Mislimda je to Wes ipak zaslužio mrvicu ispred Militabaš zbog Svjetskog prvenstva.
  To što Milita nema niti u konkurenciji je velika sramota. Uprvo zbog toga se nadam da će ju dobiti Sneider.

 7. J.Zanetti4

  ja se apsolutno slazem sa “nraguz”, iz razloga sto bi ova nagrada trebala nositi naziv “Najucinkovitiji fudbaler sezone” a ne “najbolji fudbaler”.

  a sto se tice komentara “Dugalija” za poredjenje C.Ronaldo – Messi tu se ne slazem iz razloga sto znamo da Spanska liga nije posebno kvalitetna liga vec je poput Skotske lige, Real i Barsa sa lakocom osvajaju 3 boda na strani i daju 4-5 golova po mecu. Tvoje poredjenje Cristijanovih 46 utakmica i 44 gola nije toliko merodavno da je bolji od Messija. Po meni je bolja cinjenica to da je Messi 2 god mladji od Cristijana a postigao je puno vise golova u Ligi Sampiona od njega a svima je poznato da je Liga Sampiona Najjace Najkvalitetnije i Najteze svetsko takmicenje!!

  pitanje za “Dugalija”: ko je najbolji strelac evrope prosle sezone?? Cristijano ili Messi?? (kad vec spominjes golove)

  P.S.Cristijano ima jedan veliki problem…to je za njega neizleciva bolest!! pati od epilepsije (klasican padavicar)

Odgovori