full screen background image

Inter je kod kuće teže od očekivanog došao do prve ovosezonske pobjede, rezultatom 2:1 svladao je raspoloženu momčad Udinesea koja je cijelu utakmicu dobro parirala aktualnom prvaku. Izabranici Rafaela Beniteza su odigrali dobrih pola sata, da bi u nastavku dominaciju prepustili gostima koji su mogli izvući bod iz ovog dvoboja, ali je presudio pogodak Intera s bijele točke za sva tri boda i miran nastavak prvenstva.

Što se same utakmice tiče, Inter je početnu dominaciju okrunio ranim pogotkom već u sedmoj minuti susreta. Sneijder je iskoristio nepažnju gostujućeg vratara Handanoviča i dodao za Lucija, koji je loptu poslao u praznu mrežu za vodstvo Intera od 1:0. Četiri minute kasnije pokušali su uzvratiti gosti, Sanchez je idealno uposlio Di Natalea čiji je udarac prohujao pokraj vratnice gola Intera.

Nakon burnog početka ritam utakmice je prilično pao, a nova uzbuđenja navijači na Meazzi su dočekali u 31. minuti susreta. Di Natale je izveo udarac iz kuta za goste, loptu je prihvatio Floro Flores i matirao Julija Cesara za izjednačenje od 1:1. Dvije minute kasnije crno-plavi su bili u prilici doći do novog vodstva, ali je pokušaj glavom Samuela uspio ukrotiti Handanovič.

Po povratku s odmora agresivnije su krenuli nogometaši Udinesea, koji su pomalo pleli mrežu oko Interova šesnaesterca. Pokušaj Sancheza iz 47. minute uspio je zaustaviti Julio Cesar, a deset minuta kasnije Čileanac je odlično uposlio Flora Floresa koji je potom gađao iznad gola domaćina. Niti Inter nije ostao bez prilike, Mariga se u 58. minuti našao sam ispred gola Udinesea, ali je njegov udarac odlično zaustavio raspoloženi Handanovič. U 67. minuti dosuđen je jedanaesterac za Inter zbog igranja rukom, a najstrožu kaznu izveo je Eto’o, čiji je udarac obranio Handanovič, no nije stigao reagirati i na povratnu loptu pa je Eto’o iz drugog pokušaja zatresao mrežu gostiju za novo vodstvo Intera od 2:1, što je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice.

5 thoughts on “VIDEO: Inter (2) – Udinese (1)

1. EL CUCHU 19

“U 67. minuti dosuđen je jedanaesterac za Inter zbog prekršaja nad Sneijderom” ……

Kolega koji je ovo pisao ,očito nije uopće gledao utakmicu…

Naš drugi gol je postignut iz penala nakon IGRANJA RUKOM igrača Udinesea , a ne nakon nikakvog PREKRŠAJA nad Sneijderom…