full screen background image

Utakmica europskog Superkupa između osvajača Lige prvaka Intera i osvajača Europa lige Atletico Madrida odigrana je večeras u Monacu, a na kraju je slavio španjolskski predstavnik (0:2) i to golovima Reyesa i Aguera.

Već u prvoj minuti Sneijder je pokušao ugroziti gol De Gee, no rezultat je ostao nepromijenjen. Dvije minute kasnije, Diego Milito je na dodavanje Eto’a šutira visoko iznad gola Atletica.

U najmanju ruku sumnjiva situacija u 6. minutu, kada je Chivu srušio Aguera pred svojim golom, ali se sudac nije oglasio, iako je možda i mogao?! Atletico je svoju najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio u 35. minutu, kada je Aguero sa oko 20-ak metara šutirao preko gola Julio Cesara.

Do kraja prvog poluvremena, Eto’o je pokušao savladati De Geu, ali ponovo neprecizno. Na drugoj strani, velika šansa za Madrižane, ali Aguero se nije snašao. Pokušavao je Reyes u dva navrata, no oba puta iznad gola Cesara.

U nastavku je još jednu dobru šansu za Atletico propustio Reyes, kada je sa 15 metara pucao, izravno u Cesara. Interova mreža zatresla se u 62. minuti. Reyes se ušetao u šesnaesterac Intera, napravio nekoliko koraka, obišao Maicona i savladao Cesara za veliko slavlje Madrižana.

Par minuta kasnije, Sergio Aguero slabo šutira iz slične pozicije kao kod gola Reyesa. Benitez je, potom, povukao prve poteze. U igru je ubacio Pandeva umjesto istrošenog Stankovića.

I kada je Inter pokušavao izjednačiti, Atletico je došao do gola s kojim je osigurao naslov Superkupa Evrope. Simao je dodao do Aguera, a ovaj sa par metara olako pogodio mrežu Cesara za konačnih 2:0. U finišu je Inter imao priliku smanjiti, kada je Pandev oboren u šesnaestercu Atletica.
Ipak, sjajni De Gea je odbranio udarac Diega Milita.

2 thoughts on “VIDEO: Inter (0) – Atletico Madrid (2), UEFA Super Cup